POELBUSTER Zloglasni progonitelj Kule stražare

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
i ja se braco slazem svama ali kako ce oni dokazati ili potvrditi bibliskim citatitama,dali su prvi hriscani slavili slave,i da biblijski argumentuju svakuslavu,kada bibliju ne poznaju niti je cene niti je citaju.zbog cega to kazem:
pa sigurno g.zloglasni progonitelj(neka mi nadje u bibliji ako je ima ili cita)gde se kaze,ili da se neko od hriscana izjasnjava kao zloglasni progonitelj.
drugo sigurno g.progonitelj koji slavi lazarevu subotu ima i ikonu svoje slave,zato bi ga zamolio daprocita izlazak(ili druga mojsijeva) 20:4,5
ali da mu pomognem evo sta pise prevod danicic,karadzic: izlazak(druga mojsijeva) 20:4,5 kaze:[SUP]4[/SUP] Ne gradi sebi lik rezani niti kakvu sliku od onog što je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodi, ispod zemlje.

[SUP]5[/SUP] Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grehe otačke na sinovima do trećeg i do četvrtog koljena, onih koji mrze na mene
neka g.progonitelj procita ponovljeni zakoni (5 mojsijeva) 4:16 [SUP]16[/SUP] Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kakvu god sliku od čoveka ili od žene,

pa to g.zloglasni uporedi sa rimljanima 1:23 gde pise: I pretvoriše slavu večnog Boga u obličje smrtnog čoveka i ptica i četvoronožnih životinja i gadova.
zato g zloglasni progonitelju citaj boziju rec nego da nekog proganjas jer tvoja je zelja da tebe jednog dana neko proglasi svecem da te slavi da ima tvoj rezan lik(ili ikonu)na zidu.daleko si ti od toga

a vi draga braco batalimo se ovakvih osoba sto sami sebe nazivaju da su zloglasni i progonitelji,sto je cist dokaz da nije pravi hriscanin, jer takve osobe samo nam oduzimaju nase dragoceno vreme.


Pre svega braco Jehovini svedoci
, veoma ste me iznenadili, a verujem da ste i Jehovu osramotili javno, sto ste toliko napali na brata Poebustera i sto ga konstantno nazivate "zloglasni progonitelju". To nije lepo ni od koga, a kamo li od onih koji tvrde da su hriscani i da ljudima nose istinu.

Drugo, vi to neprestano ponavljate i nazivate neprijateljima one koji ne mogu da prihvate neke od vasih krivoverja. Braco, JS niste u pravu. Mozda vas mi volimo vise nego oni za koje vi verujete da su Bozji zastupnica a to nisu.
Kad neko cita neke vase komentare, to s eupravo otkriva u vasem nastupanju prema drugima.

Trece, Ti gore si lepo naveo 2. zapovest Dekaloga koja zaista zabranjuje klanjati se bilo kojim prtedmetima. Ali da li se vi JS tako odnosdite ptrerma svim Bozjim zapovestima? Uzimate li uzalud ime Gospodnje?
Praznijete li subotu koju je Bog prilikom stvaranja uspostavio za sve ljude?

Cetvrto, postujete li roditelje, i onda kad napuste Kulu strazaru, ili im morate okrenuti ledja i bezati od njih?
Govorite li uvek i u svim okolnostima istinu ili je zbog interesa zaobilazite?

Vidis brate, kako ste jednostrani, osudili ste brata Poelbustera zato sto navodno slavi Sv. Lazara, a vi krsite sve ostale zapovesti i mislite da ste ispravni, a on da je otpadnik. "Ko misli da stoji, neka se cuva da ne padne".
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
i ja se braco slazem svama ali kako ce oni dokazati ili potvrditi bibliskim citatitama,dali su prvi hriscani slavili slave,i da biblijski argumentuju svakuslavu,kada bibliju ne poznaju niti je cene niti je citaju.zbog cega to kazem:
pa sigurno g.zloglasni progonitelj(neka mi nadje u bibliji ako je ima ili cita)gde se kaze,ili da se neko od hriscana izjasnjava kao zloglasni progonitelj.
drugo sigurno g.progonitelj koji slavi lazarevu subotu ima i ikonu svoje slave,zato bi ga zamolio daprocita izlazak(ili druga mojsijeva) 20:4,5
ali da mu pomognem evo sta pise prevod danicic,karadzic: izlazak(druga mojsijeva) 20:4,5 kaze:[SUP]4[/SUP] Ne gradi sebi lik rezani niti kakvu sliku od onog što je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodi, ispod zemlje.



