Plavi ekran!!!treba mi pomoc

Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
4
Kada igram NFS Most wanted,AOE3,serious sam 2,i mnoge druge igre izadje mi ovo:Fotografija0269.jpgFotografija0271.jpgFotografija0272.jpgFotografija0273.jpgFotografija0275.jpg
Igram i igra stane i pojavi se plavi ekran
Moja Graficka:Intel 82945g 224mb shader 2.0 integrisana
Procesor:Intel pentium 4 3.0ghz
RAM:1.5gb
Molim vas za pomoc,hvala unaprijed!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
probaj da ocistis komp unutra,mozda se pregreje pogotovo na ovim temperaturama
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2012
Poruka
73
proveri HDD,proveri kabal za napajanje na HDD-u moguce da kabl nije dobar i da on pravi zezanje cim se zagreje Gamom..:)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Plavi ekran obicno kazuje da OS nije u redu.Uradi prvo repair sistema,ako ne uspe moras uraditi reinstal istog.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Tvoj problem je u BIOSU mozda nisi podesila odakle se pokrece sistem ili moze biti problem sa ram memorijom.imam vise varijanti osim osnovnog pitanja dali treba poloziti novi operativni sistem,To je uvjek na kraju.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Probaj spustiti ram memoriju na 1GB ili 1,25GB posto je to stariji komp njegove magistrale mozda nisu dovoljno prohodne i nepropustaju dovoljno struje,mozda cak i neki os utikaca ili uticnica ne radi dobro dotrajala i ne propusta struju i to moze biti problem da ekran poplavi.razloga je puno tako da nemogu pisati toliko.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
plavi ekran u najvise slucajeva se pojavi zbog prevelike toplote....meni se to isto desavalo.....onda sam ga dao samo lepo ocistiti i procesor su zastitili sa hladilnom pastom....od tad je proslo pola godine i tih problema nemam vise.....prvo sam i ja pomislio da je nesto do windows ali nije.....
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ram memorija definitivno, mozes provjeriti sa memtest-om al svakako jedan od cipova rama (koliko god da imas) je pri kraju radnog vijeka ako vec nije riknuo, bilo bi jako pametno mijenjati da ti ne bi i slot riknuo, ako on ode onda se mozes pozdraviti sa maticnom
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Skini program whocrashed i skeniraj logove, zatim kada vidis rezultat izguglaj na interentu pa ces videti sta je u pitanju. Ne mora svaki BSOD da bude hardverski problem. Proveri temeperature i voltazu u racunaru, nekim programom na primer everest. Moze biti da neki drajver nije u redu. Moguce i da update driver-a za graficku nije uradjen kako treba, probaj da skines novi drajver, obrisi stari, skini driver sweaper program. boot u safe mode(F5 dok bootuje), pokreni driver sweaper skeniraj za tvoju graficku karticu, restartuj i instaliraj novi drajver. Najlaksi nacin za proveru hardvera je pokretanje nekog linux live sistema sa usb ili cd. Ukoliko ima problema i linux onda je hardver, ako nema moze da se desi da je problem do hard diska ili software.
 
Natrag
Top