Pmoc oko Visual Basic-a!!!

Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim MyRandomGenerator As System.Random
Dim RanNum As Integer
Dim BrojPokusaja As Integer
BrojPokusaja = 0
Do Until (KOJI KOD OVDE TREBA UPISATI?)
MyRandomGenerator = New System.Random
RanNum = MyRandomGenerator.Next(0, 2)
BrojPokusaja = BrojPokusaja + 1
TextBox2.Text = BrojPokusaja
Loop
Cilj mi je da izbrojim koliko koliko ce se puta petlja izvrsiti dok slucajno izabrani broj (npr. 1) ne bude izabran 3 puta za redom!Hvala unapred!!
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
A zar se onda petlja nece izvrsiti samo 3 puta?Meni treba kod koji ce izvrsavati petlju dok se br.1 ne pojavi 3 puta za redom.Na primer : 0,1,0,1,1,0,1,1,1 i tu se petlja zavrsava.Nadam se da je moj problem sad jasniji.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Hm... Nisam bas siguran kako bi sa If naredbom resio taj problem.Aj napisi kod ako imas neku ideju!
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
Ali taj brojac ce mi samo izbrojati koliko je puta jedinica nasumicno izvucena!A meni je potrebno da broji i jedinice i nule sve dok jedinica ne izadje 3 puta za redom!Samo to "3 PUTA ZA REDOM" mi je problem!Kako da kazem petlji da se zaustavi kad jedinica izadje 3 puta za redom???
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Ali taj brojac ce mi samo izbrojati koliko je puta jedinica nasumicno izvucena!A meni je potrebno da broji i jedinice i nule sve dok jedinica ne izadje 3 puta za redom!Samo to "3 PUTA ZA REDOM" mi je problem!Kako da kazem petlji da se zaustavi kad jedinica izadje 3 puta za redom???
Resetuj brojač kada jedinica nije izvučena.
 
Natrag
Top