Podaci sa USB-a

Član
Učlanjen(a)
10.01.2010
Poruka
15
Nabavio sam USB Stick od 32 Gb (poručeno iz Kine). Formatirao sam ga na FAT32 i prijavljeno mi je da ima 31,2 Gb slobodnog prostora. Ali mi očitava samo oko 8 Gb - samo sa tom količinom dostupnih podataka mogu da manipulišem. Pre neki dan sam na njega nasnimio 2 Gb podataka i kada sam te podatke hteo prebaciti sa USB-a na drugi disk - podataka nema nigde, samo se vidi osnovni folder koji sam napravio da bih u njega spremio te podatke. Da kažem da nisam izgubio ni jedan podatak koji sam već od ranije imao na USB-u. Skenirao sam ga sa ESET-om i nije nađeno ništa, niti primećujem da se nešto drugo čudno dešava. Zauzetost prostora na disku pokazuje kao da su fajlovi na njemu, ali podataka nema i folder koji sam malopre spomenu pokazuje veličinu od 0 bajtova. Pokušao sam i na drgom računaru i opet isto. USB prima koprane podatke (npr film od 1 Gb), čak i pokrenem taj film sa USB-a, ali ako izaberem neki drugi disk, pa se vratim na USB - filma više nema.


hvala unapred na odgovorima
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Kineski USB-ovi, kojih ima i kod nasih domacih kineza, su cesto manji nego sto je deklarisano, samo im je ubacen firmaware od vecih, i kada se ubaci veca kolicina podataka od one z akoju su prvobitno predvidijeni postaju neupotrebljivi. Resenje je trazenje originalnog firmware-a i instlacija pre upotrebe... Inace cena usb flash memorija kod nas nije nesto velika, tako da mislimd a ste bespotrebno rizikovali...
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2010
Poruka
15
Hvala na odgovoru. Mogu li, i kako, da potrežim i gde Firmware za USB koji imam?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Uglavnom na tajvanskim sajtovima ima i uputstvo kjako utvrditi koji firmware treba skinuti, i kako ga ubaciti...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Nabavio sam USB Stick od 32 Gb (poručeno iz Kine). Formatirao sam ga na FAT32 i prijavljeno mi je da ima 31,2 Gb slobodnog prostora. Ali mi očitava samo oko 8 Gb - samo sa tom količinom dostupnih podataka mogu da manipulišem. Pre neki dan sam na njega nasnimio 2 Gb podataka i kada sam te podatke hteo prebaciti sa USB-a na drugi disk - podataka nema nigde, samo se vidi osnovni folder koji sam napravio da bih u njega spremio te podatke. Da kažem da nisam izgubio ni jedan podatak koji sam već od ranije imao na USB-u. Skenirao sam ga sa ESET-om i nije nađeno ništa, niti primećujem da se nešto drugo čudno dešava. Zauzetost prostora na disku pokazuje kao da su fajlovi na njemu, ali podataka nema i folder koji sam malopre spomenu pokazuje veličinu od 0 bajtova. Pokušao sam i na drgom računaru i opet isto. USB prima koprane podatke (npr film od 1 Gb), čak i pokrenem taj film sa USB-a, ali ako izaberem neki drugi disk, pa se vratim na USB - filma više nema.


hvala unapred na odgovorima


Prije nego što bilo šta uradiš instaliraj MCShield....Prilikom namještanja programa čekiraj kućicu "UVEK UČINITI VIDLJIVIM STAVKE NA FLASH DISKOVIMA",možeš uključiti i skrivene fajlove u Windowsu pa pokušat doći do podataka...
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2010
Poruka
15
Mislim da od Flash-a nema ništa. Testirao sam ga sa nekoliko alata. Evo, na primer, izveštaja alata - H2testw v1.4
The media is likely to be defective.
7.8 GByte OK (16404480 sectors)
23.4 GByte DATA LOST (49092608 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
23.4 GByte corrupted (49092608 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000001e4a09000
Expected: 0x00000001e4a09000
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 3.24 MByte/s
Reading speed: 8.35 MByte/s
H2testw v1.4
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Ja se još sećam komentara sa jednog sajta (bila neka tema sa fotkama raznih kineskih "brendova" tipa nokla, adadis i sl.), i čovek piše lepo (tada je fleš od 1Gb bio 70-80e, a iz Kine su mogli da se poruče za 3-4x manju cenu):
- Naručio ja USB fleš od 1GB iz Kine, i kad je stigao, priključim na računar, kad ono 256MB. Napišem e-mail liku od kog sam poručio, i dobijem odgovor "He he"!
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2010
Poruka
15
Šta reći - a ne zaplakati. Mislim da nisu "buranija" oni (mislim na drugove Kineze) - nego mi. Više nam ne bira robu kvalitet - nego cena, mada u startu znamo da ja (za tu cenu) šansa da dobijemo ono što nam je zaista potrebno 50 : 50 (u najboljem sčučaju). Pozdrav!
 
Natrag
Top