[SUP]5[/SUP] Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grehe otačke na sinovima do trećeg i do četvrtog koljena, onih koji mrze na mene
neka g.progonitelj procita ponovljeni zakoni (5 mojsijeva) 4:16 [SUP]16[/SUP] Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kakvu god sliku od čoveka ili od žene,

pa to g.zloglasni uporedi sa rimljanima 1:23 gde pise: I pretvoriše slavu večnog Boga u obličje smrtnog čoveka i ptica i četvoronožnih životinja i gadova.
zato g zloglasni progonitelju citaj boziju rec nego da nekog proganjas jer tvoja je zelja da tebe jednog dana neko proglasi svecem da te slavi da ima tvoj rezan lik(ili ikonu)na zidu.daleko si ti od toga

a vi draga braco batalimo se ovakvih osoba sto sami sebe nazivaju da su zloglasni i progonitelji,sto je cist dokaz da nije pravi hriscanin, jer takve osobe samo nam oduzimaju nase dragoceno vreme.[/QUOTE/]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------






Ma ko nam to kaze da vam oduzimamo vremena vi koji ljudima dosadjujete kad dodju umorni s posla po kucama,ljudi govore ja imam Hrista a vi cete stojati i daviti ga citav sat samo da vas na kraju pusti u kucu da bi ste mu preneli laznu doktrinu i prorocanstvo itd,
Vi volite kad slusaju vasu neistinu a istinu nezelite da slusate,zatvarate usi,oci,bezite a kad ljudi beze od vas i nezele da vam otvore vrata vi sve jedno ubacujete zurnale u postu.

Zasto vi dolazite kod nekog na vrata? Ja mislim da studirate bibliju jeli tako? ako je tako zasto bezite iz te kuce ako covek poznaje bolje bibliju od vas i ima jace argumente?

Zasto neko mora da slusa vas kad govorite svoju doktrinu ako vi necete da slusate njegovu, znaci tu nema nikakve rasprave na temelju biblije ako niste ravnopravni.

Razgovor na temelju biblije kad ja imam isto pravo da kazem svoje misljenje kao i ti tvoje pa neka nas bog povede pravdi i istini a ne tamo neke organizacije ili crkve ili Lazareva subota jeli tako. Buster uvek kaze ja sam svedok sve sto postavi daje vam i mogucnost da sami proverite a dalje je vase pravo dali cete to proveravati ili ne ako vas zanima pravda sigurno cete proveriti ako li vas vise zanima laz onda sigurno necete.

Na poslednjem postu danas koji je postavio Buster na temi JS-ci jasno kaze, da on nije kriv sto je KS-re stampala te zurnale on je samo ukazao na lazno prorocanstvo i nista vise,znaci da vi svesno vidite tu laz i svesno stitite lazova KS-re a Bustera nazivate lazovom pa to je sramota braco.

Da Buster je gore napisao da i mi svi ostali vidimo sta vi pisete po forumima i proveravamo kao i njega od tuda i toliko sporova i ignoracije s vase Strane jer nemate argumente ni protiv Bustera,Gere,Sarrdy,Niki,cika Mike itd.

Da vam Gera kaze niste vi nikakvi proroci kad hvatate maglu pri prvoj raspravi!!! setite se kako su prolazili apostoli dok su propovedali pa su i dalje isli do same smrti za Gospoda nasega Isusa Hrista.

