Rep Kometa
Planet X i Dvanaesti planet označuju isto tijelo.
Dok prolazi vanjskim svemirom, rep gigantskog kometa ne nailazi na gotovo ni na kakav otpor. Sastavljen je od krhotina privučenih u trag Kometa u trenutku njegova formiranja, ali - tijekom njegova putovanja - i od stranih tijela koje, na tom putovanju, privlači svojom silom. Rep je sastavljen od prašine, plinova, kamenja, stijenja i mjesecâ, čija veličina i kompozicija ovise o situaciji u datom trenutku. Na putu kroz svemir, dok Dvanaesti planet prolazi svoj dugački luk putanje jureći daleko od Zemlje u mraku vanjskog svemira, to ničim nije ugroženo. Međutim! Sve se mijenja kako Komet ulazi u solarni sistem. Solarni vjetar, bombardiranje radijacijom koje vaše oko ne može vidjeti osim kao svjetlost koja izbija iz Sunca, gura rep dalje od Sunca. Stoga, rep Kometa zahvaća Zemlju – prašina, plinovi, kamenje, stijene… sve!
Što je posljedica toga? Mjeseci (tri) se drže u blizini Kometa, tako da nisu u opasnoj zoni, ali sve ostalo u nezamislivo ogromnoj količini snažno napada Zemljinu atmosferu.
Nisu vam nepoznati meteori ili, kako ih zovete, zvijezde koje padaju. Svatko, ako promatra noćno nebo, može ih vidjeti. Te crtice u izgaranju znače da se dogodilo sagorijevanje meteora koji je, zbog trenja (u atmosferi), spaljen Zemljinim omotačem od kisika. Ali, što u slučaju ako kisika nema? Dok Komet bude (sada) prolazio, dogodit će se takav napad na atmosferu Zemlje da će na pojedinim mjestima gotovo sav dostupan kisik biti u cijelosti povučen. Zagrijani plinovi iz repa Kometa – dok padaju kroz atmosferu – stvaraju naftne spojeve koji se pale u plamen, vatrene pokrove koji (poput tepiha) padaju na Zemlju. Učinak toga je više nego što spaljuje svako živo biće na koje padne – to, naime, troši kisik! Autor Velikovsky govori kako su mamuti, koji su nađeni smrznuti u sibirskoj tundri sa ustima punih trave, toliko savršeni u tom stanju smrznutosti da kao da su upravo prestali disati. I, jesu! U nedostatku kisika, zamračenje svijesti dolazi jako brzo. A, kada je raspoloživ kisik povučen u više slojeve atmosfere, svaki meteor koji padne na Zemlju nailazi na slabiji otpor.
Rep Kometa sastoji se od materijala koji su lakši prema van, dok su oni težih supstancija privučeni njegovom njegovom gravitacijskom silom (…) bliže unutar. Plinovi i prašina koji zavijaju prema Zemlji i primjetni su prvi, i to kao fina crvena prašina od koje će voda postati crvena i gorčasta na okus. (…) Ta je prašina već oksidirana i ne gori u dodiru s kisikom. Ali, kako se Komet u svojemu luku oko Sunca približava Zemlji, sljedeće što ćete primijetiti fini je šljunak koji mjestimično pada poput tuče od kamenja. (…) ni to ne gori, kako se to redovito događa s meteorima? Nešto će gorjeti, ali kako njihov broj daleko nadmašuje obranu Zemlje, većina se ni ne može zapaliti. Naime, do tog trenutka viši slojevi Zemljine atmosfere već su razderani, povučeni u svemir, tako da oko Zemlje više ne postoji odgovarajući omotač. I, sada dolaze rijetke stijene koje će padati na bespomoćnu Zemlju bez ikakvog otpora. Onima koji žele izbjeći opaki dodir toga repa savjetuje se da potraže zaklon pod stijenama, u špiljama, udolinama ili pod metalnim krovovima. Prolazak repa je brz – kroz nekoliko dana – a završava kao da je odrezan.
ZetaTalk: Comet's Tail
Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
Sigurne lokacije
Troubled Times: Zeta Advice on Locations
http://www.zetatalk.com/safelocs.pdf
Balkan
Mnoge male zemlje, koje se protežu istočno od Italije, tijekom pomicanja Zemljine osi bit će pogođene erupcijama vulkana iz Italije koji će eksplodirati pri pokretanju ploča, što će sve pratiti shift. Tijekom takvih pomicanja podigle su se Alpe, a Italija je u zoni podvlačenja. Prilagođavanja pri pozicioniranju ploča diljem svijeta, osjetit će se i u ovoj regiji. Zemlje koje leže istočno od Italije stoga će se naći na putu teške vulkanske prašine. Planine i brijegovi istočno od Balkana i neaktivni vulkani nisu imali problema tijekom takvih pomicanja u prošlosti, pa neće niti ovaj puta. Sigurnije je, međutim, pomaknuti se u smjeru istoka, jer se time ujedno odmiče od većih vulkana na Sredozemlju koji će eksplodirati u smjeru onoga što poslije više neće biti jug, nego će postati novi istok. Ipak, svako putovanje prema istoku znači ići dublje prema hladnoj klimi, premda će Slovenija (i sjeverozapadna Hrvatska, najvjerojatnije! op.prav.) u vremenu poslije zadržati dovoljno umjerenu klimu.
