Pitanje?

Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Da li neko moze da mi kaze razlike izmedju sajta i bloga?:vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Ovo je pitanje za diskusiju, i to povecu. Cini mi se da sada ima vise slicnosti nego razlika.

Mada, prvobitni cilj bloga je bio da bude online dnevnik "Web Log", za predstavljanje zivota autora i njegovog misljenja kao i komentarisanja od strane citalacke publike na objavljene sadrzaje...

Dok su tipicni sajtovi pre svega komercijalno orijentisani, za predstavljanje nekog proizvoda ili usluge...
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
A da li na blogu moze da se pise o nekim temama,ne vezanih za bloggera?(recimo:automobilima,receptima i slicno)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Možeš da pišeš o čemu god želiš. Izbor je na tebi.

Čak imaš i mnoštvo potpuno besplatnih templejta bilo da koristis WordPress ili Blogspot. (Lično više mi se svidja WordPress)...
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Da li na blogu moze da se kaze svoje misljenje(naprimer:pisem na blogu o nekoj igri i onda na kraju kazem neko svoje misljenje,recimo da je po mom misljenju grafika losa i slicno)?
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Kao što sam ti već rekao, možeš da pišeš o čemu god hoćeš. Možeš da pišeš o sebi, o aktuelnim dogadjajima, o igrama, svemirskim brodovima i vanzemaljcima, a možeš da izraziš i svoja mišljenja (pod uslovom da nije vređanje i sl.).

Ako npr. pišeš recenziju o nekoj igri i kažeš da je loša, onda bi bilo ok i da napišeš zašto tako misliš, potkrepi svoje mišljenje i nekim činjenicama, npr. ako je igrica vizuelno loša napraviš screenshoot koji postaviš na blogu kako bi onaj ko čita odmah uvideo zašto imaš takvo mišljenje. Imaćeš veći autoritet kod čitalaca...
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Samo jos jedno pitanje!Ako je na blogu opis ili tutorijal neke igre,ili bilo kakvog softvera,da li se tako krse neka autorska prava?
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
To sto zelis da napises napisi sopstvenim recima jer na taj nacin ti samo opisujes neka svoja iskustva o datom softveru, igri,...

Ukoliko nameravas da preuzmes slike i tekst sa nekog drugog sajta ili bloga, prvo proveri da li oni to dozvoljavaju. Ukoliko dozvoljavaju obicno je u ovom slucaju potrebno uz tekst postaviti ime autora i link do originalnog clanka, ali kazem ti ponovo - prvo proveri da li oni to dozvoljavaju, nije isto za sve sajtove, tj. blogove.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Da li to vazi i za YouTube?(da li ja mogu sa YouTube da postavim triler neke igre a da ne pitam autora)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top