Pitanje za Jehovine svedoke:

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, da li se secas da su JS bili zauzeli skoro celu prvu stranicu tema ovog foruma.
A kad sam otvorio teme o njima, pobegli su. Zaokret je jos uvek tu, ali sedmicama nije se oglasio.

Znači da sam dao dobar komentar.

Mene ne zanima sta ce oni reci o nam, nego me zanima kako sada veruju, jer ima se stalno ucenje menja.

Nisam dao zato primjedbu.

Ne mislim bas da se mnogo raduju zbog teme Hronologija JS, jer u tome nema nikakve pohvale za njih, osim sto ja priznajem da niko ne radi svedocenje od kuce do kuce kao JS.

Oni se raduju da ih fizički udarih, a da se ne raduju nda pričaš i njima.

Oni često ljude isprovociraju, onda ih ovi udare, a oni se time hrane.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ko daje razuman odg. on vidi i svoje, pa baš si ti poznat po tome da ne vidiš svoje,a samim tim i ne iznosiš svoje.

Uvek sam iznosio svoje mane i cak rekao za sebe da sam budala. Meni nije sramota priznati mane, i Hriscanski pisci iznose svoje mane, po cemu se vidi njihova iskrenost.

Ja vasu iskrenost nisam video (video sam je na nekim drugim forumima pravoslavnim - suprotno od onoga sto tvrdis da su pravoslavni zli). Eno Laodikeja za sebe tvrdi da je "postigao savrsenstvo". Ni jednu manu nema.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eno Laodikeja za sebe tvrdi da je "postigao savrsenstvo". Ni jednu manu nema.

Ja to nisam tvrdio.

Čovekov život u posvećenju je put - koji ponekad nije prav, već krivudav.
Često postoje i propusti i padovi, ali je bitno da i pored svega postoji kontinuiran napredak, bez dugoročnog tavorenja u grehu, i ne predanja Bogu.

Ja sam ovo iskustvo koje svaki čovek treba da doživi opisao u temi "Opravdanje verom - kako nas Bog spasava" ali izgleda to nikoga ne interesuje, već samo forma vere, bez ličnog iskustva sa Bogom.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Posto je tema pod naslovaom: Pitanja za Jehovine svedoke, da postavim jedno od njih:

Vi JS ucili ste da jedan dana iz sedmice stvaranja je trajao 7000 godina, sto znaci da je sest dana stvaranja obuhvatilo 42000 godina.
Zatim tvrdili ste da je Adam stvoren 4026. godine pre Hrista i da covecanstvo od tada zivi u "sedmom danu Bozijeg odmora". Da 6000 godina zavrsavaju se 1914. 1918, 1925, i 1975. kada je trebao da bude Armagedonski rat koji je trebalo da unisti sve koji nisu JS.


Posto se nista od toga do sada nije desilo, KAKO SADA UCITE?
DA LI JOS UVEK UCITE DA JE SVAKI DAN STVARANJA TRAJAO 7000 GODINA I DA COVECANSTVO SADA ZIVI U SEDMOM DANU KOJI TAKODJE TRAJE 7000 GODINA???

Unapred hvala na konkretnom odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Izgleda da smo potpuno izgubili vezu sa Kulom strazarom, jer vise od mesec dana otkako sam postavio zadnje pitanje pa jos se niko nije javio da odgovori. Sada oni beze od ovog pitanja kao djavo od krsta, jer im je to temelj hronologije koje se sama dokazala da je zabluda.
 
Natrag
Top