Note 7 of 10 Mediterranean commentary.
Sredozemlje
Sredozemlje, kao i svako zatvoreno more ili jezero, neće biti izuzeto od zapljuskivanja s jedne na drugu stranu, što će se dogoditi kada dođe do pomicanja Zemljine osi. Plimni valovi ne moraju postići visinu valova koji će prelaziti Pacifik, ali onima koje budu zahvatili to nije nikakva utjeha. Tamo gdje more ili jezera unutar kopna leže preko rasjeda, promjena valova djeluje i na iznenadni pad morskoga dna. Stoga će Sredozemlje, duž obala, biti jednako nesigurno, kao i obale duž Atlantika ili drugih oceana. Kako biste bili na sigurnom, planirajte popeti se najmanje 60 metara od postojeće razine mora i povući se 150 kilometara od obale. Također, predvidite da područje u blizini aktivnih, pa čak i neaktivnih vulkana koji će će eksplodirati, neće biti sigurno mjesto kad bude trebalo izbjeći ogromne tzunamije.
Otoci
Otoci Sredozemlja koji će biti zapljusnuti tijekom pomicanja osi, kao i svako obalno kopno, bit će pod valovima koji će neprekidno nadolaziti iz različitih smjerova sudarajući se pritom na vrhu otoka, a mutna će voda zbrisati svako bespomoćno ljudsko biće u njegovom pokušaju da se popne na povišeno mjesto, tako da će otoci biti potpuno oprani. Tamo gdje voda napada obale iz samo jednog smjera, kao i tamo gdje rijeke utječu u more, također će doći do plavljenja zbog silovitih kiša, i to će biti taj sudar vode. Mali pak otoci, kao što su otoci Sredozemlja, naći će se u situaciji da su u središtu sudara. Naime, kad voda ne može ići ni u jednom drugom smjeru, mora ići prema gore, a to će biti do visina koje će ljude ostaviti bez daha. Oni koji su, u prošlosti, to imali priliku vidjeti - utopili su se.
Hrvatska
Hrvatska (Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Makedonija, Srbija, Kosovo - ex Jugoslavija) Zemlje bivše Jugoslavije naći će se još jednom na lošem mjestu, ovaj puta ne zbog borba i rata ili teške ruke diktatora, nego zbog prirodnih sila. Narod neće moći migrirati, jer će migracija biti blokirana. Takve su blokade već postavljene tijekom prošlih ratova. Populacija koja sada trpi od lošeg uroda i gubitaka koje su nanijeli Srbi, već će u godinama prije pomicanja osi trpjeti dvostruko. Iako veći dio zemlje leži dovoljno visoko iznad morske razine da ostane iznad vode nakon topljenja polarnih kapa, vulkanska će prašina, nedostatak čiste vode i neprekidna agresija onih koji žele zavesti diktaturu, od čega regija trpi, učinit će tu zonu ratnom - ovaj puta za svaku zalihu i svaki komad hrane koji bi preživjeli mogli imati. Onima koji se žele pripremiti da prežive, savjetujemo da se isele, ako je to moguće, puno prije pomicanja osi. Ako to nije moguće, neka planiraju prikrivenu migraciju nakon shifta, i to u planine srednje Europe ili zemlje Skandinavskog poluotoka (što prije, op.prev.).
Jezero u unutrašnjosti
Hoće li Dunav poplaviti unutrašnjost Rumunjske, Srbije i dio Mađarske? Hoće li proći planinski tjesnac između Rumunjske i Srbije, te poplaviti sa strane Crnoga mora? Da, hoće, zbog sljedećih razloga: Budući da se Arapska ploča kreće tako da svojim vrhom ide prema istoku presijecajući Irak, a čitava Euroazijska ploča se rasteže tijekom sata pomicanja Zemljine osi, planinski prolaz kojim ide korito Dunave, neće ostati kakvo je sada. Isto tako, ni druge točke kroz koje može prodrijeti voda koja će nadirati, kao što su Jadransko more, u Hrvatskoj, ili one sa sjevera. Zona rastezanja otvara raspukline, cijepa sloj stijena, tako da razina tla u cjelini pada s obzirom na oslabljenu podršku. Voda će s vremenom prodrijeti s navedenih strana u bijicama, tako da se ne zanosite pretpostavljajući da će vaša dolina biti pošteđena.
