Podela protoka na ADSL modemu?

Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
76
Postoji li moguicnost da na ADSL modemu podelim protok korisnicima u jednakim delovima, ili koliko kome treba. Imamo situciju da u kuci (odnosno dve kuce) imamo 5 racunara, i problem nam pravi moja sestra koja kada se "navali" na youtube, mi ostali ne mozem nista da radimo. Ne znam tacno koji je model rutera , zato evo screen

tinypic.com


http://i57.tinypic.com/2rr2jj6.jpg

Mreza izgleda ovako, Direktno na ruter putem LAN-a je povezan jedan racunar, jedan Laptop preko Wifi-a i jedan telefon.
Ja u drugoj kuci imam Ovislink AirLive WL-5460Ap V2 koji je preko WISp moda nakacen na ADSL ruter Wifi mrezom , i imam Ovislink AirLive Wl-5460Ap V1 koji je povezan Lan kablom sa 5460V2 i on je podesen kao AP da salje signal u mojoj kuci. U toj podmrezi imamo 3 laptopa i 2 telefona koji su povezani preko Wifi mreze.

Ako neko zna varijantu da se ovo odradi neka pise.
Razni softweri i programcici tipa NetLimiter nisu opcija, znaci zanimaju me samo podesavanja direktno na ADSL ruteru.

Unapred Hvala
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Koliko sam shvatio adsl modem se nalazi u kuci tvoje sestre? Nisam imao susreta sa tim telekomovim krsevima i skoro sam siguran da tu ne mozes ni na pun signal wirelessa ponekad da se konektujes a kamoli da ima opciju bandwitch control. I da uspes to da ogranicis a modem je u kuci tvoje sestre....ona vidi da joj youtube secka ode i vrati na fabricki podeseno i sta onda....opet nista nisi uradio. Moj ti je predlog ako ne mozes protiv nje pridruzi joj se u maximalnom protoku. Ti tu imas dosta gubitaka od prvobitnih 13mb download.... verujemj da imas mozda nekih 6mb i ping dobrih 30ms. Nisi naveo koje je rastojanje izmedju vasih kuca ali kontam da nije veliko. Kupi 20m lan kabla i zavrsi posao....nije vise od 1000din, a nekih 2000din dobijes kad prodas 1 od ta dva tvoja AP jer drugi ti je tada suvisan. Tvoj desktop povezi lan kablom iz Ovislink AirLive WL-5460Ap V2 a njegov Wireless-lan koristi za telefone laptop i to.

2lw62dw.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
76
Nije velika razdaljina u istom smo dvoristu, ona je sa roditeljima u staroj kuci a burazer i ja smo u novoj, nema 30 metara, signal je jako dobar, ping do ADSL rutera je 3-5ms u uslovima kada nema opterecenja, protok koji delimo je 8Mbit/s i to je za sve nas vise nego dovoljno , matori samo koriste IPTV internet ne znaju sta je, burazer i ja nemamo televozire vec gledavmo tv preko XBMC-a i kada Mala Vestica (moja sestra srce moje) nije kod kuce, nas dvojica poteramo LOL na dve masine, i gledamo TV usput, sve radi savrseno, e onog momenta kada dodje kuci ljubav nasa, naravno uvek sa nekim drugaricama, i one poteraju youtube i facebook na njihovim telefonima, mi vide ne mozemo da igramo :)

Ne znam sada sta si probao da mi objasnis, da cu preko LAN-a dobiti prioritet na protok , ili da ce nam ga ravnomernije podeliti?
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Kazes 8mbit/s i 2/3ms ping? Ajd molim te uradi speedtest pa postavi sliku. Do Huawei-a je to mozda tacno ali dok internet doputuje do tebe putem ovog tvog umrezavanja je nemoguce. Ne zelim ni da pomisljam koliki je ping na laptopu koji tvoj brat koristi. dakle ovako internet do njega putuje:
  1. provajder >>>>
  2. adsl modem >>>
  3. Ovislink AirLive WL-5460Ap V2 >>>
  4. Ovislink AirLive Wl-5460Ap V1 >>>
  5. Laptop na koji je nemoguce da imas ping 2/3m i 8mbit/s interneta.
Zar nije ocigledno sta pokusavam da ti kazem.....dobices i ti skoro isti prioritet na protoku i samim tim ravnomernije cete deliti. Ti si ovako u podredjenoj situaciji pored toliko sestrinih drugarica/zovi mene u pomoc :roll:
Hajde molim te uradi test sa SESTRINOG PC-a/I TVOG LAPTOPA u tvojoj kuci i postavi slike.
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
I? :mig: Jesi li resio problem:tease: pa ti sada nije interesantno da podelis iskustva na SF ili nisi resio problem i cekas neku aplikaciju da neko postavi i ti obavis to? Sta god da je.... uglavnom si me uskratio za screenshotove a bas sam bio znatizeljan koliki je ping i brzina :gl_sigh:interneta na laptopu koji koristis. A i izmedju ostalog ...8megabita za dva xbmc-a,iptv,youtube ....hmmmm, ne znam....neka neko nastavi.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
76
Nisam stigao ovih dana time da se bavim, napravicu, sutra-prekosutra screen-ove :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
uzmes lepo i ugasis wifi na tom adslu na njega povezes router koji ima load balance opciju i povezes sve na njega kao na tom adsl-u.razlika koju ces dobiti je da na ruteru koji poseduje load balance opciju mozes svakom useru koji je na njega nakacen da limitiras protok tj stavis mu max koji hoces da vuce.
nema takve opcije na adsl uredjajima tj nema na ovim nasim krsevima tako da bez nekog malo boljeg rutera zaboravi na kontrolu protoka.
moja preporuka je http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wr741nd-150mb-s-wireless-firewall-ruter
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
76
Da ne ostane bez zakljucka, hvala konobar019 na savetu, pazario sam TP-link, pustio WIFI samo preko njega, i podlio protok... Sve radi kao podmazano. :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
76
Prvobitna ideja je bila da ne košta, ali prelomio sam na kraju :)
 
Natrag
Top