pitanje wifi

Član
Učlanjen(a)
17.02.2013
Poruka
1
Pozdrav Ovako koristim net wifi hvatam signal od prijatelja preko antene 2.4ghz sad me zanima kako od racunara u kojem imam wireless karticu 2.4gh napraviti kao wireless ruter,preko te kartice koja ce bit kao odasiljac wireless signala mislim da mi trebaju dvije kartice ili je dovoljna ova jedna?Da bi mogao koristiti i laptop jer mi laptop nemoze uhvatiti signal msm hvata ali nedovoljno,citao sam nesto da je to moguce napraviti ali nigdje nema objasnjeno kako to ide ako neko zna neka pise ili neki link gdje je to objasnjeno kao se to radi.
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Evo objašnjenja....

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
35
Mogu li da koristim internet od kom.na android telefon us pomoc ovog programa SeventhGate - Home?
I dali treba neki dodatni stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Najjednostavnije ti je da kupis neki wifi router i to je to :bafghjd:
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
10
Pozdrav forumašima....
Imam kablovski internet i oni su mi dali na korišćenje njihov modem i wifi router. Ja sam u međuvremenu kupio wifi router d-link dir-615. Da li i kako mogu da povežem moj wifi router sobzirom da on nema antenski priključak pozadi?
Unapred zahvalan na odgovoru...
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruka
12
Jednostavno, ako hoces samo d-link dir-615. iz tvog modema ubodi kabl u WAN port, udji u d-link dir-615. preko IE MOZILE I chromea udji u ruter u adres bar ukucaj 192.168.0.1 /pise pozadi mislim da je sifra admin admin/ i podesi ga odnosno stavisvoju sifru zastiti net. Ako hoces da uzima net sa vec postojeceg rutera stavi d-link dir-615, repair mod, podesi i to je to. Samo poazi IP adrese ne smeju biti iste kao kod provaderevog rutera provajderi koriste 192.168.1.1, a d-link dir-615 je vec na 192.168.0.1. tako da ne bi trebalo da ima problema.
 
Natrag
Top