Pitanje oko kablovske iz mts i SONY SMART Televizor KDL49WE660BAEP LED, 49"!

Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Skoro sam uzeo nov
SONY SMART Televizor KDL49WE660BAEP LED, 49"
slika je perverzija na njemu kad se gleda neki film u hd medjutim slika na tv kanalima je nekako losa recimo rts1 hd..nekako je mutna..ne raspoznaju se likovi i lica kako treba da bude.Znali neko u cemu je problem ,strasno me iritira.Kablovska je skoro uvedena i net preko optickih kablova.Imal neko podesavanje za rezoluciju slike,il je to do kablovske i loseg signala.Mozel savet sta raditi,neko podesavanje i tako to..pozz
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
U pravu si Ocalinko ako ocu da gledam bolju sliku mora platim hd kanale.Zanima me sledece..postoji li neki uredjaj recimo da ubodem kablovsku u taj uredjaj preko hdmi i da on izbaci sliku da konvertuje u bolju rezoluciju 1080..na izlazu koji cu prikaciti u tv.Citao sam nesto o nekim uredjajima pa sam naleteo na ovo...Da li ce ovo mozda pomoci...pogledaj sliku..
 

Prilozi

  • Screenshot_34.jpg
    Screenshot_34.jpg
    91,6 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_35.jpg
    Screenshot_35.jpg
    88,3 KB · Pregleda: 20
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Savjetovao bih ti jedno. Imaš kabelsku: znači imaš određene pakete koje plaćaš. Nemoj ništa eksperimentirati jer si pod njihovim nadzorom (oni ti određuju šta možeš gledati i pod kojim uvjetima). U slučajuj da te otkriju (100% hoće) imaju pravo da te isključe s kablovske + određene sankcije.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2010
Poruka
276
@nenad77100
Ovo je neka prevara, DVB-T5 standard ne postoji!
U Srbiji se koristi digitalni prenos slike preko DVB-T 2 standarda ali za to je potrebna drugacija oprema i ne bi radilo preko mts mreze.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Zato i ne odgovaraju kad ih lepo pitam ..nesto mute...hvala na odgovorima a sta mislite o ovom uredjaju...dal da kupim i prikacim na sony dal nece da mu naskodi nesto...111845111846
 
Učlanjen(a)
22.07.2012
Poruka
746
U pravu si Ocalinko ako ocu da gledam bolju sliku mora platim hd kanale.Zanima me sledece..postoji li neki uredjaj recimo da ubodem kablovsku u taj uredjaj preko hdmi i da on izbaci sliku da konvertuje u bolju rezoluciju 1080..na izlazu koji cu prikaciti u tv.Citao sam nesto o nekim uredjajima pa sam naleteo na ovo...Da li ce ovo mozda pomoci...pogledaj sliku..
Ne moze od babe devojka.
Inace, Sony je jedan od najboljih ako ne i najbolji sto se tice upscale iz SD u HD rezoluciju. TV je dobar i to je maksimalni kvalitet koji mozete dobiti sa tim kablovskim signalom. RTS 1 HD nije uopste merodavan sto se tice kvaliteta jer oni sami za vecinu sadrzaja rade upscale a to nikada ne izgleda isto kao pravi FHD. Sutra vece je Liga sampiona pa cete videti razliku.
PS Ovaj android boks iz sledeceg posta nema nikakve veze sa kablovskom televizijom.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Eksperimentiraj, kad završiš na sudu ne krivi nikoga. Pročitaj moj prethodni post još jednom MINIMALNO!.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Nemoj sam da radis nista,nego zovi njih da dodju kuci i da pogledaju i da ponesu odgovarajuci set drop box.Ovako ako budes sam nesto budzio mogu da te provale,jel prate sve na serveru.Sto da imas problema bez potrebe,a duzni su da ti obezbede cistu sliku,pa ma koji paket bio.
 
Učlanjen(a)
31.08.2012
Poruka
636
Pa i da hoce da budzi nesto, ne moze. Ne postoji uredjaj koji ce od loseg kvaliteta napraviti dobar, kao sto rece zombi202, od babe devojka ne moze.
 
Natrag
Top