Pad sedme biblijske svetske sile - Da li je Britansko-americka svetska sila zaista VII biblijska sil

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Amerika DA, ali sama Velika Britanija kao posebna država NE.

Smatram da danas više uticaja uz Ameriku ima Nemačka od Engleske.

Dobro razmisljanje sto se tice Nemacke,ali ona je bila porazena i u I i u II svetskom ratu.Mozes li mi pokazati tvoj redosled svetskih sila da vidim dal se slaze sa mojim?
Svetska sila koja je zamenila Rimsko carstvo je Velika Britanija,a USA su bilie njena kolonija dok nije ojacala i postala uticajnija od rodjene drzave,zato se danas prica o USA-GB sedmoj svetskoj sili kojoj se prikljucio vremenom i citav zapadni blok,danas sa celom Nemackom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zver sa dva roga u obliku jagnjeta koja izlazi iz zemlje, su Sjedinjenje Američke Države, nastale od Engleske kolonijalne sile.
Dakle, to je nezavisna država, a ne Engleska, jer zemlju simbolizuje Američka pusta teritorija, naspram mora koje simbolizuje naseljeno područje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zver sa dva roga u obliku jagnjeta koja izlazi iz zemlje, su Sjedinjenje Američke Države, nastale od Engleske kolonijalne sile.
Dakle, to je nezavisna država, a ne Engleska, jer zemlju simbolizuje Američka pusta teritorija, naspram mora koje simbolizuje naseljeno područje.

Ti bre pises samo ono sto ti zelis,da ti se broje komentari,a ne da vodimo dijalog.
Ja te pitam za tvoj raspored svetskih sila po tvom ucenju,a ti poce da pricas o zivotinji sa dva roga?
Jel ti hoces da vodis monolog ili dijalog?
I jel ces da koristis biblijske stihove kao dokaz za svoje tvrdnje ili samo da nesto naskrabas ovde?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Raspored u kom smislu.

U bibliji postoji raspored deset careva na zveri, i međuu njima se koliko znam ubraja i Engleska, ili Anglosasi, kao jedno od varvarskih plemena nastalih na tlu Rimskog carstva.

Dakle, zver iz zemlje nije Engleska, jer ona je već u deset rogova na drugoj zveri.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Raspored u kom smislu.

U bibliji postoji raspored deset careva na zveri, i međuu njima se koliko znam ubraja i Engleska, ili Anglosasi, kao jedno od varvarskih plemena nastalih na tlu Rimskog carstva.

Dakle, zver iz zemlje nije Engleska, jer ona je već u deset rogova na drugoj zveri.

Zar ti ne znas,ili nisi cuo za REDOSLED (ili raspored), svetskih sila prema Bibliji?
Sta Biblija pise o redosledu svetskih sila?,koja je bila prva a koja poslednja?
i koje su sve sile zapisane?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja znam, ali očigledno ti ne znaš, jer Englesku koja je već prisutna u deset rogova, ponovo stavljaš u zver sa dva roga kao u jagnjeta, uz Ameriku.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja znam, ali očigledno ti ne znaš, jer Englesku koja je već prisutna u deset rogova, ponovo stavljaš u zver sa dva roga kao u jagnjeta, uz Ameriku.

Daj barem biblijski redosled prvih 5 svetskih sila,ako znas?,pa da te pitam za sestu,lako je,pise za one koji umeju da citaju. a o sedmoj cemo natenane.Jer kako da ti pricam o 7-oj ako ti nemas pojma ni ko su bile prvih 6???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U otkrivenju 17 glava se spominje zver sa sedam glava i rogova deset, i potom se objašnjava da su sedam glava i rogova carstva ili carevi, i da je od sedam glava ili careva - pet od njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.

Tih sedam glava predstavlja sedam starozavetnih imperija, VAVILON EGIPAT, PERSIJA, GRČKA, PAGANSKI RIM DO 300 GODINE, HRIŠĆANSKI RIM NAKON KOSTANTINA KOJI JE VLADAO DO 1798 GODINE KADA JE DOBIO SMRTNU RANU, IZLEČENI HRIŠĆANSKI RIM NAKON 1929 KADA JE REHABILITOVAN OD STRANE BENITA MUSOLINIJA.

