Parižanin se seli u Činiglavce

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
PIROT 12. 02. 2010
PRESS

Parižanin se seli u Činiglavce


Parižanin Majk Mikael (37) kupio je u pirotskom selu Činiglavci hektar zemljišta i na proleće planira tamo da se preseli!

0901.jpg

Oduševljen punjenom paprikom... Majk Mikael

Na imanju koje je kupio za nekoliko hiljada evra nalazi se i stara kuća koju Mikael namerava potpuno da preuredi. Po rečima crnoputog Francuza, za Činiglavce je čuo od svojih prijatelja sa kojima se upoznao u Parizu, a koji su poreklom iz pirotskog kraja.
Mikael je rekao da je kod svog prijatelja Ivice Zarkova, koji živi u Parizu, video slike sela i da mu se ono veoma dopalo. Sa novinarima se juče sporazumevao na francuskom, ali je obećao da će brzo da nauči srpski.
- Kada sam prvi put ovde došao sa Ivicom, odlučio sam da se tu preselim. Hektar imanja zajedno smo kupili. Ono što sam očekivao da ću ovde naći, to sam i našao, a to su mir i jednostavan život, bez stresa i gradske vreve. Kupio sam imanje sa kućom koja je stara više od stotinu godina, koju nameravam da obnovim. Sve me ovde oduševljava. Ljudi su srdačni i prijateljski nastrojeni - kaže Mikael.
Njegovi roditelji su poreklom sa ostrva Gvadalupe u Atlantskom okeanu, francuskoj koloniji u kojoj i danas žive, a Majk je u Parizu od rođenja. Prilikom njegovog prvog dolaska u Činiglavce, meštani ovog sela su se okupili u velikom broju.
- Celo selo se skupilo na dočeku, a dočekali su me punjenom paprikom i specijalitetima koje sam prvi put ovde probao i potpuno se oduševio - kaže Mikael. On namerava da se bavi privatnim biznisom u Pirotu.
- Pošto mi je muzika velika ljubav, a i u Francuskoj sam radio kao di-džej, nameravam da se i ovde time bavim. Koliko sam razumeo, u Pirotu, Dimitrovgradu i Beloj Palanci nema prave diskoteke. Postoji ogromna verovatnoća da otvorim jednu u kojoj ću biti di-džej. Prve godine mog boravka ovde nameravam da naučim jezik. Zasad sam naučio da kažem „dobar dan", „do viđenja" i još nekoliko reči, ali iz dana u dan savladavam vaš jezik i nadam se da ću ga za godinu dana naučiti - kaže Mikael.
Meštani Činiglavaca su Majka odlično prihvatili. Kao svog najrođenijeg. Predsednik mesne zajednice Rade Dinić kaže da se celo selo oduševilo kada je videlo da se jedan mlad čovek zainteresovao da živi ovde.
A. ĆIRIĆ
 
Natrag
Top