Pitajte člana ljubopitljivu

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
To je samo izlazenje u susret meni jer sam volonter u udruzenju za zastitu zivotinja, mnogo sam vezana za macora i tesko bi mi palo da ga gledam kilavog posle intervencije. Ovo je prvi put da je bez nas, prosle godine smo ga vodili sa nama na odmor. BAs se brinem i sekiram jer ne sme da jede 12 sati pred intervenciju da se ne bi ugusio jer anestezija tera na povracanje. Sam je tamo na nepoznatom terenu sa drugim zivotinjama. Dusa moja
girl_sad.gif


Ako je muzjak odvedi ga, oni bolje podnose to nego zenke. Njima uklanjaju testise, a dok zenkama se vadi materica i duze traje oporavak. Zadrzavanje je 24 casa u principu mada i ne mora.

Jaoo kako ću...:help: Srce mi se cepa, ne znam zašto... a ne dajem mu napolje da ga ne bi nešto ubilo. Samo se muči ovako. A voli i da piški (obeležava teritoriju) gde ne treba... :( Ma snaći će se on, mačke su to, ali opet.. anestezija, oporavak, dijeta... gledaš ih onako jadne, izmučene... uf. Baš mi je muka kad na to pomislim... ali čeka i mene to sve uskoro... :(
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Jaoo kako ću...:help: Srce mi se cepa, ne znam zašto... a ne dajem mu napolje da ga ne bi nešto ubilo. Samo se muči ovako. A voli i da piški (obeležava teritoriju) gde ne treba... :( Ma snaći će se on, mačke su to, ali opet.. anestezija, oporavak, dijeta... gledaš ih onako jadne, izmučene... uf. Baš mi je muka kad na to pomislim... ali čeka i mene to sve uskoro... :(

Uradi to sto pre bice ti lakse i nece vise obelezavati teritoriju, samo moramo da budemo spremne za setnje sa njima jer ce poceti da se goje.

Ja sam preosetljiva i kad nam ugine neko mace ili pas preplacem taj dan. Mnogo tesko to podnosim. :S


Za VT:
Najbolje je da je sterilises, bice malo cupavo dok se ne oporavi par dana ali si zato kasnije miran. I gledaj da to uradis u periodu kada nema teranje, jer sam cula da nagon onda hoce da ostane.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Kako misliš šetnje? Misliš da je bezbedno da ga šetkam na povodcu? Pored svih besnih džukela po ulicama? Ma ja bih mu samo kupila Royal Cannin za dijetu za 2,3 meseca i pustila bih ga ispred kuće, čula sam da kad se kastriraju gube nagon za parenjem i za tučom sa drugim mačorima, pa neće dalje od kućnog praga...
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Moj drug ima macora koji ima 9 kila i mora da ga seta na povodcu. A posto imas dvoriste nije problem svrckace se sam. Poriv se odmah gubi tako da si mirna nece pobeci.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
To je samo izlazenje u susret meni jer sam volonter u udruzenju za zastitu zivotinja, mnogo sam vezana za macora i tesko bi mi palo da ga gledam kilavog posle intervencije. Ovo je prvi put da je bez nas, prosle godine smo ga vodili sa nama na odmor. BAs se brinem i sekiram jer ne sme da jede 12 sati pred intervenciju da se ne bi ugusio jer anestezija tera na povracanje. Sam je tamo na nepoznatom terenu sa drugim zivotinjama. Dusa moja
girl_sad.gif


Ako je muzjak odvedi ga, oni bolje podnose to nego zenke. Njima uklanjaju testise, a dok zenkama se vadi materica i duze traje oporavak. Zadrzavanje je 24 casa u principu mada i ne mora.
Bez veze je sto si ga ostavila samog kad se vec toliko za njega brines.
I sam sam bio prinudjen da dam macora na kastraciju ali sam ga doveo kuci i bio pored njega kad se budio.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Kastriran je kod njegovog veterinara sto dolazi kuci kod nas da ga vakcinise i on mi je predlozio da ostane. radim nocne smene a da ga uvalim ukucanima da ne spavaju necu.

Ovo je on kad je bio mali.
6i7lar.jpg


Jedan od vise razloga da dobije nadimak Mumi.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
Ok, to je vec nesto drugo ako radis nocnu smenu i nemas kome da ga ostavis da ga paze.
Al inace je to rutinska operacija, mnogo teze je kad se zenka sterilise.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Jao srce kakav je sladak! :mrgreen:

Ja sam preživela horor sa mojim mačkom prošle zime, pojeo je otrov za pacove! A taj otrov je napravljen tako (pošto su prokleti pacovi inteligentni), da im razara krvne sudove i vitalne organe koji nakon nekog vremena pucaju iznutra... pacov oseća užasan bol, i taj bol ga tera da trči što dalje od mesta na kome boravi, tako da - em crkava van kuće/dvorišta, em drugi pacovi ne provaljuju foru, i na taj način ih ubijaju... Tzv. kumarinski derivati.
Međutim, druge životinje (nažalost), preživljavaju isto što i pacov kad pojede otrov. I mog lepog jadnog mačka su te muke zadesile.. Najgore je što sam ja mislila da izbacuje dlake pa zato hropće i povraća, ali on je mukica 3-4 dana povraćao žuč... :( Spavao je u ormaru, ni živ ni mrtav, i kad sam jedne noći otvorila ormar da vidim kako je, vidim mog mačka kako leži polumrtav, jezik mu ispao koliko je dugačak, i curi mu pljuvačka niz bradu, bori se za vazduh i umesto što diše, on krklja... :( Kad tad nisam crkla... Pozovem nekog dežurnog veterinara, 4 ujutru, taksisti kreću u štrajk, a sneg do kolena... Ne znam koja ga je sila spasila da ne umre te noći.
Toliko ga je otrov upropastio i izjeo, da veterinar nije uspeo da mu izvadi krv! Jer krvi - nema! Rekao mi je da postoji 10% šansi da preživi. Dao mu inekcije, sutradan opet na terapiju i tako par dana, i prežive moj cukica na kraju :) :heart:

Ovo je on :)

IMG_0390.jpg

image0035.jpg


A ovo sam sve napisala iz razloga što sam muke sa njim preživela tada, pa i posle toga sa antibioticima, i živi me strah kad pomislim na neku tamo anesteziju, seckanje, zavoje... lekove... buđenje... oporavak... i moguću šansu da mu se nešto loše desi...:vorred:
 
Natrag
Top