Pet faza ljubavi: Zašto svi stanu kod treće?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Pet faza ljubavi: Zašto svi stanu kod treće?

StockSnap_7HN13C5AKI-1068x71210978dc558c5f3bf.jpg


Svi priželjkuju ljubav za ceo život i kad su u dvadesetim ali i oni u
kasnijim godinama. Mnogi brakovi “pucaju” a da niko ne zna zašto iako su oboje posvećeni i požrtvovani.

Postoji pet faza ljubavi, a mnogi ne znaju da kad zaškripi na trećem, to ne mora da znači da je i kraj.

Faza jedan: Zaljubljenost
Najzanimljivije doba kad hormoni polude i osećamo se fenomenalno. Ponašamo se kao deca, živimo u nekom drugom svetu i na sve gledamo kroz ružičaste naočare.

Faza dva: Postajanje para
U ovoj fazi ljubav postaje dublja i partneri uživaju u međusobnom druženju. Učimo šta druga osoba voli, šta je zanima i učimo da živimo u dvoje.

Faza tri: Bez iluzija
Ovo je period kad nešto može krenuti po zlu. Ovo je period kad nastupa razumljiva ljubav. Male stvari mogu da poljuljaju odnose, postajemo iritantni i ljuti. Možemo ostati duže na poslu ili u provodu sa prijateljima.

Faza četiri: Stvarajući pravu, poslednju ljubav
Ono što nam treća faza daje (nezadovoljstvo) može nam doneti dobrobit u ovoj fazi. Pokušavamo da se ugledamo na svoje roditelje i njihov odnos, samim tim pomažemo jedno drugom da veza napreduje.

Faza pet: Moć dvoje ljudi koje mogu promeniti svet
Ukoliko dvoje ljudi uspeju da nađu zajednički jezik, spremni su da se suprotstave svima kako bi se odbranili.

(Vestionline)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Oh, oh ,oh dirljivo. Ljubav je za malene devojčice. "Ljubav je prolazna, samo je moć sile večna." Nego da li ti znaješ što je ljubav? Definiciju ljubavi ali definicija mora da sadrži i pošto košta ljubav. Moneta je nebitna bitna je cena. I sve to mora da stane u jedoj rečenici. Ko na onoj ružičastoj televiziji što sam čuo ima već par godina: "Bora Čorba se po peti put zaklinje na vječnu ljubav." WaU. Peti put na večnu ljubav svaka mu čest.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Mene pitaš?
Zanimljivo, svako malo se nađe neko ko mi postavi pitanje vezano za tekst koji sam postavila kao da sam ga sama i napisala (to radim na drugom mestu). A uopšte ne mora da znači da se s njim slažem i da zaista mislim tako, postavila sam ga zato što će se možda nekome dopasti ili će u njemu naći odgovor na neko pitanje koje ga muči.
Pritom, tvoj način obraćanja je izgleda prilagođen avataru koji imam, zbog čega me gledaš kao "malenu devojčicu". Hvala na tome, mada, moram da te razočaram da sam možda i starija od tebe. :)
Elem, kad već pitaš da li ja "znaem što je ljubav", o da, veoma dobro. I to ona prava, zrela ljubav, ne mladalačka zanesenost.
Za mene, ljubav je spremnost da nekoga prihvatim sa svim vrlinama i manama, i čak podstičem da bude svoj, da bi tako još više bio moj.
Hoću da kažem da kad nekoga volim, nemam potrebu da kod njega bilo šta menjam. Volim ga takvog kakav jeste, ili ga ne volim uopšte.
 
Natrag
Top