Pet od ovih je palo VAVILON EGIPAT, PERSIJA, GRČKA, PAGANSKI RIM DO 300 GODINE.

Jedan jeste HRIŠĆANSKI RIM NAKON KOSTANTINA KOJI JE VLADAO DO 1798 GODINE KADA JE DOBIO SMRTNU RANU.

a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati IZLEČENI HRIŠĆANSKI RIM NAKON 1929 KADA JE REHABILITOVAN OD STRANE BENITA MUSOLINIJA.

I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide OVO JE NOVA SILA RIMA KOJA ĆE SE POJKAVITI U VREMENU KADA SE OBZNANI ANTIHRIST, PODRŽAN OD EVETSKIH SILA, EU, UJEDINJENIH NACIJA, I EKUMENIZMA.

Što se tiče deset careva, oni predstavljaju careve koji su podelili Evropu nakon raspada Rimskog carstva, Vandali, Svevi, Alemani, Burgundi, Franci, istočni i zapadni Goti, Germani, Longobardi, Anglo Sasi..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U otkrivenju 17 glava se spominje zver sa sedam glava i rogova deset, i potom se objašnjava da su sedam glava i rogova carstva ili carevi, i da je od sedam glava ili careva - pet od njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.

Tih sedam glava predstavlja sedam starozavetnih imperija, VAVILON EGIPAT, PERSIJA, GRČKA, PAGANSKI RIM DO 300 GODINE, HRIŠĆANSKI RIM NAKON KOSTANTINA KOJI JE VLADAO DO 1798 GODINE KADA JE DOBIO SMRTNU RANU, IZLEČENI HRIŠĆANSKI RIM NAKON 1929 KADA JE REHABILITOVAN OD STRANE BENITA MUSOLINIJA.

Pet od ovih je palo VAVILON EGIPAT, PERSIJA, GRČKA, PAGANSKI RIM DO 300 GODINE.

Jedan jeste HRIŠĆANSKI RIM NAKON KOSTANTINA KOJI JE VLADAO DO 1798 GODINE KADA JE DOBIO SMRTNU RANU.

a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati IZLEČENI HRIŠĆANSKI RIM NAKON 1929 KADA JE REHABILITOVAN OD STRANE BENITA MUSOLINIJA.

I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide OVO JE NOVA SILA RIMA KOJA ĆE SE POJKAVITI U VREMENU KADA SE OBZNANI ANTIHRIST, PODRŽAN OD EVETSKIH SILA, EU, UJEDINJENIH NACIJA, I EKUMENIZMA.

Što se tiče deset careva, oni predstavljaju careve koji su podelili Evropu nakon raspada Rimskog carstva, Vandali, Svevi, Alemani, Burgundi, Franci, istočni i zapadni Goti, Germani, Longobardi, Anglo Sasi..

Progutao si jednu veliku svetsku silu i to medju prvih 5 koje su prosle u vreme pisanja pisca,pa kako sa tobom da polemisem kad ne znas osnovni biblijski redosled svetskih sila???
Отkrivenje 17 glava ti mozda pomogne da razmisljas.
9 Ovde je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sedi.
10 I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
11 I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.
Probaj sada da se stavis u vreme ap Jovana pa da izbrojis kojih je to 5 carstva u to vreme vec bilo palo.
Koje je to sesto carstvo u kojem se Jovan nalazi.
Mozda ce ti kasnije biti jasnije i ko je to 7 carstvo ,a mozda i 8 koje dolazi od svih???
To je za one koji imaju mozak i mudrost pa probaj sam da dodjes do zakljucka.,nije pretesko
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pet je palo VAVILON EGIPAT, PERSIJA, GRČKA, PAGANSKI RIM DO 300 GODINE.

Apostol piše gledajući događaje proročkim okom, a ne realnost oko njega.
 
Natrag
Top