Pitanje: Windows Vista VS Windows 7

Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
17
Nedavno sam kupio laptop marke Toshiba od 2GB rama; 2,16 GHz dual core procesora;850 ukupne graficke memorije.. Na njemu je licencirana windows vista.. Ja bih mu digao win. 7 ali me zanima koje su prednosti licenciranog windowsa naspram piratskog. I sta mi vi preporucujete: Licencirana Win. Vista ili Windows 7. Pozz,i hvala :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Nov jugo ili polovan merecedes...? Izvuci sam zakljucak... Ako ne koristis laptop u poslovne svrhe, tj. ako ga ne koristis na radnom mestu da ti treba licenciran windows, slobodno odmah digni windows 7. Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Vista je pustena zato sto je Microsoft kasnio sa operativnim sistemima pa su morali nesto da izbace u prodaju, u pocetku je svima bila zanimljiva i naravno lijepa s obzirom kako su uradili interface ali zato prepuna gresaka, tako da je sistem promasaj godine dok 7 nije takva i za nju su se bas potrudili kako treba, nema sta
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Nedavno sam kupio laptop marke Toshiba od 2GB rama; 2,16 GHz dual core procesora;850 ukupne graficke memorije.. Na njemu je licencirana windows vista.. Ja bih mu digao win. 7 ali me zanima koje su prednosti licenciranog windowsa naspram piratskog. I sta mi vi preporucujete: Licencirana Win. Vista ili Windows 7. Pozz,i hvala :)

Momci su ti gore odgovorili na pitanje.Bolja je i piratska Windows 7,nego licencirana Windows Vista.
Cak i sam Microsoft zeli da se sto pre odrekne Windows Viste,sto mozes procitati ovde:

"MICROSOFT ZELI DA I VISTA NESTANE STO PRE!":

Kod:
http://www.mikro.rs/main/index.php?q=vest&ID=15145
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
17
znam,ali imam jedan problem sa drugim laptopom (toshiba p200) kojem sam digao windows 7 i ne mogu da nadjem drajver za ethernet (lan) ni usb drajver za modem.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
znam,ali imam jedan problem sa drugim laptopom (toshiba p200) kojem sam digao windows 7 i ne mogu da nadjem drajver za ethernet (lan) ni usb drajver za modem.
Osim ako nisi instalirao 64bitni win7 a pre toga imao 32bit vistu, trebalo bi da su ti drajveri kompaktibilni sa viste.
Ako ne sa sajta toshiba(koludo :) ), skini 64bit verziju drajvera
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
17
Osim ako nisi instalirao 64bitni win7 a pre toga imao 32bit vistu, trebalo bi da su ti drajveri kompaktibilni sa viste.
Ako ne sa sajta toshiba(koludo :) ), skini 64bit verziju drajvera
32 - bitni win.7

Dodato posle 16 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

koji p200, ima vise tih modela?

P200 BW5
Intel core 2 duo cpu T5250 @1.5 GHz (2 CPUs)
2048 Mb ram
884 Mb video memory ATI Mobility Radeon HD 2400
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
E, sad lepo otvori donji poklopac lap topa (u predelu memorijskog modula) i pogledaj na pločici gde se nalazi ethernet chip koji je u pitanju, drajver mora da postoji na netu, jer ako je pisan za vistu kompatibilan je i sa win 7.
 
Natrag
Top