Pivo i cigarete pred meč sa Nemcima !

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Janković: Pivo može, cigare nikako; Dejo: Skandal!

Janković: Pivo može, cigare nikako; Dejo: Skandal!

00030203.jpg


Kao i uvek, po nepisanoj tradiciji, uvek posle velikih takmičenja i neuspeha fudbalera, na videlo izlaze stvari koje nemaju direktne veze sa igrom, a govore o stanju duha i atmosferi u reprezentaciji. Izuzetak nije ni tek (prerano) završeni Mundijal za izabranike Radomira Antića, koji su se, utisak je, lepo provodili tokom šampionata u JAR. O tome jasno svedoče i fotografije ruskog portala Lifesports.ru.

A, šta o konzumiranju piva i cigareta misle bivši i sadašnji reprezentativci. Boško Janković, koji je propustio SP zbog povrede, kaže za Press da je i sam zatečen ovakvim informacijama.

- Nije lepo kada se tako nešto pojavi u javnosti. Ipak, ne verujem da se tako nešto dešavalo veče pred utakmicu. Znam da su svi igrači veliki profesionalci. Nekada je opterećenje preveliko i morate da razumete da i sportisti moraju da se opuste. Nije strašno popiti pivo ili dva, ali iskren da budem, ne mogu da opravdam cigarete. Ali, sigurno znam da nismo izuzetak. Pa, 70 odsto argentinskih reprezentativaca puši pre i posle utakmica.

Nekadašnji selektor SCG Dejan Savićević prvo se našalio.

- Ako su pili i pušili pred Nemačku onda je trebalo to da rade i pred Australiju. Šalu na stranu, ružno je to što se dogodilo, pogotovo na SP, jer su tu odgovorni pred celom nacijom. Taj skandal se samo nadovezuje na celu muku posle nesrećne eliminacije. I u moje vreme bilo je onih koji su pušili, ali su se krili. Igrači koji su uslikani imaće problem kada se pojave na aerodromu, na sledećem okupljanju reprezentacije ili bilo gde u gradu.

Doskorašnji reprezentativac Danijel Ljuboja kaže da nije video sporan „,materijal".

- Individualan je izbor šta će ko raditi u karantinu, ali sve ide u granicama dozvoljenog. Nije bilo takvih stvari dok sam ja bio u nacionalnom timu. Mada, iskreno ni ne znam šta se dešavalo u JAR - podvukao je Ljuboja.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
E da je on igrao mozda bi dogurali daleko, bez Boska nista.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Luković: ''Pivo sam pio uz dozvolu stručnog štaba, ne očekujem kaznu''

lukovic16858320100624090940.jpg


Aleksandar Luković po povratku reprezentacije u Beograd dao svoje viđenje dešavanja u hotelu veče pred meč sa Nemačkom, kada je ''uhvaćen'' sa flašom piva u ruci, zajedno sa još nekolicinom saigrača. Tvrdi da je stručni štab bio upoznat sa svime i ne vidi razlog za komentare o mogućoj kazni od strane Saveza.
Posle Danka Lazovića i Marka Pantelića, ni Aleksandar Luković ne smatra da je učinio bilo šta loše zbog popijene flaše piva u hotelskoj sobi veče pred meč sa Nemačkom.


Doduše, priznaje da je ružno videti tu sliku, ali ističe da je sve to normalno i da ne očekuje bilo kakve sankcije od strane čelnika Saveza.

''Ma, sve je to normalno. Popio sam jedno pivo, pa šta? To se dogodilo za vreme meča Urugvaj - Francuska, koji smo gledali u sobi. Prethodno smo večerali i dobili dozvolu od stručnog štaba da to pivo odnesemo u sobu i popijemo ga dok gledamo utakmicu. Oni što su pušili valjda znaju da li im smeta duvanski dim. Mislim da treba verovati u ovu reprezentaciju, ne treba sada skidati glave i ne očekujem kaznu od Saveza'', poručio je Luković.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Sramota je šta sve novinari pišu posle SP.
Jasno je da reprezentacija nije ispunila očekivanja ali nije definitivno nije razočarala.
A novinarima koji su već unapred predvideli da temu SP-a dugo eksploatišu sad to nikako ne odgovara pa svaku cenu pokušavaju ni iz čega da naprave razlog i opravdanje za kritiku igrača. Vrlo jadno :dntknw:
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
A sta treba da pisu? O velicanstvenom uspehu osvajanja 3 boda u grupi?
Kamo srece da su panteliceve i milijaseve slike sa splavova u ranim jutarnjim casovima objavljivali pre prvenstva!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Da su radili splavovi to bi se već znalo ali očigledno da ispada nije bilo, a pošto svi smatraju da je napravljen neuspeh, mora u nečemu da se razlog. Zat oni koji nemaju pojma o fudbalu prvo istražuju da li je bilo tuče između igrača pa onda i ovo sa cigarama, nešto uvek može da se nađe.
Svi zaboravljaju da smo bili u poslednjem šeširu pred žreb :dntknw:
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Da su radili splavovi to bi se već znalo ali očigledno da ispada nije bilo, a pošto svi smatraju da je napravljen neuspeh, mora u nečemu da se razlog. Zat oni koji nemaju pojma o fudbalu prvo istražuju da li je bilo tuče između igrača pa onda i ovo sa cigarama, nešto uvek može da se nađe.
Svi zaboravljaju da smo bili u poslednjem šeširu pred žreb :dntknw:

Splavovi su radili ako si isao nekad znas i sam da nije lako slikati :acute:
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Sada se novinari ''hvataju'' za sve i svasta...samo da povecaju tiraz.
Slicnih prica je bilo posle OI u Atlanti gde su prozivani pojedini prvotimci kosarkaske ekipe zbog konzumiranja cigareta...
Sve su to ''zivi'' ljudi sa svojim manama i prednostima,gde bi im bio kraj da su kao roboti?

Kamo lepe srece da su ''trosili '' pivo i pred duel sa Australijom...
Imali smo velika ocekivanja,trebalo je samo malo ''sportske'' srece koju nismo imali...a igrom protiv ""kengura'' verujem da je 80-90 % ljudi bilo zadovoljno!!!

ja sam misljenja da fudbalere i selektora treba pustiti na miru...uskoro pocinju kvalifikacije za EP- a uspeti i u njima bi bilo lepo...a kad-tad ce nas fudbaleri obradovati...
 
Natrag
Top