Srbija i Rumunjska
Zemlje koje leže istočno, odnosno, u smjeru vjetra strašnih vulkana, neće proći dobro tijekom nadolazeće pomicanja osi, kako se to jasno navodi u Mojsijevim lamentacijama. Zemlje koje su sada Srbija i Rumunjska, leže istočno od Vezuva i kratera bivše Tere (Santorini) koja je u prošlom vremenu imala monstruoznu eksploziju, ali i mnogih potencijalnih vulkana duž linija rasjeda koje se protežu Sredozemljem sve do Irana. Budući da će istok i zapad zamijeniti mjesta, a planine koje se protežu od Alpa zadržavat će vjetar, vulkanska će se prašina širiti preko ovih bespomoćnih zemalja tijekom mnogih godina nakon pomicanja Zemljine osi. To će trovati ono malo što ostane čiste vode, pa će alternativa biti boćata voda koja će se dizati od topljenja polarnih kapa. Tome svemu treba pridodati povijest brutalnosti i nasilja susjeda spram susjeda, što se tu događalo stoljećima, pa slika nije nimalo lijepa. Oni koji žele zaštititi svoje voljene i zasnovati sigurno mjesto za preživljavanje, moraju planirati i pripremiti se, trebaju razmotriti iseljenje. Krenite na sjever, u planine koje će ostati nakon podizanje razine mora a u budućnosti neće biti hladnije nego Srbija i Rumunjska danas.
Beograd
Ležeći na Dunavu koji će silno poplaviti tijekom potopa za vrijeme pomicanja osi, Beograd će u nekim dijelovima grada biti izderano čist, a u drugima blatan. Visoki vjetrovi orkanske snage koji prate pomicanje osi, pri prelasku preko oceana zahvatit će ogromne količine vode koja će se zbog brzog podizanja i opadanja zračnih struja, kondenzirati u zapanjujuću količinu kišnih oborina u vrlo kratkom vremenu. To, u kombinaciji sa poplavnim vodama koje tutnje kroz planinske masive kojima prolazi Dunav, i drugim rijekama koje nadiru preko svojih obala stvorit će ono što će izgledati kao more ili jezero u pokretu. Za vrijeme samog pomicanja osi savjetuje se biti dovoljno visoko da se izbjegne takvo plavljenje.
Sarajevo
Sarajevo, rastrgano ratom, još jednom će se naći u središtu pozornosti budući da će se tu, s jedne strane, naći ljudi koji će na putu prema unutrašnjosti, tražiti sklonište od erupcija vulkana na Sredozemlju, a s druge strane, oni koji će u unutrašnjost bježati od vode što će rasti od topljenja polarnog leda i prodirati u kopno. To nije sretna situacija, a osim toga, konflikti između Muslimana i kršćana čije ožiljke nosi Sarajevo, intenzivirat će se svugdje gdje bude bilo i najmanje sigurnosti, ako je uopće igdje bude! Predviđamo, međutim, da će ljudi dobra srca koji su preživjeli prošle sukobe, prevladati i postati vođe u regiji. Naučena je lekcija da sjediti sa strane i ne uključiti se rezultira u zvjerstvima. Stoga će Sarajevo, koje će biti u prednosti zbog mogućnosti ribarenja na novim obalama što će nastati od topljenja polova, postati primjer ostalim europskim gradovima kako opstati unatoč svim zavadama!
Neke zemlje i gradovi Europe
Italija
Tijekom pomicanja Zemljine osi, Italija će doživjeti više udara koji će biti teži nego brojni ciklusi događanja koji su prethodili pomicanju osi. Italija baš leži na liniji rasjeda ili u neposrednoj blizi njih nekoliko, a sama ima velike vulkane za koje se zna da su prave petarde u slučaju shifta. Leži na uskom poluotoku koji zadire u more koje će višekratno zapljuskivati. Dakle, ukoliko se ne popne prilično visoko na planine i u unutrašnjost, mali broj stanovnika će preživjeti, i to će biti rezultat više sreće nego planiranja. Treba predvidjeti da će voda prelaziti preko čitavog poluotoka. Treba računati na vruči pepeo koji će se spuštati stotine kilometara daleko od velikih vulkana kojima je Italija domaćin, ali i na mogućnost otvaranja novih vulkana koji će rigati lavu iz mjesta za koje ljudi još ne znaju. Ako niste najmanje 150 kilometara od obale u unutrašnjosti i dosta iznad 60 metara od razine mora, moguće je da ćete se naći na mjestima gdje će se sresti plimni valovi u sudaranju uzgoneći vodu kroz procjepe i gudure, čak je moguće da će se voda penjati uz litice. Tako će biti u unutrašnjosti. Italija je zemlja osuđena da trpi u nadolazećoj kataklizmi, a onima koji žele preživjeti savjetuje se da se isele i vrate tek nakon pomicanja osi.
Italija je puna vulkana, ali scenarij 7 od 10 koji uključuje klizanje afričke ploče, neće pogoditi samo nju. (…) … ne očekuje se da će se nešto od toga dogoditi u 2010. Vulkani u Italiji, kao i oni okolni, nemirni su s obzirom na mnoge linije rasjeda u regiji. Ti će se vulkani javiti u trenutku kada se ploče nađu na novim pozicijama što će utjecati na povećanje njihove aktivnosti, posebno stoga jer magma u tom trenutku zapljuskuje diljem Zemljine kugle. U vremenu scenarija 8 od 10, za Italiju ima još toga, ali još nismo spremni to ljudima otkriti.
