Član
Učlanjen(a)
07.04.2009
Poruka
11
molim za mišljenje:
imam računar marke :IBM intel pentijum 4 celeron 3.00 MGh
3.00 MGh 0.99 GB ram, dosta je spor ja bi hteo da povećam ram memoriju za 1 GB pitao sam nekoliko majstora šta treba i uglavnom svaki ima svoje mišljenje. pa sam hteo da se obratim za savet na forumu na matičnoj ploči imam 4x255 uglavnom imaju između 330-400 herca .saveti su bili da treba navodno srušiti sistem pa ga ponovo podići a da se može dodati jedna ploča od DDR1 1GB do odgovora da ni onda neće doći do velikog poboljšanja itd Pa molim za savet šta bi bilo najefikasnije unapred HVALA
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
daj podatak o kojoj se matičnoj ploči radi, tek se onda nešto može reći!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2009
Poruka
11
pa nemogu sa sigurnošću reći tačno koja je ploča u pitanju.piše samo intel FB82801FB
F538IBO7
SL7AGINTEL
BROD.COM I PROIZVOĐAČ TAJVAN DRUGO JA NEVIDIM DA ŠTA PIŠE NEZNAM DALI ĆE OVO POMOĆI HVALA
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Pretpostavljam da si mislio na RAM 266Mhz, 333 i 400Mhz, a to 4x255 mi nije jasno, takav kontroler ne postoji.
takodje vazi i za CPU, trebalo bi da je Nortwood u pitanju, inace taj komp bi trebalo lepo da radi na XP SP3 sa 1GB RAM-a, sto se toga tice, to dzabe dokupljujes.
A to sto je spor, moze biti iz vise razloga, ne odrzavas racunar, ciscenjem Temp folder-a i ostalog aplikacionog cache-a, defragmentacija posle ciscenja je takodje obavezna.
Mozda imas i malware u racunaru, dakle, postoji dosta razloga software-ske prirode koji mogu usporiti rad racunara, a ne samo hardware.
Ako je pak sistem zarazen ili na neki nacin ostecen, najpozeljnije je reinstalirati XP uz povremeno odrzavanje istog, jer vremenom svaki sistem, pocinje da sakuplja cache, koji kasnije usporava i pravi problem, a to vazi i za restore point, koji takodje moze usporiti rad HDD-a i do 30%, brzina HDD-a je veoma bitna, zbog page file-a.
Imas na forumu program TuneUp Utilities 2013, koji ti moze delimicno pomoci oko sredjivanja osnovnih problema, ciscenje cache-a, registry i deframentacije, ako je sistem ugrozen malware-om, tu i nemas bas nekog resenja, pogotovo ako je problem hronican i tu je najbolje odraditi reinstall OS-a
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Sto se tice drivera i specifikacija maticne ploce moras da potrazis na IBM sajtu po modelu racunara, jer nisu standardni modeli ploca, vec posebno pravljene su za IBM.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top