Pojavljuje se plav ekran pomoc

Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Desava mi se ponekad pri radu kompjutera da mi iskoci plavi ekran
photo20140401213917.jpg

Onda moram da restartujem komp na dugme, nakon paljenja mi izbaci
photo20140401214121.jpg

Do cega bi to moglo biti?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Moglo bi svašta nešto da bude, mogao bi problem biti do Windowsa, do drajvera, do hard diska....Instaliraj WhoCrashed i on će ti očitat koji problem imaš...
 
Učlanjen(a)
21.09.2013
Poruka
15
Ukoliko si petljao sa hardwareom onda može da bude nešto od toga ali ako nisi skoro čistio komp od prašine i ako ti nije menjana termalna pasta izmedju cpu i hladnjaka onda prvo to uradi pa vidi da li se greška ponavlja.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Mene mozda i napajanje zeza, pre neki dan sam upalio komp radio je sve normalno, otisao sam kad sam se vratio culo se na zvucnike neko pucketanje i lampica je treptala i samo kuleri su radili, ja a iskljucim iz struje posto drugacije nisam mogao kada opet ukljucim opet isto treperi i kuleri se odma upale a ni ne stisnem dugme za paljenje, probao sam nazad na onaj prekidac iskljucim napajanje, ukljucim opet isto dok ga nisam otvorio iscupao onaj dzek 24pin od napajanja i vratio ga i onda se pali normalno.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
0x00000050-PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA,bosd ima veze sa memorijom,bilo ram ili grafikom.Moze je takodje prouzrokovati i osteceni ntfs na hardu kao i antivirus.Ovde mislim da je do grafike neki problem,pregrevanje,nedovoljno struje.Pozzzz
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Moguce onda da je napajanje problem.

Nikada nisam ni vidio ni čuo da zbog napajanja izbacuje blue screen.....blue screen se pojavljuje ili zbog windowsa odnosno drajvera ili zbog problema sa hard diskom....ako misliš da je grafika odnosno drajver idi desnim klikom na My Computer >> Propertis pa klikni da ti da ocjenu hardvera. Ako je problem sa grafikom tu će ti pokazati...ili će iskočiti prozor da ne može završiti ili će zalediti...
 
Natrag
Top