A vi niste u stanju ni na forumu da drzite jednu ravnopravnu diskusiju i propoved na temelju Biblije ili zurnale KS-re, kad neko ima fakte protiv vas dajte i vi svoje pa neka pobedi pravda a ne prepucavanja.

pozdrav

Brate Gera dao si odlican komentar potpuno se slazem sa tobom i bratom Poelbusterom.

Jehovini svedoci idu od kuce do kuce navodno da ljudima propovedaju Bibliju.

Mene je jedan od njih upitao: "Da li biste zeleli da zajedno proucavamo Bibliju?"
Svakako, odgovorio sam. Kad je sledece sedmice dosao, umesto Biblije, on vadi nekakvu plavu knizicu
i poce da cita. Kad sam ga upitao: Zar mi necemo proucavati Bibliju, nego nekakve druge knjige?
On je odgovorio: Ovde je sve napisano iz Biblije. Medjutim nije tako, tu je napisano njihovo ucenje i misljenje o Bibliji
i oni za neuke pokusavaju da to potkrepe Biblijom.

Kad sam mu nasao vise od deset dokaza koji se suprote njihovom nacinu tumacenja biblijskih prorocanstava, on je na to odgovorio: Vi mozete naci stotinu takvih dokaza, ja ipak ostajem uz Kulu strazaru.
Pa onda cemu proucavanje ako ce svako, u prkos dokaza, ostati na svome?
Dakle, oni ne proucavaju Bibliju kod prijatelja, a ni kod svojih domova pa cak i na svojim skupovima studiraju Kulu strazaru.

Kad sam jednog od njih pozvao da se pre proucavanja Bozje reci pomolimo Bogu, on je kao opaljen iskocio napolje.
Njima je zabranjeno da se sa nejehovistima mole Bogu.

Oni svoju literaturu namecu svima, a nicuju ne smeju ni da prime, a kamo li da je procitaju, zato nista i ne znaju o drtugim religijama osim iskrivljenog ucenja Kule strazare.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Brate Gera dao si odlican komentar potpuno se slazem sa tobom i bratom Poelbusterom.

Jehovini svedoci idu od kuce do kuce navodno da ljudima propovedaju Bibliju.

Mene je jedan od njih upitao: "Da li biste zeleli da zajedno proucavamo Bibliju?"
Svakako, odgovorio sam. Kad je sledece sedmice dosao, umesto Biblije, on vadi nekakvu plavu knizicu
i poce da cita. Kad sam ga upitao: Zar mi necemo proucavati Bibliju, nego nekakve druge knjige?
On je odgovorio: Ovde je sve napisano iz Biblije. Medjutim nije tako, tu je napisano njihovo ucenje i misljenje o Bibliji
i oni za neuke pokusavaju da to potkrepe Biblijom.

Kad sam mu nasao vise od deset dokaza koji se suprote njihovom nacinu tumacenja biblijskih prorocanstava, on je na to odgovorio: Vi mozete naci stotinu takvih dokaza, ja ipak ostajem uz Kulu strazaru.
Pa onda cemu proucavanje ako ce svako, u prkos dokaza, ostati na svome?
Dakle, oni ne proucavaju Bibliju kod prijatelja, a ni kod svojih domova pa cak i na svojim skupovima studiraju Kulu strazaru.

Kad sam jednog od njih pozvao da se pre proucavanja Bozje reci pomolimo Bogu, on je kao opaljen iskocio napolje.
Njima je zabranjeno da se sa nejehovistima mole Bogu.

Oni svoju literaturu namecu svima, a nicuju ne smeju ni da prime, a kamo li da je procitaju, zato nista i ne znaju o drtugim religijama osim iskrivljenog ucenja Kule strazare.
Ljudi zaboravljaju jednu NOTORNU ČINJENICU. Koliko radi Bog, toliko još više radi sotona!
Jer je njemu ostalo još malo vremena i ide po Svetu kao lav ričući ne bi li nekog progutao. On radi 24 časa dnevno - kao dragstor. Ali samo sa jednom delatnošću - Odvojiti čoveka od Boga. Tako da nam je u tu svrhu Bog (preko Biblije) lepo rekao šta da radimo:

