Peoblem pri istaliranju realtek hd r1.71 drivera

Član
Učlanjen(a)
07.01.2012
Poruka
6
Obrisao sam greskom ovaj program, i sad imam problem da ga instaliram sa diska koji sam dobio uz kompijuter, ali takodje nece da se instalira ni sa neta. da li neko moze da mi pomogne da resim ovaj problem???
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
1. Koji operativni sistem koristis?
2. Koja je ploca u pitanju (ukoliko je zvucna karta integrisana na ploci)?
3. Koju ti gresku prijavljuje?
4. Idi desnim klikom na My computer-mange-device manager-Sound, video and game cotrollers i vidi sta ti pise u padajucem meniju.
5. Budi precizniji- jesi li greskom deinstalirao program ili si ga greskom fizicki obrisao?
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Naime, ako je medij fizički oštećen, mala je mogućnost da se podaci povrate.
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2012
Poruka
6
1. windows xp sp3
2. audio device on high definition audio bus
3. The drivers for this device are not installed. (Code 28) a kad hocu da instal drivire ne moze!
4. ima zuti uzvicnik kod audio device on high definition audio bus
5.Slucajno deinstalirao
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2012
Poruka
6
probao sam sa ovim programom, ali mi iybaci samo fajlove od danas i od prosle godine....
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ti si pokusao da reinstaliras drajvere. Aj probaj sa Rollback Driver opcijom.
Ako to ne uspe:
1. Idi u Device Manager i u sub meniju Sound, video and game cotrollers ukloni High Definition Audio Device ili Unknown device, kako ti vec prijavljuje.
2. Onda odes u Device Manager- System pa desnim klikom na UAA Hi-Def BUS Driver izaberes disable pa uninstall.
3. Deinstaliras Realtek High Definition Audio Driver preko Add/Remove programs u Control Panelu (instaliran je ali ne radi). U Add/Remove programs potrazi KB888111 Update i obrisi (mada mozda si je vec deinstalirao prethodnim korakom, ali proveri za svaki slucaj).
Medjutim, ukoliko si vec jednom instalirao ovaj update, pa ga obrisao, pa ponovo pokusavas da instaliras, on onda nece biti u Add/Remove Programs listi vec ces morati da uradis sledece:
-Start-run-regedit
-Lociras i kliknes na sledeci kljuc u registriju:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Updates\Windows XP\SP2\KB888111 (verovatno i za sp3)
-U Edit meniju kliknes Delete i kad obrises izadjes iz Registry Editora.
Pokrenes Ccleaner, skeniras sistem i obrises smece.
Restartujes windows.
Ne instaliras Drivere koje ti windows ponudi.
Skines i instaliras najnovije Realtek Drivere za tvoju plocu koji bi trebalo da sadrze UAA Driver.
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2012
Poruka
6
kada kliknem SP2 ne pojavi mi se KB888111 vec dva fajla. Prvi je wudf01000, a druga je filelist u kojoj ima sest ikonica....
u SP3 mi se pojavljuje KB898461 i KB915865.....sta od ovog da obrisem....
 
Natrag
Top