Pitanja za smerove na FTN-u...

Učlanjen(a)
22.11.2011
Poruka
1
Tek treba da upisem fakultet sledece godine pa me zanima vase misljenje za smerove:
1)Animacija u inzenjerstvu
2)Arhitektura i urbanizam
3)Energetika,elektronika i telekomunikacije
4)Graficko inzenjerstvo

Zelim nesto sa manje matematike i zanima me za koji smer ili smerove je najlakse posle fakulteta naci posao...
Hvala vam unapred...:thinking::stupid::what:
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
5
Na energetici,elektronici i telekomunikacije ima dosta matematike a za ostale ne znam
 
Učlanjen(a)
30.03.2013
Poruka
1
Evo da odgovorim, nadam se da nije kasno.
Na zalost malo matematike i lako nalazenje posla sto se tice smerova na FTN bas ne ide zajedno. Generalno najlakse ces naci posao sa ovim pod 3, ali tu ce biti vise grejanja stolice, iz nekog iskustva kao nekoga ko je zavrsio FTN. Ostala 3 smera nisu bas perspektivna u smislu zaposlenja, narocito u Srbiji jer puno ljudi zavrsava, upravo zato sto deluje interesantno, medjutim kada zavrse ne znaju sta ce sa tim, biro je pun i graficara, a bome ni arhitekata ne manjka. Konkretno ti za Grafiku na FTN ne mogu reci previse dobrog, relativno mlad smer, sa mladim, ali ne bas previse nacitanim i strucnim asistentima, a ni sto se prenosenja znanja tice nisu bas preterano voljni i motivisani, bar su meni za ovih oko 5 godina tako delovali. Ni sam covek koji vodi smer nije bas primer strucnjaka za grafiku, ali Boze moj, ko je pa ovde strucnjak za ono sto bi trebao biti. Da ne gresim dusu ima nekoliko zaista ok ljudi, ali vecina nije bas za primer. Da ne duzim previse, smer je trebao biti neka vrsta inzenjeringa za stamparske masine, sto je masinstvo, elektro i jos ponesto, a oni su ubacili ovo i dizajn iz marketinskih razloga i eto 100-120 ljudi, od toga dobar deo na samofinansiranju i to donosi novac. Dizajn tu neces nauciti, tek mozda neke lose osnove, mada mozda ni to, sve zahvaljujuci malopre pomenutim asistentima. Tako da ako mislis da ces tu nauciti dizajn-nemoj upisivati. Ako imas vec neko iskustvo na tom polju i zelis sam/a da ucis i napredujes a treba ti samo papir onda je ovaj faks ok, nista vise iskreno. Animacija u inzenjerstvu je nastala iz ovog smera zahvaljujuci nekom internom sukobu izmedju profesora, tako se pricalo po smeru. Uglavnom, ukoliko zelis sto lakse do neke konkurentne diplome moraces da zagrejes vise stolicu. Srecno!
 
Učlanjen(a)
29.11.2013
Poruka
2
Cao, ja sam na prvoj godini Grafickog inzenjerstva. Ukoliko zelis nesto sa manje matematike to ti je to. Iskreno, ja sam konkurisala na Animacije, falilo mi je 2boda da upadnem na budzet, tako da sam se opredelila za GRID...Dobar je smer..ja sam zadovoljna, matematika je stvarno laganica, a i ostali predmeti su skroz ok, ako te to zanima. E sada, u principu sto se posla tice, tebi niko sa sigurnoscu ne moze reci sta ce se traziti za 5 godina... ali u principu sve te tehnicke nauke su dosta trazene, bar za sada..:) eto nadam se da sam pomogla malo...Sretno sa odabirom..:D
 
Natrag
Top