Plivanje

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Manadu strepi za nastup u Londonu

Manadu strepi za nastup u Londonu

Izvor. B92, Tanjug


Bivša olimpijska šampionka u plivanju Francuskinja Lori Manadu mogla bi da propusti Igre u Londonu, jer joj preti suspenzija zbog izbegavanja doping kontrole.

20080795974f3cda8569776289436012_330x216.jpg

Manadu je uspela da se kvalifikuje na Olimpijske igre u Londonu u disciplinama 100 i 200 metara leđno.

"Propustila sam dva testa u septembru, jednom nisam dobila pravo vreme, a drugi put sam bila u restoranu. To znači da ću biti suspendovana ukoliko propustim narednu kontrolu", rekla je Manadu.

Prema pravilima Svetske anti doping agencije, sportista koji izbegne tri testiranja u roku od 18 meseci biće suspendovan zbog kršenja pravila.

Istu sudbinu doživela je 2006. britanska atletičarka i olimpijski šampion na 400 metara Kristin Ohurugu, koja godinu dana nije mogla da se takmiči.

Manadu je osvojila zlato na 400 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Atini, a povukla se 2009, godinu dana posle slabih izdanja na Igrama u Pekingu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
subota 26.05.2012 [h=1]Čavić za B92:Još 0,5s za OI medalju[/h] Izvor. B92 | AK

Milorad Čavić osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Debrecinu, a u intervjuu za B92 rekao je da mu je važnije vreme koje je ostvario nego medalja.

878653874fa8f1b6544f9442586945_orig.jpg
Čavić je do zlata u trici na 100m leptir stigao u vremenu 51,45 sekundi, što je najbolji rezultat u svetu ove godine, ali i rekord evropskih šampionata.
Naš najbolji plivač se nada da će do Olimpijskih igara u Londonu popraviti vreme za još pola sekunde, za šta veruje da će biti dovoljno da osvoji neku od medalja.
Čavić je u subotu u Debrecinu u finalnoj trci drugoplasiranog Mađara lasla Češa ostavio za 32 stotinke, a sam ističe da je osetio koje će vreme ostvariti.

“Sinoć sam nekako zamlišljao da ću plivati ispod rekorda prvenstva što je 51.7s, ali nekako sam sat vremena pre trke video vreme 51,4. Ne znam zaista otkud mi taj rezultat i otkud sve to, ali sam to zamišljao. Prezadovoljan sam rezultatom, i ne samo rezultatom kao takvim, već zato što je prvo vreme sveta ove godine“, rekao je Milorad Čavić za B92.
 
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
6
Bravo Cavicu kralju!!!!! Mali Lendjer je bio dobar, cetvrto mesto je super nadam se da ce ostvariti bolji rezultat na OI Ako nista drugo barem kaze da je spreman Tri, pa jedan do Londona! - OI London 2012 - Sportal.rs
 
Poslednja izmena od urednika:

prc

Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
746
Dezorijentisani Torp ipak na rehablitaciji
Bivši australijski plivač Ijan Torp smešten je u rehabilitacioni centar pošto je ga policija zatekla dezorijentisanog na ulicama Sidneja.
torp-600-20111219110021.jpg

Menadžer bivšeg olimpijskog šampiona Džejms Erksin rekao je da je Torp uzeo kombinaciju antidepresiva i lekova zbog bolova u ramenu.

Policija je saopštila da je intervenisala na poziv gradjana koji su u blizini kuće Torpovih roditelja na jugozapadu Sidneja prijavili čoveka koji je navodno pokušao da obije automobil.

Torp je prvo odveden u bolnicu zbog procene, a kasnije je prebačen u rehabilitacioni centar.

"On je na rehabilitaciji zbog depresije", rekao je Erskin za Asošiejted pres.

On je dodao da je Torp mislio da sedi u automobilu svog prijatelja.