Rim
Rim ima veće značenje od najvećeg grada Italje. Rim je središte Katoličke crkve, no kršćani katolici ništa ne znaju o devastaciji koja će zadesiti taj grad tijekom pomicanja Zemljine osi. Komunikacije diljem svijeta bit će prekinute i neće biti reinstalirane - nema TV stanica ni prijenosa, nema redovitih radio stanica. Novine će prenositi samo lokalne vijesti, a putovanje zrakom - zbog oštećenih zračnih luka i nedostatka goriva za avione, neće biti moguće, kao ni bilo kakvo putovanje morem iz istih razloga. Stoga će Crkva postati crkva lokalne zajednice i ništa više. Rim je, kao i ostali dio Italije, smješten na poluotoku kojim dominiraju aktivni vulkani, i okružen linijama rasjeda Sredozemlja. Vulkani će se, najvjerojatnije, aktivirati, a poluotok će istodobno biti pod napadom valova sa obje strane. Baš kao u legendama o Pompejima i otoku Santoriniju, gradovi u blizini vulkana koji će eruptirati, bit će pokopani vrelim pepelom a bespomoćni stanovnici uhvaćeni u grobnici s izrazima užasa na licu. Zemljotres će drmati Rim rušeći sve što je sagrađeno od posljednjeg pomicanja Zemljine osi, tako da će onima koji ga u budućnosti budu tražili, neće biti prepoznatljiv. Onima koji žele preživjeti, savjetuje se da napuste Apeninski poluotok i potraže sigurnije tlo u visokim planinama kopna unutrašnjosti.
Austrija
Danas prekrasna zemlja visoko u planinama, nedaleko mora do kojeg ima lagani pristup. Ta će je atraktivna pozicija, međutim, nakon pomicanja Zemljine osi učiniti raskršćem kada ljudi sa sjevera, gdje će zbog otapanja polarnog leda voda nadirati u unutrašnjost, u pokušaju da pobjegnu krenuti na jug, a oni na jugu će pak pokušati izbjeći liniju vulkana na Sredozemlju ili onu koja ide njegovim rubom, te će krenuti na sjever. Jedni i drugi srest će se u Austriji.
Švicarska i Francuska
Izložene tzunamijima koji neće biti limitirani visinom u situaciji kada voda nema mogućnosti da ide u nekom drugom smjeru. Za one koji neće biti pripremni na ispiranje koje će napraviti more, tu može biti prilično mokro i nesigurno (opasno, o.p). Na područjima gdje je zemlja u dodiru s Atlantikom, ljudi se moraju prilagoditi s obzirom na:
1. širenje Atlantika tijekom tjedna zaustavljene rotacije, kada će obalno tlo u Europi pasti do 60 metara nadmorske visine (samo zbog tog razloga),
2. pucanje Atlantske brazde tijekom pomicanja osi, što će uzrokovati pokretanje vode čak jače nego samo pomicanje kore,
3. zapljuskivanje voda u Atlantskom oceanu, što se - zbog pucanja Brazde - može događati iz različitih smjerova istodobno, te će stoga uzrokovati da se plimni val ili voda pokrenu pod ekstremnim pritiskom.
Nizine Francuske otvorene su spram pučine Atlantskog oceana, ničim nisu zaštićene, i preko njih će proći veliki plimni valovi ničim spriječeni skroz do Švicarske. I tu su prve usjekline na koje će naići ta poplava, i koje će biti pogođene plimnim valom. To će, najvjerojatnije, biti Alpe na francuskoj granici, jer nadiruća voda neće naići ni na kakvu drugu prepreku na svom putu. A, budući da će vode Sredozemlja isto tako zapljusnuti, dogodit će se njihov sudar pod pritiskom na točki najvjerojatnijeg susreta - i opet na visokoj švicarskoj zemlji. Stanovnicima se savjetuje da se povuku u unutrašnjost daleko od usjeka kojima bi plimni valovi, pod takvim okolnostima, mogli prodrijeti do mjesta susreta, te se tu blokirali i umanjili se u intenzitetu. U Vremenu poslije Švicarska će biti dosta iznad valova, tako da će se preživjeli moći vratiti svojim domovima, sada u poziciji da mogu ribariti na obalama svojih novih otoka.
Obratite pozornost na nadmorsku visinu Francuske. Nije dovoljna da bi izbjegla poplavu kada se razina mora podigne iznad 200 metara nadmorske visine nakon pomicanja osi! Valovi visoki od 150 do 200 metara nadirat će sa Atlantika sve do južne Francuske i Sredozemlja doslovce bez prepreke. Tijekom sata pomicanja osi na ovom je području više sila koje će gurnuti vodu preko kopna Francuske do obronaka Švicarske. Jedna je s obzirom na pravac kojim će se globus okretati. Ta će se sila pokrenuti od izbočine Brazila gore prema sjevernom polu, te će povući vodu sjevernog Atlantika prema dolje duž Velike Britanije ravno na sjevernu obalu Španjolske, tu će naići na visoku zemlju što će je usmjeriti prema gore, prema obali Francuske. Za očekivati je da valovi duž francuske obale budu veći od 150 do 200 metara budući da će voda tuda biti zarobljena i u stisku, te stoga većom snagom i visinom prisiljena prema gore i preko zemlje.
