Plavi ekran greška 0xc0000221

Član
Učlanjen(a)
02.04.2012
Poruka
40
Pozdrav svima upalio sam komp i podigne se Windows 8.1 Pro, skinut sa ovog sajta i aktiviran preko skaypa. Dodje do dela da upisivanje mejla i sifre da bibse otkljucao komp al kako sam imao nesto jos usput da odradim ostavim tako komp ne prvi put i posle nekih 10 min komp se restartuje i dobijem plavi ekran sa ispisanim

After downloading and installing Windows 8.1 Pro Upgrade I get a blue screen with the following error message:

restoration

The PC needs to be repaired.

The operating system could not be loaded because the kernel is missing or contains errors.

File: \ windows \ system32 \ ntoskrnl.exe
Error code: 0xc0000221.

Probam da ga pokrenem u safe mode sa netom pokusa i vrati me na pocetni ekranuploadfromtaptalk1399734798986.jpg.

Ugasim komp i posle par minuta probam opet da ga upalim i sad nece u opste da digne win a nece ni bios i ispisuje mi poruku da ubacim usb sa bios recoverjem uploadfromtaptalk1399734917679.jpg

Ima li iko ideju šta bi moglo da bude.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Probaj da skines bateriju da mozes da pridjes BIOS-u a posle reistal celog win 8.1. Samo neki drajveri ti nisu kopitabilni milion posto imao sam takav problem verovatno graficki drajeveri ili drajveri za maticnu plocu a mozda i neki drugi drajveri skini original drajvere sa zvanicnog sajta i nikako beta. Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Mislim da ti je HDD otisao , ali sobzirom na to da nece ni BIOS , mora da je do maticne , mislim da ti nece pomoci baterijica , probaj skinuti BIOS za tvoju maticnu , pa ga stavi na USB i flesuj, daj nam podatke konfiguracije. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.04.2012
Poruka
40
Hvala na odgovoru. Sad cu da probam da nadjem bios za maticnu pa da ga stavim na mob pa da idem mass storage posto nemam drugi komp gde bih mogao da nabacim usb. Probam pa javljam sta sam uradio
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
HDD mozda, mislim da nesto drugo tu ne stima cekamo da javis.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Hvala na odgovoru. Sad cu da probam da nadjem bios za maticnu pa da ga stavim na mob pa da idem mass storage posto nemam drugi komp gde bih mogao da nabacim usb. Probam pa javljam sta sam uradio
Nećeš moći tako flešovati BIOS. Za pripremu USB-a prati
ovo uputstvo.
Ne bih rekao da je BIOS. Raskači sve ostale hard disk uređaje (interne i spoljnje na kojima nije sistem) i uređaje priključene na USB i probaj startovati sistem!
 
Član
Učlanjen(a)
02.04.2012
Poruka
40
e ovako ljudi. Ja sam nasao na netu bios za moju maticnu i stavio je na tel jer sam samo tu i moga i spojim ja to sa kompom i pokrenem ga i prodjem bios, pokrene win analizara, i ponudi mi da mi vrati na prethodnu restor tacku, ja prihvatim restartuje se pri pokretanju se updejtuje nesto i komp proradi :). Ja sretan ko mladi majmun :)

Sha@
Ovaj program sam i koristio kad sam pravio boot usb za instalaciju. U svakom slucaju Hvala svima
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Drago nam je uzivaj, ali proveri obavezno drajvere koje si instalirao da li su kopitabilni ili su beta pa ti prave problem mislim da je to milion posto. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
02.04.2012
Poruka
40
Opet imam problem sa bios nakon restarta kompa ali sad nece da prihvati varijantu sa tel. Moracu negde da prebacim taj fajl na usb pa da onda probam da resim bios. Drajvere sam instalirao tj 8 ih je sama instalirala a imam i program driver genius tako da mislim da je tu sve ok. Sve je bilo ok nekih 6 7 meseci i sad posle udate problem. A probao sam i da instaliram visual basik 6 i nije bila kompatabilna i posle sam sam kliknu da instalira bilo gde i verovatno je tu nesto pobrisalo
 
Natrag
Top