"Vlasnik automobila je pozvao policiju i policija je došla. Shvatili su da je reč o Ijanu Torpu i uvideli da je dezorijentisan",
kazao je Erksin.

On je potvrdio da je bivši australijski plivač uzimao antidepresive i lekove, ali da nije pio alkohol.

Današnja vest dolazi samo nekoliko dana pošto su predstavnici za medije petostrukog olimpijskog šampiona demantovali da je Torp primljen u bolnicu zbog operacije na ramenu, a ne zbog depresije i alkoholizma.

Torp (31), koji je jedan od najpoznatijih sportista Australije, pokušavao je da se navikne na novi život posle plivačke karijere i da se izbori s neuspehom u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2012. godine.

O svojim problemima sa alkoholom i o depresiji Torp je pisao u autobiografskoj knjizi objavljenoj 2013. godine.

On je u novembru 2006. godine saopštio da završava karijeru zbog nedostatka motivacije, a pet godina kasnije odlučio je da učestvuje u kvalifikacijama za Igre u Londonu, ali nije uspeo da udje u reprezentaciju Australije.

Nakon toga najavio je da će učestvovati u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Barseloni prošle godine i Igre Komonvelta 2014. godine, ali je odustao zbog povrede ramena.

Torp je na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. i Atini 2004. osvojio čak devet medalja u trkama slobodnim stilom, od toga pet zlatnih, tri srebrne i jednu bronzanu.

On je osvojio 11 zlatnih medalja na svetskim prvenstvima, što je treći najbolji rezultat u istoriji plivanja. Ispred njega su samo Amerikanci Majkl Felps sa 26 i Rajan Lohte sa 15 zlatnih medalja.
logo-news.png
 
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
105
Paltrinijeri osvojio zlato na 1.500 metara slobodno
  • Autor: Beta

  • 10. avgust 2015.

  • 00:18

  • Izvor: Beta
0 Komentara
Italijanski plivač Gregorio Paltrinijeri osvojio je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara slobodno na Svetskom prvenstvu u ruskom Kazanju.
 
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
105
Bravo, Anja! Ispunjena norma za Rio!
  • Autor: Beta

  • 25. avgust 2015.

  • 16:13

  • Izvor: Beta
0 Komentara
Mlada srpska plivačica Anja Crevar postavila je danas lični i državni rekord u disciplini 400 metara mešovitim stilom na Svetskom juniorskom prvenstvu u Singapuru i tako ispunila A normu za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru 2016. godine.
 
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
105
Bravo, Veljo! Srbija je opet na postolju!
  • Autor: Darko Mitrović

  • 26. septembar 2015.

  • 12:42

  • Izvor: Sportske.net
2 Komentara
Naš najbolji plivač Velimir Stjepanović ostvario je novi veliki uspeh.
 
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
105
Doha - Dve medalje za srpske plivače
  • Autor: Mihajlo Vidojević

  • 03. novembar 2015.

  • 18:14

  • Izvor: Sportske.net
0 Komentara
Srpski plivači Velimir Stjepanović i Ivan Lenđer popeli su se na postolje na Svetskom kupu u Dohi nakon odličnog rezultata u trkama na 200 metara slobodno i 50 metara delfin.
 
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
105
Tri stotinke delile Velju od zlata!
  • Autor: Beta

  • 07. novembar 2015.

  • 19:14

  • Izvor: Beta
0 Komentara
Srpski plivač Velimir Stejpanović osvojio je danas srebrnu medalju u disciplini 200 metara slobodnim stilom na takmičenju Svetskog kupa u Dubaiju.
 
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
105
Sedmoro plivača predstavlja Srbiju na EP u malim bazenima
  • Autor: Beta

  • 12. novembar 2015.

  • 15:36

  • Izvor: Beta
0 Komentara
Plivački savez Srbije saopštio je da će Srbiju na predstojećem Evropskom prvenstvu u malim bazenima predstavljati sedam takmičara.
 
Natrag
Top