Početnik u web design-u (Literatura, saveti, trikovi)

Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Hvala Ziga235, ali ako gledamo realnost ja sam taj koji bi trebalo da uci od tebe. Sve sto znam od tebe naucih. Narocito mi je pomogla tvoja literatura u pdf izdanju, dvaes knjiga.
Hvala ti jos jednom.
kinezsilujestrahota-jpg.99721
@Bazlik Ti to mene zekis malo xD
 
Učlanjen(a)
30.09.2015
Poruka
7
guzonja23,
Posto kazes da si student psihologije i plus da si skupio toliko materijala da ne znas odakle da pocnes onda dodavanje cucle odraslom muskarcu i ne igra neku narocito pomocnu okolnost. Eventualno bi dodavanje sise za muzenje ili milovanje, svejedno, ...privremeno zadovoljilo tvoje virtuelne apetite, ali samo za kratko dok ne brknes u dzep i umesto pare za leb napipas uvuklog Zvonimira, a dete place u kolevci, mala vajda. Odma da ti kazem da je ovaj posao iskljucivo za frikove, ludake na svoj nacin i tipove od kojih uspe jedan od 100. Po mom misljenju tvoj poziv psihijatrije je zlatan rudnik, imajuci u vidu da era u kojoj zivimo iziskuje raznolike pacijente, pocev od predsednika pa do obicnih metalostrugara.
...Salu na stranu, drzi se ti brajko psihologije i gledaj da to zavrsis do kraja, da se ne bi desilo da posle nisi zavrsio i jedno i drugo. A ako se pitas da li je i ovo sala, NIJE, govorim iz iskustva, znaci zavrsi prvo to, a za ovo se ne sekiraj. Nije da te palim kao fora, ako nas je manje onda ce vec posao da ima i za mene, nego sve je malo zeznuto u danasnjem svetu.
Ajmo konkretno, van u slobodnom vremenu napravi nesto ka cemu te srce vuce, a zatim iskljuci to i odmori deset minuta. Zatim se vrati nazad i zagledaj se u svoj rad, i ako se zaljubis u ono sto si napravio, ...to je to - rodjen si za taj posao. Ako ne, ...onda zna se.
Evo recimo ova slika gore sto je sad gledam, ne mogu da se nacudim kako je nacrtah iz zadovoljstva, a dok se smejem i salim, a kad namerno hocu ...nece i mrzi me.. E, to ti je to...mora da imas ideju i inspiraciju za nesto sitno sto radis, a mozes da download-ujes ceo internet i opet nista.
..ajde za utehu kreni sa necim sitnim, jer i najvece putovanje pocinje tim jednim malim korakom,
pa gde stignes....
Iskreno ne interesuje me i da je 1 od 1000 koji uspeju da naprave neku karijeru. Ne znam da li sam talentovan, aka rođen, da radim ovaj posao ali znam da postoji neka određena doza zadovoljstva kod mene kad naučim nešto novo, konkretno kad sam uspeo da napravim najobičniju početnu stranu pa makar i prekucavao kod iz knjige ili tutorijala. Psihologije se držim i studiram je, ali znanja nikad dosta :) Hvala na savetima, verujem da je jebeno uspeti i da treba dosta rada i truda ali što se mene tiče meni to neće predstavljati problem. Hvala svima na savetima!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A pa me moze to tako. U prvom postu si jasno naveo,
-------
... imam neku budućnost i mogućnost da naučim sve
što mi je potrebno da se bavim ovim poslom ...
-------

..a sad upadas sa recju da bi ovo rade
samo da bi imao neko zadovolstvo.

Mora se opredelis ili jedno ili drugo. Moj rodjak je programer,
znaci upisao je taj smer i samo je to gledao. Ni u jednom trenutku
mu nije palo na pamet da postane krojac, psihijatar ili berberin.

Znaci kad krenes tim putem mora da upotrebis sva sretstva ne-stedeti pare.
Zadnji dinar je ulagao u skolu, knjige, ispite.
Te fore kad ti neko ovo kaze, a ti se kao naljutis, to ne pali.
Ili si uspeo ili nisi.
A to da ovo moze da se bavi rekreativno je potpuno druga prica,
postanes psihijatar, a zatim sam dizajniras svoju stranicu, pa kako ispadne.

Rekreativno mozes da se bavis svime sto te cini srecnim,
jedina je razlika sto nikada neces biti dobar kao neko
ko se time bavi profesionalno.
I upamti nema ljutenje, nego samo napred.
 
Učlanjen(a)
30.09.2015
Poruka
7
A pa me moze to tako. U prvom postu si jasno naveo,
-------
... imam neku budućnost i mogućnost da naučim sve
što mi je potrebno da se bavim ovim poslom ...
-------

..a sad upadas sa recju da bi ovo rade
samo da bi imao neko zadovolstvo.

Mora se opredelis ili jedno ili drugo. Moj rodjak je programer,
znaci upisao je taj smer i samo je to gledao. Ni u jednom trenutku
mu nije palo na pamet da postane krojac, psihijatar ili berberin.

Znaci kad krenes tim putem mora da upotrebis sva sretstva ne-stedeti pare.
Zadnji dinar je ulagao u skolu, knjige, ispite.
Te fore kad ti neko ovo kaze, a ti se kao naljutis, to ne pali.
Ili si uspeo ili nisi.
A to da ovo moze da se bavi rekreativno je potpuno druga prica,
postanes psihijatar, a zatim sam dizajniras svoju stranicu, pa kako ispadne.

Rekreativno mozes da se bavis svime sto te cini srecnim,
jedina je razlika sto nikada neces biti dobar kao neko
ko se time bavi profesionalno.
I upamti nema ljutenje, nego samo napred.

Kao prvo - Nemoj izvlačiti iz konteksta kad ne umeš. Budućnost sam pomenuo samo za Krojačevu školu ili neku drugu školu/akademiju, odnosno kada sam pitao da li te škole obezbeđuju neku vrstu budućnosti ili da li neko ko je završio takve kurseve/škole ima budućnost. Dati tolike pare na kurseve i akademije a da oni predstavljaju neko osnovno znanje bez nekog usavrsavanja je bačena para, s toga sam pitao ima li nekakva budućnost u tom pravcu.
Drugo - Mene niko ne tera da ja sedim i gledam video snimke, citam stranu literaturu i da učim o HTML-u, CSS-u. Moja volja, moje zadovoljstvo. Tako da ako jednog dana dobijem neki projekat da radim ili se zaposlim u nekoj firmi, taj posao ću raditi sa zadovoljstvom jer mi je zadovoljstvo i da učim o ovim stvarima. Čisto da obrazlozim posto za tebe zadovoljstvo izgleda znaci neki hir iz dosade.
Treće - Niko se ovde ne ljuti, nit imam nameru da se ljutim. Početnik sam i svaka kritika i sugestija su i više nego dovoljni da stvorim sebi neke smernice i zahvalan sam tebi i svima.


Pozdrav
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Odose i ovaj pusonja i ovaj guzonja23.

Prvi nije voleo da ga palamudi, a drugi je voleo da ga zazuljuje.
Konacno olaksanje, ..ko kad skinete tesne cipele, pa nogice zivnu,
..ajd uzdravlje.
 
Natrag
Top