Pad konvcentracije

Učlanjen(a)
08.03.2013
Poruka
1
Poštovani, problem koji ću vam opisati kod mene je prisutan već dvije godine. Naime, veoma često imam osjećaj neke " težine " i " utrnutosti" u gornjem predjelu glave. Ovaj osjećaj se često zna proširiti na čelo pa dalje i na predio očnih duplji. U tim trenutcima osjećam poremećenost u ravnoteži, što naročito dolazi do izražaja dok hodam. Ukoliko sam u sjedećem položaju, naglo ustajanje bi mi predstavljalo problem, opet u smislu održavanja ravnoteže. Takođe, ovakvom prilikom, imam malo izopačen osjećaj prostornosti i slabije vidim ( ističem da mi smeta jako svijetlo, pogoršava prednje opisane efekte problema ) . Isto tako, dok sam izožen ovim problemom, opada mi koncentracija, ne mogu da učestvujem u svakodnevnom životu sa punim kapacitetima, moja sposobnost pamćenja je opala, često sred razgovora zaboravim na misao koju sam planirao da kažem, na imena pojmova koje sam planirao da upotrijebim.

Išao sam kod ljekara. Snimao sam glavu na CT i dobio uredan nalaz. Pregled kod neurologa je prošao valjano. Nalazi krvi su mi dobri. Pregledao sam oči ( kod tri različita ljekara ) svi su potvrdili da nemam problema sa vidom. Nekada mi se desi da imam malko povišen krvni pritisak ali veoma rijetko. Zbog ovoga sam pokušao da povežem problem sa tim i to mjereći krvni pritisak svakom prilikom kada zapadnem u opisano stanje. Međutim, svaki put je pritisak bio u granicama normale. Čuo sam za mogućnost da sam meteoropata. Pokušao sam i sa tim da povežem moje stanje, vodeći dnevnik. Dnevnik je pokazao da se problem javlja bez obzira na vremenske prilike, tj. da nema pravila ( moguće malo izraženije na oblačno vrijeme ). Na kraju sam uradio nalaze štitne žlijezde i sve je u redu. Da ne zaboravim, od poroka koristim duvan, i to sam smanjio sa 20 na 10 cigareta dnevno, nije dalo rezultate.


Ovaj problem me jako muči i odražava se negativno na sve aspekte mog života. Puno bi mi značilo da znam o čemu je riječ.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Imamo temu "pitajte doktora", ali nam doktor već mesecima nije svraćao ovde, pa ne znam koliko bi značilo da ovu temu pripojim njoj.

Kao laik koji je o zdravlju dosta čitao, mislim da ste već uradili sve što bi bilo kome od nas palo na pamet. Meteoropatija definitivno nije, sama sam meteoropata, pa znam kako to izgleda, a i kako rekoste, vodili ste dnevnik i nema pravila, može da se desi i po sasvim lepom vremenu. Krvni pritisak Vam je uglavnom u redu, tako da verovatno nije ni to. Ostali nalazi uredni...
Obzirom da neurolog ništa nije našao i da CT isto tako ne pokazuje ništa, a Vama i dalje nije dobro, možda da potražite mišljenje nekog drugog lekara? Dešava se da drugi nađe nešto što je prvom promaklo.

Moj muž je imao velikih problema, bio je teško bolestan, a nije se otkrilo dok samoinicijativno nije otišao na magnetnu rezonancu. Ni CT, ni pregled očnog dna, ni svi ostali nalazi nisu pokazali ništa dok nije otišao na MR. Tamo je saznao dijagnozu, dobio pravo lečenje i zahvaljujući tome je i danas živ i zdrav.

Ne želim da Vas plašim, ali potražite Vi za svaki slučaj još nečije mišljenje, nikad se ne zna šta je neko mogao da previdi. Možda je u pitanju nešto sasvim banalno, i daće Bog da jeste.
Svako dobro Vam želim.
 
Natrag
Top