Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav-.

zanima me sta je PhysX ?Nisam se nikad informiso oko toga , pa bih voleo da znam sta je to i zasto sluzi.
Naime, nasao sam tu stavku u podesavanju graficke,i imam mod CPU, GeForce GT610, Auto.
Ta tri moda imam.
inace radi se o P5Q Deluxe, E8500, GT610.
sta mi vi predlazete da izaberem i sta je to ustvari?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa nabolje to ostavi na automatik ,pa ce aplikacija koja koristi to,a najcesce je to igra sama da odabere sta joj treba...Inace koliko se secam do su drajveri za simulaciju sto uverljivijih fizickih desavanja na ekranu,recimo igras igru u kojoj duva vetar i grane drveca se ponasaju ko u svarnom zivotu ili razneses coveka sa sacmarku i on dok pada delovi mu odpadaju ,lepe se za zid i krv istrcuje iz vene ili gledas jedra na brodu koji se otisnuo na pucinu ,a ona se talasaju ko da je stvarno....E sad ako si profesionalac pa smatras da bi taj posao bolje odradio procesor,ako je jaci od graficke onda njemu dodelis taj zanat odnosno CPU...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Evo mozes ovde procitati:
Kod:
http://hr.wikipedia.org/wiki/PhysX
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ko zna ko je pisao taj tekst na pediji ,autor kaze kako samo nekoliko igara koristi PhysX,sto je po meni nemoguce ,skoro sve novije igre koriste ovu tehnologiju i da je nema to bi do krajnjosti ubilo dozu realizma,ali verovatno da on to predpostavlja.....danasnji autori mnogih tekstova pisu svasta ,ali iz tudjeg iskustva....a vidi se da je tehnicki deo strucno prekopirao...hehe...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ko zna ko je pisao taj tekst na pediji ,autor kaze kako samo nekoliko igara koristi PhysX,sto je po meni nemoguce ,skoro sve novije igre koriste ovu tehnologiju i da je nema to bi do krajnjosti ubilo dozu realizma,ali verovatno da on to predpostavlja.....danasnji autori mnogih tekstova pisu svasta ,ali iz tudjeg iskustva....a vidi se da je tehnicki deo strucno prekopirao...hehe...
Dobro si mu ti opisao sta znaci PhysX,ali sam dodao i tu wikipediju da se uveri da je to tako kao sto si rekao.Nisam zeleo nista lose.Svaka cast tebi za objasnjenje.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ma znam ja sve to ,nego na tom sajtu sam primetio da su apdejtovali zareze i zagrade,a ne i sam tekst , odnosno objasnjenje za PhysX...

[hl]Lama rabi alardi dini endavur esa kunis alim....[hl][/hl][/hl]
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ma znam ja sve to ,nego na tom sajtu sam primetio da su apdejtovali zareze i zagrade,a ne i sam tekst , odnosno objasnjenje za PhysX...

[hl]Lama rabi alardi dini endavur esa kunis alim....[hl][/hl][/hl]
Sam pocetak teksta govori otprilike sto si i ti rekao,a veruj mi nisam obracao paznju na zareze.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ha ha ha .....ja sam zajebant....

[hl]Lama rabi alardi dini endavur esa kunis alim....[/hl]
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ha ha ha .....ja sam zajebant....

[hl]Lama rabi alardi dini endavur esa kunis alim....[/hl]
Bas dobro treba neko i da popravi ovu ozbiljnu situaciju.Forumi i jesu tu da se nekome nesto pomogne,ali i da se malo zabavimo.Sad na svakoga moze doci dan kada je na redu za cesljanje.Postovanje.
 
Natrag
Top