Paljenje Athlon AMD 2x2 bez hladnjaka...?

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Care, za vodu se ne brini, jer jedina voda koju imam kad vode nestane - jeste ona u frižideru i zamrzivaču :)
Ako imas slucajno paste za procesor,stavi malo vise i ako bi imao neko parce aluminijumskog lima,stavi na procesor preko paste i pritisni srafcigerom.Za tako kratko ce posluziti.
 
Učlanjen(a)
04.06.2010
Poruka
1
Ajde i ja da napisem nesto na forumu ;). Ako dobijes sliku na ekranu na nekoliko sekundi , to nikako ne znaci da je procesor 100 % ispravan u potpunosti ! Zato nije za preporuku da se zezas na taj nacin da vidis ima slike , nema , jer to ne mora da znaci nista .

Samo potpuna instalacija windowsa , pa onda rad sa njim , opteretis procesor da vidis kako reaguje , da li pregreva itd . tek tada mozes biti siguran da je procesor ispravan .

Ima milion prevaranata koji prodaju neispravne kompjutere desk i laptopove preko oglasa , koji navodno rade , okace sliku iz BIOS-a, " samo da se instalira sistem " ! Pa sto ga ne instalirate kada radi ?
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Ajde i ja da napisem nesto na forumu ;). Ako dobijes sliku na ekranu na nekoliko sekundi , to nikako ne znaci da je procesor 100 % ispravan u potpunosti ! Zato nije za preporuku da se zezas na taj nacin da vidis ima slike , nema , jer to ne mora da znaci nista .

Samo potpuna instalacija windowsa , pa onda rad sa njim , opteretis procesor da vidis kako reaguje , da li pregreva itd . tek tada mozes biti siguran da je procesor ispravan .

Ima milion prevaranata koji prodaju neispravne kompjutere desk i laptopove preko oglasa , koji navodno rade , okace sliku iz BIOS-a, " samo da se instalira sistem " ! Pa sto ga ne instalirate kada radi ?
Hvala na savjetima i slažem se sa mišljenjem, samo što ja znam da CPU radi ali ne znam da li MB reaguje. Lako ću nabaviti cooler ako je MB u redu ali ako nije, onda ne bih da se nerviram i cimam oko toga i još da kupujem cooler, koliko god da je jeftin... Naravno, onda instalacija i testovi, a to bih za kućnu upotrebu ostavio, jer to je jako dobar CPU i MB iako su dosta stari. Jedan je od najboljih Dual Core ikada napravljenih.
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Na toj ploci bi trebalo da je AWARD BIOS, probaj da je startujes bez procesora, nakaci onaj mali zvucnik na plocu i ona bi trebalo da pisti.
To i dalje nije znak da je ploca ispravna ali ces bar znati da li reaguje.
 
Natrag
Top