Izričito smo rekli da će se taj plimni val događati duž francuske granice sa Švicarskom, a ne sa Njemačkom, jer Njemačka neće imati takvu plimu niti sudar zapljuskivanja, a što je vrlo vjerojatno da će se (u Francuskoj, o.p.) dogoditi s vodama iz Sredozemlja. Ako početno zapljuskivanje od pomicanja osi stvori uklještenje na obali Francuske, što se može pretpostaviti da će stvoriti ta voda koja će biti natjerana preko južne Francusk a kotrljat će u više smjerova? Pritisak! koji se ne može osloboditi ni u kojem drugom smjeru nego prema gore, u planine Švicarske. Ako ovo želite bolje razumjeti, napravite probu u svojoj kadi - pogurajte vodu na jedno mjesto s različitih ili suprotnih strana, pa ćete vidjeti što će se dogoditi.
Alpe
Alpe se uzdižu visoko, a zbog svekolikog rastezanja koje će se dogoditi sa svim okolnim područjima - dakle, ne zbog pritiska - tu će se dogoditi uzdizanje planina. U vremenu kataklizmičkih geoloških promjena koje uzrokuje pomicanje Zemljine osi, kao i zbog blizine rasjedne linije u Sredozemlju, na tom su se mjestu postupno sagradile Alpe. Čini se kao da se tu ne može dogoditi uzdizanje planina, jer se, s jedne strane, otvara Atlantik i protežu zemlje zapadne Europe, dok, s druge strane, udolina Afričkog rasjeda vuče Arapski poluotok dalje od afričkog kopna. Ali baš kao što gužvanje odjeće uzrokuje vrhove upravo na rubovima nabora tako će udolina Afričkog rasjeda uzrokovati pritisak u Sredozemlju na obje strane rasjeda. Stoga je zemlja gurnuta prema gore, u sjeverno Sredozemlje i u Alpe, kako bi se oslobodio stres zapadno od udoline rascjepa, i to u trenutku kada ploča istočnog ruba rasjeda klizne i podvuče se ispod euroazijske ploče.
Pariz
Tijekom pomicanja Zemljine osi Pariz će biti poplavljen na užas svakog stanovnika romantičnoga francuskog grada, s tendencijom povlačenja nakon pomicanja osi. Plimni val koji će doći s Atlantika (koji će se, najprije, tako raširiti da će se njegove obale spustiti gotovo 60 metara u odnosu na sadašnju razinu mora) i zapljuskivat će tamo i natrag tijekom samog pomicanja osi, bit će toliko velik da ga neće moći zamisliti ni oni skloni predočiti sebi ogromne tzunamije u oluji, u unutrašnjosti zemlje, međutim, propuštaju tome pridodati okolnosti globalne katastrofe pomicanja Zemljine kore. Poplava tijekom pomicanja osi kotrljat će vode tiho - putovima i ulicama oko zgrada puneći podrume i natapajući temelje sve dok tlo ne postane tako mekano da će zgrade ili se naginjati u stranu ili potonuti. Na prozorima će pucati stakla, kako voda bude nadirala u niže katove i onemogućavala bijeg u bilo kojem smjeru, osim brodom, da bi se, naposljetku, podigla i preko krovova kuća tako da će se stanovnici u panici boriti za svoje živote. Potom će plimni val opasti, vratit će se u more povlačeći za sobom sve što je uhvatio. Oni, u Francuskoj, koji žele preživjeti pomicanje osi koje predstoji, moraju planirati da - tijekom pomicanja Zemljine osi - budu na visini ne samo od najmanje 180 do 200 metara iznad sadašnje razine mora nego i to da u roku dvije godine (vrijeme topljenja polarnog leda) dođu na visinu višu od 180 do 200 metara. Pobjegnite u Alpe ili planine sjeverne Španjolske, ali i tamo pazite na tzunami!
