Pao mi je kompjuter sa stola.

Učlanjen(a)
09.11.2014
Poruka
50
Znaci pa mi je kompjuter i sad kad ga pokusam upaliti pojavi se pocetni ekran u rezoluciji 4:3 i odmah se ugasi nakon 10 sec ...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Prvo sto ce da se razvali od od pada je DVD ,znaci pokretni delovi u njemu moze da se razlete i da se tokom dizanja sistema javi to blokiranje(iskljuci DVD),znaci nesumnjivo je da moras proveriti ama bas sve spojeve ,ukljucujuci i napajanje,naravno pretpostavljam da si to vec uradio,ali je bitno da ne prikljucujes manje bitne komponente kao sto je gore pomenuti DVD i sl,da bi suzio problem sto vise.Znaci samo ploca ,procesor ,memorija ,graficka i napajanje.Kad ukljucis komp sa strane gledaj otvoreno kuciste,da li se svi ventilatori vrte.Treba da znas da je hard disk izuzetno osetljiva komponenta,ti u stvari nisi naveo da li se taj incident desio tokom rada kompjutera,jer nasilnim cupanjem kablova u toku rada mogu da se dese posledice,pa recimo malo vece posledice(za test prebaci hard iz drugog kompa pa probaj).
Forum sluzi da se ljudi pomognu izmedju sebe ,ali u ovom slucaju ,ako do sada nisi resio problem,odnesi to kod majstora,da se ne bi desilo da se tokom ove tvoje popravke pokvari i ono sto vec radi...Kad odes kod servisera ne spominji mu da je to ljuznulo na zemlju,bas da vidimo da li ce uspeti da nadje uzrok kvara,samo kazi,dje ovo presta...a sta zna ja..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
hvala na pomoci ali ipak cu ponijeti kompjuter kod majstora.
Ne bi bilo lose da imas nekog drugara koji se dobro razume u te stvari,ili da poznajes nekog u servisu da ti to lepo pregleda i ustanovi sta je.Jer u servisu znaju to da pokrenu,pa radi nekoliko dana,ajde opet kod njih,pa opet dodjite i tako do besvesti.nadam se da nije veliki kvar i da ces srediti to.
 
Natrag
Top