1. I ono što si naveo da pazimo mi koji čvrsto stoimo da ne padnemo i
2. Da sve proveravamo i isputujemo!

Međutim ljudi se ne pridržavaju ni jednog ni drugog saveta. Čvrsto misle da je njihova Crkva jedina ispravna i to će braniti ne samo Biblijom, ili šarenim knjigicama, nego čak i životom!
Opasan je sotona, samo što se mi ponašamo kao da on ne postoji.
Ovo sam najviše napisao zbog tvoje rečenice:''Vi mozete naci stotinu takvih dokaza, ja ipak ostajem uz Kulu strazaru''!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Brate Gera dao si odlican komentar potpuno se slazem sa tobom i bratom Poelbusterom.

Jehovini svedoci idu od kuce do kuce navodno da ljudima propovedaju Bibliju.

Mene je jedan od njih upitao: "Da li biste zeleli da zajedno proucavamo Bibliju?"
Svakako, odgovorio sam. Kad je sledece sedmice dosao, umesto Biblije, on vadi nekakvu plavu knizicu
i poce da cita. Kad sam ga upitao: Zar mi necemo proucavati Bibliju, nego nekakve druge knjige?
On je odgovorio: Ovde je sve napisano iz Biblije. Medjutim nije tako, tu je napisano njihovo ucenje i misljenje o Bibliji
i oni za neuke pokusavaju da to potkrepe Biblijom.

Kad sam mu nasao vise od deset dokaza koji se suprote njihovom nacinu tumacenja biblijskih prorocanstava, on je na to odgovorio: Vi mozete naci stotinu takvih dokaza, ja ipak ostajem uz Kulu strazaru.
Pa onda cemu proucavanje ako ce svako, u prkos dokaza, ostati na svome?
Dakle, oni ne proucavaju Bibliju kod prijatelja, a ni kod svojih domova pa cak i na svojim skupovima studiraju Kulu strazaru.

Kad sam jednog od njih pozvao da se pre proucavanja Bozje reci pomolimo Bogu, on je kao opaljen iskocio napolje.
Njima je zabranjeno da se sa nejehovistima mole Bogu.

Oni svoju literaturu namecu svima, a nicuju ne smeju ni da prime, a kamo li da je procitaju, zato nista i ne znaju o drtugim religijama osim iskrivljenog ucenja Kule strazare.


Ako nema "kompromisa" nema ni proucavanja brate! jeli tako?Da su Bogu bile potrebne druge knjige,on bi ih sam napisao kroz proroke

ali Bog je smatrao da je jedna Biblija dovoljna! sve ostalo je filozofija ovog sveta,ljudi.

Post sam im postavio s moje tacke gledista o iskustvu snjima,vredjaju brata bustera za nista!sve sto covek stavi je iz njihovih knjiga sam poelbuster nista nije sam napisao u njima!!!

A vec njihova KS-re pa sto onda ne blate KS-re???

Na ovoj temi se vidi koliki su oni licimeri i kome sluze!!!

Pre neki dan zena JS-ok koja je kod mene dolazila sa muzem gleda me u oci i znam da me je videla, ali je okrenula glavu kao da me nikad nije ni poznavala posle dve godine zajednickog izucavanja.

Zadnji put kad je bila kod mene odnosno nas pitala je dali zelimo i dalje da strudiramo bibliju ja sam joj odgovorio samo pod jednim uslovom da studiramo bez biblije NS-et,a ona kaze to je nemoguce mi moramo da se pridrzavamo zurnala i knjiga KS-re.A ja kazem u redu vi se pridrzavajte sarenih knjizica a ja cu samo svojom biblijom posle nekoliko trenutaka i obmenom nekoliko stihova pobeze glavom bez obzira.

I nikad mi se vise nije javila,eto zasto mislim da su licimeri ti JS-ci! ovamo brate sestro a gledace kako umirem a nece mi dati krv da se spasem da zivim???gledace i sopstveno dete kako umire a kamoli mene.

JS-ci su na ovoj temi pokazali svoje pravo lice.


Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top