Pao sustav ili?

Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
Nisam ja neki totalni amater :) stavljao sam sustave preko 20 puta (xp,7,) preko usb i dvd.
Problem mi je taj sto nece da boota s ovog usba xp,a posto nemam dvd pogon u racunalu probat cu negdje posuditi pa staviti 7 koju sam i prije imao na računalu
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
...ko nije upotrebio, taj ni ne zna sta je propustio

Jeste. Spinrite je odlican program. Nekada je, u vreme ATA diskova, uklanjanje bad sektora bila decja igra. Iako se nalazi na Hirensu, jedan cudotvoran program gotovo niko nije koristio. Ni njegovo pominjanje uglavnom ljudima ne znaci nista - HDDErase. Rec je o jedinom ikada napravljenom alatu za tkz "secure erase". Ovo ne treba brkati sa "sigurnim brisanjem" podataka. U pitanju je izvrsavanje interne komande koja zaobilazi firmware diska i resetuje SMART. To je bez ovog alata apsolutno nedostupno korisniku. Niti je postojao niti ce postojati slican program. Zakacis disk sa 1000 bad sektora i bez trunke znoja za pola sata-sat imas cist disk sa 0 BS. Oni ce se vratiti tamo gde je povrsina diska fizicki ostrecena ali svejedno, kreces od nule.

Danas, naravno, postoji mali problem :) I sada ce "sravniti" na nulu gotovo svaki ATA disk ali na SATA diskovima funkcionise u manje od 1% slucajeva. Jednostavno ih ne prepoznaje. U pitanju je svakako najkorisniji ikada napisan program za rad sa HDD-ovima. Verovatno je "neinspirativno" ime cudesnog alata ili brutalni DOS interfejs krivac za njegovu potpunu anonimnost.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nekada je, u vreme ATA diskova
Trenutna verzija setica, radi super sa sata diskovima, bar kod mene. Hehe, valjda se sad nece uplase dragi gledaoci sa ono "erase", da ne pomesaju stvari. Spinrite naravno ne prepravlja podatke korisnika na hardu. Cisto napada los sektor iz svih mogucih uglova u pokusaju da povrati magnetni odziv pogodjenog dela. Preporucuje se i kod totalno zdravih hardova, jel postoje mesta na njima koja magnetna glava ne stimulise cesto, pa tu postoji opasnost od gubitka namagnetisanosti. Inace kod solid stejt diskova ovaj program nema uticaja, il bar valjda, posto se radi o drugoj tehnologiji. Naravno postoje i drugi programi, recimo HDD regenerator, al kod njega kad zakuje i ne znas da li radi dal ne.
Sto se tice interfejsa, zaista jadno za danasnje pojmove, ...pa dobro sad njemu i nije bila svrha da zabavi klijenta sa skrinserverom vodopada ili rajskog okruzenja sa vilama i patuljcima, koji skakucu okolo. Ali je po meni i dan danas tata-mata, ostalim klonovima istog tipa. Jel znas da je ovaj njegov tvorac, totalni zagrizenik u kompove. Drzi cak i radio emisije koje imaju po nekoliko miliona pregleda. On ti je u kopjuterizmu ko Dejvid Ajk u ovim misterijama na netu. Inace ko zna egleski nek potrazi u google, podcast by Steve Gibson and Leo i neka slusa, ako ga ne mrzi. Teoreticar zavera u kompjuterizmu - koja fora,steta sto nema prevedeno, u stvari mozda ima na youtube.
 
Natrag
Top