Pametna žena?

Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Pametna žena?

Upravo mi je Dragan, prilikom SMS dopisivanja, poslao poruku sledeće sadržine: "Ja mislim da pametna žena i od lošeg muškarca može da napravi dobrog!"
"Gle otkrovenja!" - pomislila sam ironično. Zar nije još veća ironija da ti to kaže frajer koji ima teoriju (a i ja se slažem sa njom) da ne možeš da menjaš nekoga ko ima 35 godina i da je svaka koja to pokuša osuđena na "ostavku bez predumišljaja".​

Piše: Jelena Koronsovac
nadlanu


Untitled-1-101355-1-2.jpg

Ali ostavimo sada po strani subjektivni doživljaj mog druga. Šta, zapravo, znači to "pametna žena"?

Sigurna sam da teorija o pametnoj ženi ima onoliko koliko i ljudi na ovom svetu, te je svaka generalizacija nemoguća, osim one koja se odnsi na mušku i žensku percepciju, jer sam sigurna da doživljaj pametne žene kod muškaraca i kod žena nije isti. Eto, na primer, Dragan smatra da samo pametna žena može da od lošeg frajera napravi dobrog. Ja, na primer, smatram da pametna žena nikada neće ni biti s lošim frajerom, a čak i ako bude, neće želeti da ga menja, jer niti može da ga promeni, svesna je da će samo izgubiti energiju, a niti joj to treba u životu. Ipak, pametna žena može da ima koga hoće, pa zašto bi bila s lošim frajerom?

Ali postoji i ona grupa pametnih žena koje samo izgledaju pametno, ali ni približno nisu onoliko mudre koliko izgledaju. To su takozvane koristoljubive žene, u narodu poznate kao sponzoruše. Tako da, ako neka žena želi da bude s lošim frajerom, biće samo ako je neki interes u pitanju. Interesi, naravno, mogu da budu različiti: materijalni, emotivni, poslovni... Jedino će takva "pametna" žena želeti da bude s lošim frajerom i poželeti da od njega napravi dobrog. Može da pomisli da frajer ima potencijala, pa kad već ima love, status, a nema bivšu ženu, decu, ljubavnicu i ostalo - zašto ga ne promeniti?

Uz ovakvo, muško, percipiranje pametne, nije ni čudo da neke frajere možeš da motaš oko malog prsta, a da oni to ne primete.

Iz mog ugla, to svakako nije pametna žena, to je žena koja i te kako koristi taktiku zarad postizanja svog cilja. Taj cilj uglavnom nije emotivne prirode, jer ko normalan može da da voli "lošu" osobu? To je žena koja ima viška vremena u životu i može da se bavi prevaspitavanjem, dakle, ta žena svakako nema neki dobro plaćen posao. Samim tim, logično je da nema toliko koliko joj treba, te želi da ima više i samo-ako-hoće, može to i da dobije. Zatvoren krug!

Ovo nije prvi put da čujem takav komentar od frajera. Zar muškarci zaista misle da žena "ne ume" da ih promeni ili "prisvoji", te da stoga nije dovoljno "mudra" i pametna da bi bila s njima ?

Ne mogu da kažem da nisam bila u situaciji da budem "pametna" na muški način, ali sam ipak na svoj "ženski" na vreme digla ruke i odustala, jer se uvek ispostavi (a i ispostavilo se) da ne bi vredelo truda.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
A da li postoji ili zena ili muskarac koji nisu bar ponekad zeleli ili pokusali da promene tj.od loseg da naprave dobrog partnera,u nekom delu funkcionisanja veze?Iz ovog proistice da je pametna zena apsolutno zadovoljna onim sto joj partner pruza.A one sa viskom vremena, kojih po meni ima mnogo vise nego sto ce priznati,ceo zivot privedu "prevaspitavajuci" partnera i na kraju vide rezultat : sta mislite koji?
 
Natrag
Top