Ploca - proracun - pomoc

Član
Učlanjen(a)
10.12.2010
Poruka
3
Kao nov na ovom forumu prvo bih pohvalio sve ovo (prvo moderatore) i sve ljude dobre volje koji imaju iskustva u gradjevinarstvu a na ovaj nacin pomazu drugima - da kazem laicima (poput meni) koji u ovim kriznim vremenima zele nesto da urade - a da pri tome i ustede.
Inace kao laik u gradjevinarstvu - zapoceo sam prosirenje kuce a zeleo bih da mi neko sa iskustvom pomogne oko proracuna i izgradnje ploce, jer sam sa zidanjem skoro pri kraju. Unapred zahvalan !
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2013
Poruka
27
Za ozbiljniji komentar potrebno je nekoliko stvari navesti:
1) koju međuspratnu konstrukciju (TM3, fert, masivnu ploču ili drugo),
2) koji su rasponi u kući,
3) koja je potrebna ili raspoloživa debljina ploče i sl.?
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Рашо, хајде постави тражене податке, па да рачунамо и помогнемо колико можемо.
 
Učlanjen(a)
12.10.2014
Poruka
5
Evo i meni je potreban savet u vezi ploce - dali i kako mogu da stavim plocu na deo koji dogradjujem. Na jednoj strani je postavljena ploca a na drugoj samo zid. Dali mi neko moze dati neku ideju ?
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Може ли цртеж? Овако је мало незгодно да се замисли све што Сте мислили да кажете.
 
Učlanjen(a)
12.10.2014
Poruka
5
plocica2.jpg plocica.jpg
Mislim da sam dovoljno jasno nacrtao. Znaci na drugoj slici je prikazana armatura ploce koja je na prvoj slici
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruka
141
Извињавам се због кашњења са одговором.
Да ли можете да ми пошаљете цртеже на мејл адресу, како би их могао погледати и детаљније ући у прорачун и дати идеју.
teastf@yahoo.com
 
Učlanjen(a)
13.08.2020
Poruka
33
Pozdrav,
moze li mi neko pomoci oko temelja za kucu... radio bih temelj 8x5 na placu koji ima blagi pad, koliko duboko trebam da kopam?
 
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
1
Pozdrav,
moze li mi neko pomoci oko temelja za kucu... radio bih temelj 8x5 na placu koji ima blagi pad, koliko duboko trebam da kopam?
S obzirom da je kuca u pitanju najbolje je da konsultujes nekog gradjevinca. Ima tu malo vise stvari na koje treba obratiti paznju (samog zemljista, nagiba)...
 
Natrag
Top