Pobiše cijanidom sve životinje u Nišu!

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
TROVAČI HARAJU: Pobiše cijanidom sve životinje u Nišu!
Do sada je nastradalo mnogo pasa, a s obzirom na to da su jedinjenja cijanida veoma otrovna, pravo je čudo kako se nijedno dete nije otrovalo igrajući se u dvorištu


Otrovan-pas.jpg



Niškim naseljem Duvanište haraju trovači, saznaje Telegraf.

Za sada neidentifikovane osobe, ljudima koji imaju pse ubacuju u dvorište cijanid kako bi ih otrovali.

- Dosta pasa je uginulo, a neki se i dalje bore za život. Sinoć su otrovali jednog pit bula, on se još bori, ali je pas koji se nalazio u dvorištu pored njega uginuo. Vlasnici pit bula pričaju kako je njihov pas odjednom skočio na prozor i počeo da udara šapama. Odmah su izleteli i videli su ga u peni. Čuli su i ljude iz komšiluka kako vrište. Njima su psi popadali mrtvi – kažu iz Udruženja Zoo Planet.

10338617_10203528804717478_5338653645634104027_o.jpg

Foto: Facebook/ZooPlanetPantelej

Iz ovog udruženja dodaju i da bi vlasnici pasa trebalo da sklone svoje ljubimce iz dvorišta, jer se ne zna da li će trovači nastaviti ono što su započeli i u drugim naseljima.

Kako kažu vlasnici pasa iz ovog naselja, slična sitacija dogodila se i prošle godine kada je otrovano 15 pasa.

- Ne sumnjam ni na koga konkretno, nisam video nikoga i nemam dokaze. Išao sam u policiju, oni su mi rekli da ne mogu da nam pomognu i ništa nisu preduzeli. Imam malu braću i sestre, šta da je neko od njih to uzeo? Ko bi onda bio kriv? – priča vlasnik jednog otrovanog psa koga sada u životu održavaju samo infuzije koje prima.

10285733_10203528782116913_5367602394794710078_o.jpg

Foto: Facebook/ZooPlanetPantelej

Iz Udruženja Zoo Planet dodaju da su prošetali gradom i da u dvorištima više od 20 zgrada, nema nikakvog upozorenja o otrovima na ulaznim vratima, kao ni na vratima podruma.

Mnoga jedinjenja cijanida su veoma otrovna i pravo je čudo kako se nijedno dete nije otrovalo igrajući se u dvorištu.

(Telegraf.rs)
 
Natrag
Top