Photoshop Tutoriali na Srpskom

Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
9
Pozdrav svima video sam da ima slicnih tema na forumu ali ni jedna nije ok tj nema linkova a ni tutorijala.Dakle zeleo sam ovim putem da se obratim svima vama koji mozda zelite da naucite kako se koristi photoshop tj osnove ovog vrlo koristnog programa.
Dakle pre desetak dana sam trazio pr youtube tutorijale na Srpskom -vezane za photoshop, i rezultati su bili vrlo oskudni, bilo je nekoliko klipova sa jako losim kvalitetom..Sve to me je podstaklo da otvorim kanal na tube na kome bih izbacao tutorijale vezane za photoshop na srpskom jeziku i visoke rezolucije 1080p . Jednostavno smatrao sam da bi to mozda nekoga zanimalo. Danas je sedmi dan od kad kanal postoji , a vec imam 16 subscribera, i zadovoljan sam tim rezultatom. Za sad ima oko 10-ak klipova , ali vremenom bice ih jos dosta u skladu sa zahtevima.Znam da klipovi nisu toliko gledani.. verovatno zato sto malo ljudi zna za ovu ideju.. ali bez obzira na to bicu optimista i nastavicu da izbacam tutorijale.Ukoliko ste zainteresovani mozete pogledati kanal
Kod:
http://www.youtube.com/user/PhotoShopChanel?feature=mhum
Ili posetiti stranicu na facebooku koji sam napravio :

Kod:
http://www.facebook.com/pages/PhotoShopChannel/123051127762077

Hvala na razumevanju .....
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Kako da ne pohvaliti takav trud ,sigurno će biti dobri tutoriali evo ja bih zamolio ako može kako se rade slova da budu sama izrezana i obojena ili sa slikom u njima.Sliku znam ubaciti ali mi ostane bijela pozadina od slike.
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
66
Postam ti na ovu temu u cilju poboljšanja konačne izvedbe tvojih tutorijala.
Pogledao sam jedan (avatar)

Vidi se da imaš znanja rada u photoshopu. Međutim, prateći taj tutorijal meni je jedino bilo jasna glazba u pozadini. Tutorijal se odvija tako brzo da ne vrijedi ni gledati. Od toga se ne može ništa naučiti.
Po meni je to više prezentacija znanja nego nekakav tutorijal gdje promatač može nešto naučiti.

Savjet:
1. Izbaci glazbu
2. Uključi mikrofon i pričaj što radiš (ako imaš mogućnosti)
3. Ako nemaš mogućnosti uspori tutorijal "debelo" da se može pratiti što radiš.

Šteta da to svoje znajnje kada već radiš ne prezentiraš kako treba.

pozdrav
 
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
9
Postam ti na ovu temu u cilju poboljšanja konačne izvedbe tvojih tutorijala.
Pogledao sam jedan (avatar)

Vidi se da imaš znanja rada u photoshopu. Međutim, prateći taj tutorijal meni je jedino bilo jasna glazba u pozadini. Tutorijal se odvija tako brzo da ne vrijedi ni gledati. Od toga se ne može ništa naučiti.
Po meni je to više prezentacija znanja nego nekakav tutorijal gdje promatač može nešto naučiti.

Savjet:
1. Izbaci glazbu
2. Uključi mikrofon i pričaj što radiš (ako imaš mogućnosti)
3. Ako nemaš mogućnosti uspori tutorijal "debelo" da se može pratiti što radiš.

Šteta da to svoje znajnje kada već radiš ne prezentiraš kako treba.

pozdrav
Ivane nisi video NISTA :D
Ono nije tutorijal ono je brza verzija tutorijala koji sam prethodno izbacio , a na mom kanalu imas isto ono zajedno sa zvukom i objasnjenjima i sve to iz dva dela :D
Odgledaj to pa mi javi kako ti se svidja
Prvi deo:
Drugi deo:
Nadam se da ti se ovo dopada Pozdrav i tebi :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
9
Kako da ne pohvaliti takav trud ,sigurno će biti dobri tutoriali evo ja bih zamolio ako može kako se rade slova da budu sama izrezana i obojena ili sa slikom u njima.Sliku znam ubaciti ali mi ostane bijela pozadina od slike.

Hvala sto imas takvo misljenje, sto se tice tvog zahteva naravno da moze , ali nisam bas siguran da razumem sta hoces , ako imas neku sliku kao primer da ja vidim , daj mi link , cisto da bih stvorio neku zamisao sta zelis :D
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
66
Ivane nisi video NISTA :D
Ono nije tutorijal ono je brza verzija tutorijala koji sam prethodno izbacio , a na mom kanalu imas isto ono zajedno sa zvukom i objasnjenjima i sve to iz dva dela :D
Odgledaj to pa mi javi kako ti se svidja
Nadam se da ti se ovo dopada Pozdrav i tebi :D
Borise ja sam kliknuo na link koji si dao i pogledao tutorijal. Mislim da bi trebao izbaciti te brze prezentacije sa Youtube jer ti netko neće ostati na kanalu ako vidi prvi pa može misliti da su i ostali takvi.

Ovo što si postavio ovdje sa pojašnjenjima je OK.
Dapače sviđa mi se, samo nastavi tako kad već imaš znanja i entuzijauma ;)
Bit tutorijala je spora prezentacija svog rada da netko može pratiti što se događa ako želi to isto odraditi.
pozz
 
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
9
Borise ja sam kliknuo na link koji si dao i pogledao tutorijal. Mislim da bi trebao izbaciti te brze prezentacije sa Youtube jer ti netko neće ostati na kanalu ako vidi prvi pa može misliti da su i ostali takvi.

Ovo što si postavio ovdje sa pojašnjenjima je OK.
Dapače sviđa mi se, samo nastavi tako kad već imaš znanja i entuzijauma ;)
Bit tutorijala je spora prezentacija svog rada da netko može pratiti što se događa ako želi to isto odraditi.
pozz

Naravno , mozda si u pravu , ali ona ubrzana verzija ja napravljena kao odgovor na jedan video , na zalost vlasnik videa je nije prihvatio, pa je ostala... kao primer. Kako god , hvala na lepim recima ;)
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Pogledacu obavezno sta si uradio a unapred pohvale za ulozeni trud i dobru nameru
 
Natrag
Top