Pitanje za Acces?

Član
Učlanjen(a)
11.01.2012
Poruka
33
Kako mogu postaviti uslov, npr. kada u tabeli recimo na pitanju "p1" imam odgovor, a moram imati odgovor i na pitanju "p3" da ne mogu preci na pitanje "p4" dok ne odgovorim na pitanje "p3"?
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2011
Poruka
6
iz ovoga nista ne razbiram... ali aj da napisem sta sma ja svatio. Ako odgovore unosis namestis da CELL ili FIELD ne sme bitii NULL. nadam se da smo se razumeli.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2012
Poruka
33
Recimo da na formi imas polje gdje mozes unijeti numeraciju od 1 pa dalje, a na drugo polje koje slijedi ne mozes da predjes dok ne uneses vrijednost u to drugo polje kada ides tabom ili enterom. Znaci da daje upozorenje da ne mozes preci na drugo polje dok ne uneses vrijednost neku.
 

OmS

Učlanjen(a)
05.06.2013
Poruka
38
U starijim verzijama kod kreiranja baze bila je opcija (ako se dobro sećam) "allow empty fields" koju je trebalo staviti na NO ako je podatak obavezan. U novijim verzijama (2007, 2010) pri kreiranju za svako polje ima da se čekira "required" ako ne sme da ostane prazno. Pošto nisam odavno pravio neku bazu, ne znam da li odmah prijavljuje da nije upisan podatak (ili ne dozvoljava da nastaviš) ili tek kada pokušaš da snimiš bazu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.01.2012
Poruka
33
http://imageshack.com/a/img62/9685/9t17.png

Evo gore sam naveo sliku, sa desne strane sam postavio uslov da moze biti odgovor samo ukoliko je na "p1" odgovor jedan i da ne moze biti adgovor ako je na "p1" prazno. Medjutim treba mi jos uslov da ne mogu preci na drugo polje ako imam odgovor "1" na pitanju "p1". Pokusao sam matematickim putem i nekom logikom kao sto sam ovo napravio medjutim en pomaze!!!
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2012
Poruka
33
Jedno pitanje. Ukoliko imam polja p1,p2,p3,p4,p5 itd kako mogu definisati kad mi je recimo odgovor na p1=2 da preskocima na recimo pitanje P4 ili P5??
 
Natrag
Top