Član
Učlanjen(a)
03.11.2012
Poruka
1
Kupio sam platno laneno 200cm x 160cm pa me interesuje da li je neko voljan da mi objasni kako da naslikam nesto na tom platnu.
Ja nemam pojma sta mi sve treba koliko bije uljane i cega jos, platno je vec spremno za slikanje to znam.
ranije sam slikao akrilnim bojama na tvrdom kartonu i to mi ide dobro ali ovde hocu da slikam sa uljanim bojama.
Znaci imam neko znanje slikanja i dobru volju nista vise treba mi neko ko ce mi sve ostalo objasniti kako i sta, koje boje i cetkice da kupim.
Naravno za sve savete cu platiti koliko treba.
 
Član
Učlanjen(a)
08.12.2012
Poruka
18
Ako je platno već spremno,postavljeno na blind ram,grundirano,onda je lako.Uljanim bojama,najbolje fabričkim iz tube i laneno ulje.Nije to nešto komplikovano koliko neki slikari žele da iskomplikuju:D
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Kupio sam platno laneno 200cm x 160cm pa me interesuje da li je neko voljan da mi objasni kako da naslikam nesto na tom platnu.
Ja nemam pojma sta mi sve treba koliko bije uljane i cega jos, platno je vec spremno za slikanje to znam.
ranije sam slikao akrilnim bojama na tvrdom kartonu i to mi ide dobro ali ovde hocu da slikam sa uljanim bojama.
Znaci imam neko znanje slikanja i dobru volju nista vise treba mi neko ko ce mi sve ostalo objasniti kako i sta, koje boje i cetkice da kupim.
Naravno za sve savete cu platiti koliko treba.

Uh...ako već nije kasno, savetovao bih ti da, ako si početnik, uzmeš akrilik boje jer sa njima se mnogo lakše radi ( nisam početnik i volim uljane i sa njima radim ali ponekad koristim i akrilik).

E sad, posto si odavno postavio pitanje, da ne kucam uzalud ako ne čitaš. A ako si tu, javi se, rado ću ti pomoći u onome što mogu i koliko mogu.

Pozdrav
 
Natrag
Top