Подршка за OpenGL 2.0

Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
19
Која графичка картица Nvidia подржава OpenGL 2.0. Напомињем да је у питању подршка за пројектантски софтвер, не ради се о неким захтевним играма, тиме се не бавим. Због тога мислим да не мора да буде неки нови модел, али се у ову причу баш много не разумем. Хвала унапред.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Која графичка картица Nvidia подржава OpenGL 2.0. Напомињем да је у питању подршка за пројектантски софтвер, не ради се о неким захтевним играма, тиме се не бавим. Због тога мислим да не мора да буде неки нови модел, али се у ову причу баш много не разумем. Хвала унапред.

Gl 2 je izasao jos 2005 ako ne gresim!
Sto se Amd tice od serije 4 na ovamo npr 4650 mada to je dosta staro!
Sto se tice nvidie od 9800 na ovamo bi trebalo da podrzavaju za to nisam siguran!

E sad da li mora bas gl 2.0 jer ove novije grafike idu do gl. 4.5
Na primer gtx 1050!

Za koji ti konkretno program treba?
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
19
ArchiCAD 18 тражи да картица подржава најмање OpenGL 2.0 да би графика радила регуларно, подразумева се да може и новији стандард. Тренутно ми је инсталирана GeForce GTS 250, а она подржава OpenGL 1.1. У међувремену сам претурао по хардверу који је син шкартирао јурећи јачи, због игара, и нашао Gigabyte-ову картицу са Radeon-овим чипом GV-R6570C. По спецификацијама, она подржава до OpenGL 4.1, па ћу поподне да је набацим и да видим шта се дешава. У сваком случају, хвала на одговору.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Za tvoju karticu pise da podrzava OpenGL3.0
Kod:
https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gts250/specifications

Ti verovatno u zivotu nikad nisi apdejtovao drajvere za tu karticu,
pa ne znas za sta je sve ona sposobna.
Kad bih sad na prste poceo da nabrajam ti bi pao u nesvest.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
19
Тренутно ради ова ATI Radeon, и проблем је превазиђен. Верујем да Ge Force
има више могућности, нисам је бацио, па боже здравља радиће она још.
 
Natrag
Top