PDF problem

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Zna li neko kako pretvoriti PDF datoteku iz ćirilice u latinicu?
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ne znam kako to. Ali ako možeš konvertovati u Word fajl, onda postoji dodatak za Word 2003 koji pretvara Wordov fajl latinicu u ćirilicu i obratno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
Zna li neko kako pretvoriti PDF datoteku iz ćirilice u latinicu?
Naravno da je moguće, ali treba uraditi malo "gimnastike". PDF je upravo i smišljen zato da se dokument identično prikazuje na bilo kojem računaru... Ali ako baš insistiraš, onda treba uradi sledeće:
1. Prvo se PDF konvertuje u neki drugi format npr. TXT, RTF, DOC, DOCX...
2. Zatim se izvrši preslovljavanje teksta iz latinice u ćirilicu. Postoje gotovi preslovljivači, online preslovljivači, a ako si mangup lako možeš napraviti i lični preslovljivač npr. u Wordu uz minimalno znanje Makroa
3. Ako ponovo želiš da taj preslovljeni tekst vratiš u PDF ni to nije problem uz odgovarajuće programe.

Postoje više različitih programa (konvertera), ali ti neću preporučiti nijedan jer svaka preporuka po pravilu izaziva mnogo neutemeljenih komentara. Svaki program je DOBAR, ali nije jednako dobar za SVAKOG korisnika. Moraš se sam opredeliti prema nivou znanja, sklonostima.... itd. itd.
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ništa mu novo nisi rekla, sve sam mu ja to isto kazao, ali jednostavnije.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Ništa mu novo nisi rekla, sve sam mu ja to isto kazao, ali jednostavnije.
Ovako: obicno pokusam sam rijesiti problem. Pokusao sam sa nekoliko programa, ima zanimljivih online konvertera, ali zelio sam da mi neko preporuci neki program iz svog iskustva. Zato nam i sluze forumi, pomazemo jedni drugima. Dakle, ako mi mozes prepor. neki dobar program-konverter, bit cu ti zahvalan. Posalji na pm da ne bude komentara. Cirilica nije problem, dakle, samo je bitno prebaciti pdf u word. Mislim da je to tesko jer su neki dokumenti zasticeni, pa ih skoro pa nemoguce konevertovati, ali opet, vjerovatno, sve zavisi od konvertera. Dakle, u PM ako mi mozes preporuciti...
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
@radja71: Ništa ti, sunce moje, nisi objasnio :D Ako misliš da jesi, onda je to tvoj problem :D

Vidi ovako, edinos. Ovoga puta tvoj zahtev je neuporedivo konkretniji nego onda kada si postavio pitanje, pa je mnogo lakše dati valjan odgovor.

Koristila sam veliki broj programa (ko bi se sada svih setio) kao npr. 4Videosoft PDF Converter Ultimate, Cute FTP Professional, Solid Converter PDF... itd. itd.
Na kraju sam se opredelila za jedan program i taj program najradije upotrebljavam, a to je Solid Converter PDF. Taj program potpuno zadovoljava sve moje potrebe i za MENE je najbolji.
Napomenula bih još jedan važan detalj da je se bolji pokazao PDF To Image Converter, ali samo ako konvertuješ slike....

P.S. program se plaća pa povedi računa kod nabavke :D
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
E, bas si me utjesila s tim post scriptumom,hehe.. Znam ja da njim previse koji se placaju, a mene je zanimao free. Pokusat cu s ta dva programa, mozda ih uspijem pronaci free... Sve u svemu, hvala na preporuci.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
E, bas si me utjesila s tim post scriptumom,hehe.. Znam ja da njim previse koji se placaju, a mene je zanimao free. Pokusat cu s ta dva programa, mozda ih uspijem pronaci free... Sve u svemu, hvala na preporuci.

Kod:
http://thepiratebay.se/search/PDF%20To%20Image%20Converter/0/99/0

Kod:
http://thepiratebay.se/search/Solid%20Converter%20PDF/0/99/0

Svi imamo drugačija iskustva. Po meni jedan od najboljih convertora je Able 2 Extract Pro


wintorrentiv.ru_able2extract-professional-portable-by-baltagy-8038-2013-angliyskiy_1.jpeg


Kod:
https://kickass.to/able2extract-professional-v8-0-43-incl-crack-tordigger-t8683470.html
 
Natrag
Top