[POMOC]Cudni programi

Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
Imam problema poceli su da mi se pojavljuju neki cudni exe fajlovi,jedino resenje po meni je reinstalacija sistema ali to ne bih volio pa ako neko zna neko resenje bio bih zahvalan da pomogne.
0ldIaLp.png

Procesi:
Jwy8mPp.png

ysTVmFX.png
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Virus!

Ili poteraj dobar AV program ili boot-uj sa CD-a i brisi uljeze rucno. TEMP folder obavezno isprazni u potpunosti. I pored toga moze se desiti da ti reinstalacija ne gine.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Kod:
https://www.malwarebytes.org/mwb-download/

Dvoklik na mbam-setup.exe i prati uputstva za instalaciju. Instalacija je klasična,
"Next > I Agree . . > Next > Install" princip. Po završenoj instalaciji, klikni Finish.
Napomena: 14 dana besplatna trial verzija je pre-selektovana. Možeš dečekirati ovu opciju ako želiš.
- Po prvom pokretanju, MBAM ce započeti "Update" u namjeri da preuzme najsvežije definicije.
Ili ... klik na 'Update Now >>' link ili dugme radi preuzimanja svježih definicija.
Konfigurisati skener; Na 'Settings' tabu, Detection and Protection podesiti sljedeće opcije:
1. pod-tab Detection and Protection, čekirati kućicu za 'Scan for rootkits';
2. pod-tab Non-Malware Protection, za 'PUP detections', postarati se da je selektovana
'Threat detections as malware' opcija.
Izvršiti 'Threat Scan';
Klik na Scan tab, zatim na 'Scan Now >>' da bi izvršio skeniranje.
Ukoliko MBAM prijavi da je 'update' dostupan, klik na 'Update Now' a potom nastaviti do skeniranja.
Obavještenje: kod nekih teških infekcija, moguce je dobiti sljedeću poruku "Could not load DDA driver".
U tom slucaju, klik Yes na tu poruku, dopustiti učitavanje drajvera po restartu računara, dozvoliti restart.
Potom, nastaviti sa ostatkom instrukcija.
Po završenom skeniranju, klik na Apply Action dugme ukoliko je prijetnja detektovana.
Sačekati da program zatraži restart!
- Klik na Yes na poruku koja govori da će se sistem restartovati.
 
Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
@DoMoga vec sam jednom obrisao Temp ali opet su se pojavile ovakve aplikacije
@Quronja Vec sam skenirao ovim programom ali nisam bio cekirao ovo rootkits idemo ponovo sa tim cekiranim :D
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Proveri da li u root-u imas fajl "autorun.inf". Ako imas edituj ga i pogledaj na koji EXE upucuje. Onda obrisi i autorun.inf i taj EXE. To moras sa CD-a, a tako naravno isprazni i TEMP. Ako se virus ponovo javi bojim se da je zarazio explorer.exe i reinstalacija ti ne gine.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ako si skenirao sa Malwarebytes onda sada preskeniraj sa

Kaspersky Virus Removal Tool

Kod:
http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool?form=1

Automatic and manual removal of virus, Trojans and worms.
Automatic and manual removal of Spyware and Adware modules.
Automatic and manual removal of all types of rootkits.

I kad oočistiš te hebene viruse instaliraj Kaspersky Internet Security 15.0.2.361.0.8.0 i poslaću ti Kaspersky 91 Days OEM Trial Keys
Dok prođe tri mjeseca u međuvremenu će biti opet neka "akcija"...a postoji i Trial Reseter.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
Mozes li mi malo bolje objasniti "iz roota"bojim se da nisam najbolje razumio.Sve upucuje na reinstalaciju sistema :/ ne bi to meni bio problem da imam cd sa driverima za laptop,Na toshibinom laptop imam neki Toshiba media creator i on kao pravi "recovery image" na cd dvd tacnije :D ja to imam napravljeno prije godinu dana,ubacim dvd ne detektuje ga ubacim win7 disk ne detektuje ga :/ probacu bootati sa win diska kada se zavrsi ovo skeniranje valjda ce ga tada detektovati,posto kada ubacim disk pojavi se kod kurzora mali cd ali u my computer-u nema nista

EDIT:
@Quronja skeniram sada ponovo kao sto si mi objasnio i stavrno pronalazi ove .exe fajlove ali se brinem sta ce biti poslije posto se oni iznova sami kreiraju i uvijek neko drugo ime koje uvijek pocinje sa win...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Mozes li mi malo bolje objasniti "iz roota"bojim se da nisam najbolje razumio.Sve upucuje na reinstalaciju sistema :/ ne bi to meni bio problem da imam cd sa driverima za laptop,Na toshibinom laptop imam neki Toshiba media creator i on kao pravi "recovery image" na cd dvd tacnije :D ja to imam napravljeno prije godinu dana,ubacim dvd ne detektuje ga ubacim win7 disk ne detektuje ga :/ probacu bootati sa win diska kada se zavrsi ovo skeniranje valjda ce ga tada detektovati,posto kada ubacim disk pojavi se kod kurzora mali cd ali u my computer-u nema nista

EDIT:
@Quronja skeniram sada ponovo kao sto si mi objasnio i stavrno pronalazi ove .exe fajlove ali se brinem sta ce biti poslije posto se oni iznova sami kreiraju i uvijek neko drugo ime koje uvijek pocinje sa win...


Samo ti pusti full scan i na kraju kada zatraži restart računara restartuj ga.
 
Natrag
Top