Mađarska
Mađarska leži između nekoliko planinskih lanaca koji će je zakloniti od plimnih valova što će zapljuskivati mora i oceane, odnosno, od urlajućih vjetrova koji će udarati u tijeku samog pomicanja Zemljine osi. Mađarski će narod biti pogođen pomicanjem osi utoliko što je njihova zemlja ispresijecana rijekama i brojnim malim jezerima, a to je posljedica položaja na obroncima Alpa sa kojih se spuštaju velike rijeke. Osim toga, to je središnja ravnica u koju će se puniti voda. Iako je to sada plodna i dobro navodnjena zemlja za uzgoj, tijekom sata pomicanja osi, kad voda odasvud bude nadirala strahovitom silinom, to će područje biti poplavljeno i neće se osušiti kako treba. Tako će, uglavnom, postati jezero. Na mjestima gdje će se s vremenom, tijekom tjedana, isušiti, naposljetku će sve opet biti poplavljeno kada se otope postojeći polovi. Preživjeli će morati naći put u kopno na većoj visini, u Alpama, ili će morati sagraditi brodove za kuće na kojima će ploviti duž novih obala u potrazi za mjestom pogodnim za obitavanje. Mađarska je zemlja bogatog tla i inteligentnih ljudi, tako da će oni skupljati ostatke, te pokušati iznova započeti život. Osim toga, kako će biti položena duž novog ekvatora, mnogo južnije nego što je smještena danas, klima će biti ugodna. Najveći problem Mađarske bit će razvijenost jer će preživjeli iz okolnih područja, koji će bježati od nadiruće vode s polarnih kapa, devastirati obalne gradove.
Budimpešta
Tijekom sata pomicanja Zemljine osi, stanovnici Budimpešte doživjet će rijeku koja će teći gradom poput urlajuće sile što duž obala čupa zdanja i davi sve koji se drže za vrhove krovova. Onima koji žele preživjeti savjetuje se da se drže dalje od riječnih obala, te da potraže tlo na što većoj visini, i to mora biti zemlja gdje ima čvrstih stijena. Tlo pod zgradama lako može biti povučeno vodom što će iznenada rušiti zgrade na užas onih koji su mislili da su čvrste.
Čehoslovačka
Čehoslovačka je bogata zemlja koja će se naći na raskrižju putova pomahnitalih preživjelih u potrazi za boljim životom negdje drugdje. Oni iz ravnica (koje su sada na sjeveru) putovat će prema jugu, u planine, budući da oceani postupno nadiru zbog topljenja polarnih kapa. Uz obale Čehoslovačke pristajat će brodovi. Oni pak koji su sada na jugu, isto će tako migrirati u želji da pobjegli od izmaglice vulkanske prašine nad krajolikom. Svi će tražiti bolje mjesto za život, ali takvoga neće biti. Oni će se naći u Čehoslovačkoj i tu shvatiti da su svi pravci jednako beznadni kao i onaj iz kojeg su došli. Vrlo je vjerojatno da će, stoga, biti depresivni i beznadni. Preživjelima se savjetuje da se za takvu emocionalnu klimu pripreme tako da imaju vrlo jasne upute za došljake kojima će dati na znanje kakav je nadalje život u novim okolnostima. Tako će pridošlice voditi kao djecu, a oni će se moći prilagoditi te postati dobri susjedi.
Prag
Kao najveći grad tog područja, intelektualno i emocionalno srce s mnogo arterija prema selu, Prag će, s jedne strane, dobiti, a s druge strane, izgubiti tijekom pomicanja Zemljine osi. Ljudi u gradovima, koji imaju mnoge veze sa selom, neće se ustezati iskoristiti ih kad zavlada glad. Oni pak na selu od Praga će očekivati vodstvo, no Prag, naravno, neće moći odgovoriti na krizu više nego narod na selu. Ipak, vjerojatno je da će se ljudi toga područja držati zajedno, a neće polarizirati u klase. Kako se, vremenom, polarni led bude topio a preživjeli iz nizinskih područja budu selili prema višim krajevima, vode će stići na obale Praga. I to će biti problem onima koji su se uspjeli tu smjestiti u Vremenu poslije.
Njemačka
Nizine Njemačke bit će pogođene poplavama od plimnih valova koji će napasti obalu, ali i od topljenja polarnog leda. Unutrašnjost na višoj nadmorskoj visini imat će više sigurnih područja. Ljudima u Njemačkoj bilo bi najbolje zauzeti tlo u sredini - između poplava s obale i dizanja planina u Alpama. Tijekom samog pomicanja osi najsigurniji su obronci, budući da ih od vulkanskih erupcija s juga štite planinski lanci, te neće primiti količinu koju će izravno iskusiti oni u Alpama, tijekom naglog podizanja planina što će se dogoditi u satu shifta. Nakon pomicanja osi, kroz sljedeće dvije godine kad otapanje polarnih kapa postane očigledno, savjetuje se preseljenje na povišeno tlo. Kako će more biti bliže, a obilovat će algama i ribom zbog visoke razine CO2 u zraku, treba planirati ribarenje za hranu.
Berlin
Berlin leži u nizini Njemačke koja će biti poplavljena u roku dvije godine nakon pomicanja Zemljine osi zbog topljenja polarnih kapa što će podići razinu mora iznad sadašnje za oko 200 metara. Tijekom samog shifta, voda koja će prodirati u Baltičko more zapljuskujući s Atlantika, a povlačiti se vrlo polako zbog razmjerno uskih morskih prolaza - uzrokovat će plavljenje svih nizinskih područja duž Baltika. Belin će doživjeti plimni val koji će nadirati u grad, gdje će stagnirati danima. Učinak je dugotrajne poplave u gradovima koji to ne očekuju i nisu na taj način gradili zgrade da tlo pod temeljima postaje mekano, pa će zgrade iznenada kliznuti pod blato ispod vode. S obzirom na to, niti jedan krov se ne može smatrati sigurnim ili čvrstim, dok brodovi i spašavanje trebaju biti dio plana za one koji su se pomirili s tim da pomicanje osi dočekaju u Berlinu.
