Pitanje za html/css?

Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
38
Ljudi kako da napravim za preko CSS web stranicu od 3 strane?
confused.gif

Ako bi bio neko ljubazan?
 
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruka
5
Nisi lepo definisala pitanje... verovatno hoces Web stranicu sa 3 strane.

To mozes da odradis tako sto napravis 3 posebna html fajl-a i linkujes ih preko meni-a... Ako to nije slucaj onda lepo definisi pitanje.

ovo: "Ljudi kako da napravim za preko CSS web stranicu od 3 strane? " je totalno confusing... ;)
 
Učlanjen(a)
08.03.2014
Poruka
2
Otvori notepad i uradi slijedeće:

HTML:
body {background:#999; color;#000;}
a {color:#000;}
#početna {position:absolute;}
#glavni-meni {margin-left: 250px; padding-top: 10px; padding-bottom: 10px; border: 1px solid #999; border-radius: 3px; text-decoration: none; text-transform:uppercase;}
.sreda {text-align:left;margin-left: 250px; padding: 10px; background: #FFF; margin-right: 250px}

Sačuvaj kao naslovnica.css



HTML:
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Početna stranica</title>
<link media="screen" href="naslovnica.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
</head>
<body>
<!--Početak stranice-->
<div id="pocetna">
<div id="glavni-meni">
<a href="index.html">Naslovnica</a>
<a href="2.html">Stranica 1</a>
<a href="3.html"> Stranica 2</a>
</div>
<div class="sreda">
NEKI TEKST!
</div>
</div>
<!--Kraj:početak stranice-->
</body>
</html>


Sačuvaj 3 puta, prvi put kao "index.html", drugi put kao "2.html", treci put kao "3.html". Sve mora biti u istom folderu, inače moraš mijenjati putanje <a href="putanja+ekstenzija(../Naziv foldera/index.html)">Naziv linka</a>

Najjednostavnije što može.
 
Učlanjen(a)
26.05.2014
Poruka
13
Sta su kavaljeri Cesttam !!!
Srtanice se prave u html opisnom jeziku (ili php - WordPres )
CSS(less.....) uredjuju taj html .
kroz css , mozes napraviti background image , ili .............. galerije .....
----------------------------------------
<!doctype html>
<html>


<head>


<meta charset="utf-8">
<title>Untitled Document</title>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
<meta name="viewport" content="width=device-width">

</head>

<body>

<div id="wrapper">

<div id="header">
</div>


<div id="main">
</div>

<div id="sidebar">
</div>

<div id="footer">
</div>

</div>

</body>
</html>
-------------------------------------------------
Html osnov strane , bez sadryaja (navigacije teksta imena starane slika videa ) !

----------------------------------------------------------------------------------------

@charset "utf-8";
/* CSS Document */


body {
margin:0;
padding:0;
background:#FF9;
}

#wrapper {
margin:0 auto;
background:#060;
width:1170px;
}

#header {
height:100px;
background:#09C;
}

#main {
float:left;
width:700px;
height:200px;
background:#F33;
}

#sidebar {
float:left;
width:470px;
height:200px;
background:#396;
}

#footer {
height:100px;
background:#930;
clear:both;
}

@media screen and (min-width:1024px) and (max-width:1260px) {
#wrapper {
width:960px;
}

#main {
width:600px;
}

#sidebar {
width:360px;
}
}

@media screen and (min-width:768px) and (max-width:1023px) {
#wrapper {
width:700px;
}

#main {
width:440px;
}

#sidebar {
width:260px;
}
}

@media screen and (min-width:460px) and (max-width:767px) {
#wrapper {
width:420px;
}

#main {
float:none;
width:100%;
}

#sidebar {
float:none;
width:100%;
}
}

@media screen and (max-width:459px) {
#wrapper {
width:90%;
}

#main {
float:none;
width:100%;
}

#sidebar {
float:none;
width:100%;
}
}

-----------------------------------------------------------------
OSNOVNI CSS ZA DATI PRIMER STRANE

sada das ime strani , pa je iskopiras jos dva puta i u svakoj promenis ime , ukupno tri imena ( osnovna , o meni , kontakt) .

css je primer za responsiv (prilagodjeni dizan) , videce se na svim ekranima od velikog(televizor) do mobilnog telefona .
 
Učlanjen(a)
26.05.2014
Poruka
13
http://bracinsajt.net16.net/
Ovde imas primer sajta za koji ti ne treba posebno poznavanje programskih ili opisnih jezika .
Konkretno ovo je wordpres (cms) , odnosno pripremljen mprimer sajta koji postavis na host (web server) dodajes mu ono sto je neophodno i zeljeno veoma jednostavno , efektno i lako , a koztr ADMINISTRATORSKU kontrolnu tablu , pomocu koje u svakom zeljenom momentu mozes vrsiti izmene na svom sajtu !k.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Pitanje je za sajt sa 3 strane i CSS, a ne za CMS.

I lepo je to što za CMS ne treba poznavanje programiranja, samo je potrebno znanje za postavljanje (jer provajderi uglavnom ne nude tu opciju, ali i ako imaju neki CMS, potrebno je znati instalirati temu koja se koristi za sajt).

Gore dati primer nema veze sa tzv. "navigacijom", tj. više povezanih HTML strana, već predstavlja neku vrstu šablona (tj. template) za HTML strane.

Preporuka pokretaču teme dan npr. pogleda sledeći primer (dovoljno je dati HTML sačuvati kao HTML sa nekoliko različitih naziva, pri čemu te nazive treba staviti u linkove u meniju) npr. http://www.w3schools.com/css/tryit.asp?filename=trycss_navbar_horizontal_float_advanced
 
Učlanjen(a)
26.05.2014
Poruka
13
Dragi moj - a , PA IZNAD MOG ODGOVORA DAMI imas napisano ,,upustvo" za navigaciju (EEEEEldar).
Kao neko ko misli da nesto zna , zeleo sam da SANJI 9562 , kazem da se strane pisu u HTML opisnom jeziku , a da se funkcionalnost stranica i njihov izgled definisu uz pomoc CSS -a . Kad sam pomenuo CMS fajlove , zeleo sam da skrenem paznju na to da postoje gotove platforme : drupal , jomla , wordpres. Po mom iskustvu WORDPRES je veoma interesantan , za sve koji zele da postave ili prodaju sajtove. On je otvorenog koda , ima citava zajednica na srpskom https://sr.wordpress.org/clean-install/ , i forum na srpskom , hrvatskom......gde mozes dobiti svu pomoc .
Svaki templejt ima objasnjenje sta i kako , a da ne pricamo o jutjubu , jednostavan za upotrebu. Ovo se odnosi i na napredne , a i na korisnike koji nemaju nikakveosnove . Drago mi je sto si hteo da pomognes .

Pogledaj WordPres sajt u nastajanju : http://bracinsajt.net16.net/
 
Natrag
Top