Pesma u čast Marka Simončelija

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pesma u čast Marka Simončelija

Izvor. B92, eurosport | JT


Britanski bend „The Rainband“ snimio je pesmu u čast Marka Simončelija koji je izgubio život prošle godine, tokom trke u Maleziji Moto GP šampionata.


10297870214fcb2b2262495381032469_orig.jpg


Pesma „Rise Again“ je napisana da bi pomogla „Fondaciji Marko Simončeli“, a u spotu su korišćeni neki snimci mladog Italijana koji nikada ranije nisu viđeni.

Martin Finigen, pevač benda iz Mančestera, rekao je da je do ideje za pesmu došao zbog toga što je Simončeli bio jedan od najomiljenijih vozača članova njegove porodice, koja verno prati Moto GP šampionat.

„Moji sestrići su odrasli uz Mančester Siti i Moto GP, kao i ja. Naša porodica je mnogo volela Simončelija kao vozača, posebno Džejk i Roko, koji imaju pet i šest godina. Mnogo ih je pogodila njegova pogibija, a ja nisam mogao da nađem način da ih utešim. Posle toga smo u decembru svirali pred 1.400 ljudi i ljudi sa „Silverstona“ su došli da pitaju da li želimo da sviramo tokom Velike nagrade Britanije. Čim smo to dogovorili, rekao sam svom zetu da moramo da uradimo nešto posebno za Marka“, rekao je Finigen.

Finigen je rekao da je ideju za pesmu dobio kada je čuo da je Simončelijev otac Paolo odlučio da osnuje „Fondaciju Marka Simončelija“.


„Pozvao sam ih i rekao da sam napisao pesmu koju ću svirati na „Silverstonu“ u Markovu čast. Želeli su da čuju pesmu pa smo se dogovorili da se vidimo u Riminiju. Pozvao sam onda Džejmsa Toslenda i uspeo da ga nagovorim da svira klavir za tu pesmu, i to tako što sam samo pomenuo Marka. Proveo sam malo vremena sa Paolom i Kejt, Markovom verenicom, i od tada je sve krenulo punom brzinom, pošto su se potpuno posvetili ovome. Snimili smo sport u Korijanu, a pesmu ćemo izdati posebno da bi ceo profit od nje išao Fondaciji. Ona ima neverovatan cilj, i radi sjajne stvari u ime neverovatnog čoveka, a mi smo ponosni što smo deo toga“, istakao je Finigen.

Finigen je rekao da će „The Rainband“ najverovatnije svirati i na Velikoj nagradi San Marina u septembru, kada će staza u Mizanu zvanično poneti Simončelijevo ime.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top