München
München je divna lokacija kako za vrijeme samog pomicanja osi tako i za Vrijeme poslije. Budući da se nalazi na obroncima Alpa i da nije na obali ni jedne rijeke koja bi ga mogla poplaviti, grad će biti razmjerno dovoljno visoko i na suhom tijekom shifta, a najveća nevolja bit će jaki vjetrovi i rušenje infrastrukture i zgrada. Kao i drugim gradovima koji imaju velike građevine, stanovnicima se savjetuje da se drže podalje od zgrada koje će se srušiti i mogle bi ih zgnječiti, nego da se presele na selo za vrijeme samog sata pomicanja osi, te da se oprezno vrate kad se šteta bude mogla utvrditi. Iako je München sada grad u unutrašnjosti, u Vremenu poslije bit će bliže obali, pa će moći koristiti prednosti ribarenja na oceanu. Oni koji žele preživjeti trebali bi već sada planirati i sagraditi Noinu lađu, ako mogu izdržati podsmjeh sugrađana skeptika.
U istočnom susjedu, u Poljskoj, naći će se više tlo u planinama koje će biti privlačne nakon pomicanja osi kada se budu topile polarne kape a voda podizala. Budući da su narod od mora, ljudi u Njemačkoj će imati brodove na raspolaganju kojima će stizati do vrhova planina što će ostati nad vodom u velikom broju. Ostale zemlje, kao što je Čehoslovačka koja, također, ima planinsko područje, isto će biti poplavljene, međutim, ovisno o reputaciji zemlje s obzirom na useljavanje, ljudi će se smatrati pozvanima ili ne. Kako je Njemačka prethodno bila razvijena zemlja vrijednih ljudi, koja je prihvaćala radnike iz mnogih država radi svojega gospodarskog rasta, bit će zapamćena kao ona koja prima s dobrodošlicom. Takva će je reputacija, stoga, predodrediti da postane mjesto prema kojem će se migrirati, pogotovo jer će tu postojati mogućnost da se nađu brodovi s teretom (...).
Europske migracije
Norveška i Švedska svakako su zemlje poželjne za migraciju, jer su na visokom tlu, a i zato jer su to socijalne demokracije koje brinu o svojim građanima. Osim toga, Norveška je i bogata. Ne treba, međutim, očekivati da će se njihova imigracijska politika promijeniti. Te zemlje neće biti popustljivije, kao što smo odgovorili na upit u vezi njihova reagiranja s obzirom na susjede koji će se daviti od tsunamija. To je, naravno, u rukama čovjeka, pa se može promijeniti. Mi vam dajemo našu najbolju procjenu. Sve će zemlje postrožiti imigracijska pravila. Što će neka zemlja učiniti s nepozvanim gostima je pitanje! Hoće li ih internirati u kampove, kao Australija? Hoće li ih prisiliti da se vrate preko granice držeći ih pritom na nišanu? Sve to i još više dogodit će se ovisno o tome čemu je neka država sklona.
Ogroman broj ljudi migrirat će, naravno, iz zapadne Rusije, Danske, Finske i nizina Poljske i Njemačke, te ostalih ravničarskih zemalja. Oni će imati nekoliko mogućnosti. Jedna je visoko područje Švedske i Norveške, gdje mogu riskirati u slučaju da budu prognani, ili migrirati prema jugu, u Alpe i ostala viša područja gdje će, također, naići na neprijateljstvo, ili će pak , u slučaju Rusije, krenuti prema Uralu gdje će naći veliku gužvu. Kao što smo opisali za Kazahstan, ti će migranti izloženi davljenju opetovano biti odbijani zbog nedostatka prostora i hrane. Naša je sugestija planirati ploveću zajednicu, jer će u Vremenu poslije ribarenje biti obilato. Svoje brodove sagradite sada kako biste preduhitrili takvu situaciju. Možda će vam se smijati kao Noi modernog doba, no bit ćete gospodar na svojoj zemlji i u mogućnosti da putujete u smjeru u kojem budete željeli.
Dodato posle 6 Sati:
--------------------------------------------------------------------------
Sedam koraka za određivanje sigurne lokacije
1. korak
Odredite svoju lokaciju … istražite ne samo svoju zemlju … nego i okoline regije. … Nećemo niti možemo opisati svaku točku na Zemlji s obzirom na vrijeme i energiju, jer očekujemo da sami zaključite, imate mozak …
2. korak
Istražite vašu lokaciju s obzirom na klimu koju možete očekivati nakon pomicanja Zemljine osi. To se može brzo zaključiti pogledom na kartu nove geografije. Tu kartu možete isprintati, izrezati i slijepiti, pa će vam dati jasnu ideju o koordinatama koje možete očekivati. Ako ste odabrali svoju novu lokaciju na mjestu gdje će biti novi pol, treba promisliti iznova, te izmijeniti plan ili migracijsku rutu. Isto tako, ako ste ustanovili da ste odabrali područje koje će biti poplavljeno ili će potonuti pod valovima (Indija, zapadna Australija).
