Pitanje za Jehovine svedoke:

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pitanje za Jehovine svedoke:

Zbog cega vam je zabranjeno da citate literaturu drugih verskih zajednica, a svoju namecete svima?
Drugo, zbog cega vam je zabranjeno da posecujete druge verske zajednice i njihove bogomolje?

Ako nikad niste bili u drugim crkvama, kako mozete znati sta one uce i veruju?

Ocekujemo da nam to Jehovini svedoci objasne.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Eto, proslo je vec nekoliko dana odkako sam otvorio obvu temu pa do sad nijedan Jehovin svedok nije imao hrabrosti da nam to objasni.
Strpljivo cekamo borce da odbrane soje verovasnje ako mogu.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Eto, proslo je vec nekoliko dana odkako sam otvorio obvu temu pa do sad nijedan Jehovin svedok nije imao hrabrosti da nam to objasni.
Strpljivo cekamo borce da odbrane soje verovasnje ako mogu.


Sve najbolje

Zauzeti su propovijedanjem po ulici i na vratima, čekaj dok odrade sate za Kulu stražaru.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ma ja vec ionako dugo cekam, nego izgubio sam nadu da ce i posle stecene titule pionira u Kuli strazari i dalje ovde ostati nemi. Sta vi kazete na to? Ima li nade ili ne?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
AKO SE ZA NEKOLIKO DANA NE JAVI NIJEDAN JS, POZVASU SVE DA SE OKUPIMO NA SAHRANU.

Pozdrav svima
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ma ja vec ionako dugo cekam, nego izgubio sam nadu da ce i posle stecene titule pionira u Kuli strazari i dalje ovde ostati nemi. Sta vi kazete na to? Ima li nade ili ne?
Nema nista od toga.

Oni ne razgovaraju sa onima koji ne zele postati J.S. Ovde dodju da sakupe jos poena, da se pohvale kako su odradili posao...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
AKO SE ZA NEKOLIKO DANA NE JAVI NIJEDAN JS, POZVASU SVE DA SE OKUPIMO NA SAHRANU.

Pozdrav svima

Ne znam samo zašto se mi opterećujemo JS?:). Ako žele neka dođu ako ne žele opet njihova volja. Ne brini Marko iako ne pišu uveren sam da itekako čitaju ono što pišemo. Samo nemoj patiti što ih nema da pišu jer time malo ugađaš i sujeti. Znaš kako je kada nekog juriš a on beži(naravno treba po nekog:):)) ali ne svakako JS.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne znam samo zašto se mi opterećujemo JS?:). Ako žele neka dođu ako ne žele opet njihova volja. Ne brini Marko iako ne pišu uveren sam da itekako čitaju ono što pišemo. Samo nemoj patiti što ih nema da pišu jer time malo ugađaš i sujeti. Znaš kako je kada nekog juriš a on beži(naravno treba po nekog:):)) ali ne svakako JS.

Ne citaju oni to Jovane.

Oni ne koriste internet, za njih je to zlo.
A ako koriste, onda je to "visi cilj" u svrhu propovedanja i obracanja nevernih.

Dakle oni ovde dolaze samo da misionare, ne da citaju sta drugi o njima pisu i sta im zameraju.

Pomoci mozes samo nekom JS koji je vec shvatio da nesto u organizaciji ne valja, pa je dosao da potrazi odgovore.

Risu i Maleckom nema pomoci, oni ovde misionare.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada sam svojevremeno napomenuo nekim JS na ulici, da na forumu za religiju učestvuju neki njihovi pripadnici, i da pišu na taj i taj način ( pomenuvši poimenice određenu osobu na ovom forumu ), oni su se ogradili, i rekli - da to nisu Jehovini svedoci, već da se tako predstavljaju, jer JS ne učestvuju na nikakvim javnim diskusijama, bilo na forumu i slično.

Ovo i nije baš istina, jer ima Jehovinih svedoka i na forumima, i na društvenim mrežama, pitanje je samo odnososa i ponašanja, koje povlači osudu od drugih svedoka koji smatraju da ovo ne treba činiti.
 
Natrag
Top