Pitanje vezano za Windows xp SP 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
63
Zdravo. Imam jedan problem, a radi se o sledecem : Imam jedan kompjuter na kojem zelim da instaliram Windows xp SP3. Na tom kompjuteru je bio neki xp sistem, ali treba da se aktivira,a nemam product key, pa ne mogu ni da ga "upalim". Sa ovog "ispravnog" kompjutera na kojem mi je windows 7 sam skinuo Windows XP Sp3, ali kao .exe fajl ( slika ). Kako sada mogu da stavim ovaj sistem na flash ili na cd, da bi mi ga normalno bootovao kompjuer na kojem treba da se radi sistem? Molim vas pomozite jer taj sistem moram do sutra da uradim. :S Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
WTFack to ti je bre service pack za Xp čoveče tebi treba WindowsXP_SP3.isoooooo fajl koga onda pomoću ImgBurn-era narežeš na CD. Svi operativni sistemi su ISO fajlovi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
63
Mozes li da mi nadjes taj.iso fajl koga treba da skinem, molim te?
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Dakle ima dva načina. Skinuo si čistu instalaciju Windows XP servisnog packa 3. To nije operativni sistem već njegova nadogradnja. Startuje se baš kao Exe fajl i to iz windowsa XP. Za ovaj način je dakle neophodno da registruješ stari XP. A to izgleda malo teže ako nemožeš da upališ stari komp.
Dakle ponavljam to što si skinuo nije instalacija osa i time nećeš ništa napraviti.
Probaj da skineš ovo:
Kod:
[URL="http://thepiratebay.se/torrent/8000909/Windows_XP_Pro_SP3_(2013)_Activated_-_2010kaiser"]Windows XP Pro SP3 (2013) Activated - 2010kaiser (download torrent) - TPB[/URL]
to je iso image file instalacije windowsa XP sa integrisanim SP3.
Kad to budeš imao na kompu iz bilo kog iole novijeg programa za rezanje nareži ovo na cd ali opcijom burn image to disk.
Ako nemaš program - evo i predloga za to.
skini infra recorder za 32 bita
Kod:
[URL="http://filehippo.com/download_infrarecorder_32/"]Download InfraRecorder 0.53 (32-bit) - FileHippo.com[/URL]
ili za 64 bita
Kod:
 [URL="http://filehippo.com/download_infrarecorder_64/"]Download InfraRecorder 0.53 (64-bit) - FileHippo.com[/URL]

Instaliraj Infra rekorder pokreni ga i nareži disk odabirom opcije jedan sa slike.

Infra 01.jpg

Kad budeš imao disk pokreni sa njega instalaciju i ubi stari windows instalacijom novog.
Za fajl sa slike u ovom slučaju zaboravi on je već u instalaciji koju pokrećeš.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
63
Hvala ti puno na ovome, hvala sto si se potrudio da nadjes sve ovo i da mi pomognes. Stavio sam da se skida. Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Opušteno drugar. Pratim ovu temu i videću rezultat "radova" ako izvestiš....
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2012
Poruka
63
Opušteno drugar. Pratim ovu temu i videću rezultat "radova" ako izvestiš....

Pozz whistlerns. Posto si napisao da pratis ovu temu i da bi voleo da znas rezultate, koje bih ti svakako saopstio ako ne ovde, onda u privatnoj poruci, reci cu ti. Rezultati su fantasticni, kompjuter radi kao nov. Hvala ti puno na ovome drugar, necu ti zaboraviti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top