(karta nove geo)
3. korak
Ustanovite svoju postojeću nadmorsku visinu (http://www.google.com/earth/indeks.html") što možete downloadirati u kompjutor, i pokazat će vam točnu nadmorsku visinu na svakoj točki preko koje prelazi kursor (miš). Google Maps je modificirana verzija koja omogućuje karte u koloru rađene na temelju nadmorske visine. Naš je savjet odmaknuti se 150 kilometara od obale i 60 metara iznad razine mora, kako biste izbjegli tzunamije tijekom pomicanja Zemljine osi. Vi možete odrediti svoju trenutnu nadmorsku visinu i ustanoviti hoće li to biti 205 metara iznad razine mora, koliko će se podignuti razina mora kroz dvije godine nakon shifta. (…)
(karta poplavljenosti)
4. korak
Odredite učinak ako ste u jednoj od regija koje će se podići ili spusiti. Indija i zapadna Australija će biti ispod valova … i prije pomicanja Zemljine osi. Japan će se povisiti za 46 metara, Novi Zeland za 150, a podići će se i istočna Australija; Španjolska gubi 16 metara visine, zapadni dio Velike Britanije 150 metara, dok će Nova Engleska dobiti 137 (zbog procjepa u morskom prolazu); Florida gubi 46 metara, a Vankuver Otok dobiva 30 metara.
5. korak
Istražite učinak nabujalih rijeka koje će, tijekom pomicanja osi (i moguće nekoliko dana poslije) sigurno teći u suprotnom smjeru (prema svom izvoru). Rekli smo da će SVE rijeke biti izvan svojih korita, znači da treba razmotriti najgori mogući scenarij. Što će se dogoditi ukoliko se poplavljeno područje oko rijeke ne bude moglo isušiti? Ako se nalazite i na povoljnoj nadmorskoj visini, svako tlo koje nije na najmanje 60 metara iznad nadmorske visine iznad svake veće rijeke u blizini bit će poplavljeno. Potrebno je razmotriti tok unatrag većih rijeka u blizini, jer se rukavci (potoci) neće isušiti. Voda u pokretu (ZetaTalk: Rampaging Water) ruši i udara i kotrlja, te podriva tlo pod zgradama tako da će se one naginjati i prevrnuti. U tom scenariju savjetuje se biti na čvrstoj stijeni koja se neće razmekšati. Plimni val na stijenama, na koje će naići voda mora i oceana, također će biti mjesto na koje će se voda uspinjati, a dolinama i usjecima … će proći na svojem putu prema unutrašnjosti … Dobro to promislite, kako biste mogli biti na sigurnoj strani.
6. korak
Ispitajte rizik geografskog položaja od vulkana ili uzdizanja planina. Savjetovali smo najmanje 150 kilometara u radijusu od vulkana koji su aktivni u posljednjih 10.000 godina (Karte - Planet X Elenin). Yellowstone neće imati super erupciju. Možete odrediti hoće li novi zapadni vjetrovi donositi vulkanski prah u vašem smjeru. Uočite da ono što je prethodno bio sjever sada postaje zapad ili istok. Vatrene oluje (premda iznimno rijetke) gotovo se uvijek događaju u blizini eruptirajućih vulkana tijekom sata pomicanja polova. Ako ste u području izloženom podizanju planina, onda je dobar vodič za preživjeti uočiti staro stijenje koje nije razlomljeno, dok stijenje recentno razdrobljeno ukazuje da se slično može i sada očekivati. Starije planine kao Alpe ili Apalači gorje smatraju se sigurnim zonama, dok će se Sijere i Ande uzdizati. (Iako se u odlomku o Alpama govori da će biti područje uzdizanja planina! Sigurne lokacije - Planet X Elenin)
(karta vjetra)
7. korak
Ustanovite trebate li postaviti put migracije. Pomicanje osi moguće je preživjeti izbjegavanjem plimnih valova i zadržavajući se van struktura koje će se srušiti, ali treba planirati poziciju koja neće biti poplavljena u roku dvije godine nakon shifta kao, primjerice, Sibir. Tu je zemlja toliko nisko nad razinom mora da će se ogromna područja naći pod morem. Preživjeli moraju planirati migraciju pješice ili brodicom. Preživjeli u blizini novog sjevernog pola, kod izbočine kontinenta Južne Amerike koji je sada Brazil, trebaju razmotriti migraciju prema Andama i prema toplijoj klimi. … Može se očekivati da će migracijski pravci biti zakrčeni, tako da glavne arterije treba izbjegavati kao i lokacije kampova za preživjele općenito.
Determine Your Safe Locations - 7 Steps - Earth Changes and the Pole Shift