Učlanjen(a)
23.04.2011
Poruka
91
jer postoji program za spasavanje podatka hard diska kada nece da mi se digne sistem
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Nije problem ako je samo sustav pao! Možeš sa bilo kojim Hirens boot-om ili nekim sličnim CD-om!
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.254
Nemaš problema svi podatci ostaju pogotovo ako nisu u particiji od windowsa.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Ako me memorija ne vara ide ovako:

Ubaciš instalacijski CD i pokreneš ga. Ideškao da ćeš instalirati sve novo, (prvi put imaš opcije novo, reparacija i izlaz iz instalacije; odaberi NEW). Drugi putakad te pita odaberi R = REPAIR i odradi do kraja.

Svi podaci bi trebali biti u redu.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ako me memorija ne vara ide ovako:

Ubaciš instalacijski CD i pokreneš ga. Ideškao da ćeš instalirati sve novo, (prvi put imaš opcije novo, reparacija i izlaz iz instalacije; odaberi NEW). Drugi putakad te pita odaberi R = REPAIR i odradi do kraja.

Svi podaci bi trebali biti u redu.


Ako nemaš instalacijski CD negdje ga posudi ili ZAMOLI NEKOGA DA TI POMOGNE!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruka
69
Nedovoljno podataka, ali da podjemo redom:
1.Sta si zadnje radio pa ti je posle toga "pao" sistem?
2.Na kojoj particiji sa nalaze podaci koje zelis da sacuvas?
Da krenem od stavke 2:-najbezbolnije bi bilo da su ti podaci na particiji na kojoj ti nije instaliran Windows i tada idi komotno na reinstalaciju Windowsa s'tim da ne diras drugu particiju,tj formatiras samo onu na kojoj je OS.
Ako si nesto pre toga instalirao (obicno se to desava kod instaliranja nekog "anti-virus" programa),onda pokreni windows iz safe moda (posle restart-f8 ) i u njemu obrisi-deinstaliraj taj program.
Ako je u pitanju neki virus-isto-safe mod, pa instaliraj neki AV (mozda avast,norton...), sceniraj komp i brisi sve sto nadje kao malicious
I na kraju -ako je "pao" zbog nekog neispravnog ili obrisanog fajla idi na REPAIR (kao sto rece Ocalinko)!!
Pozdrav!
 
Natrag
Top