Pa ti sad kupuj komp na aukciji

Član
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
14
@Bazlik
Nisi skontao, sve ono sam pisao ne zbog mog slučaja već da ljudi dvaput razmisle pre učestvovanja u licitaciji za neku tehničku robu na pomenutom sajtu jer tamo jako puno prevaranata uvaljuje evropske krševe za debele pare. Ono što deluje kao jako povoljna prilika ispadne na kraju aukcije i kad vam stigne nešto sasvim drugo od onoga što je pisalo i bilo na slikama.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nazalost kakvi smo ljudi postali svakome moze da se desi,ko tako kupuje na nevidjeno.A vecina ko ima komp je bar jednom pazario tako.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ja jesam,zbog nekih mojih problema,ali nisam imao nikakvo lose iskustvo,ali to su sitniji delovi.Nista krupno.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
14
Ja nisam nikada, jer tehniku nikada ne kupujem na neviđeno....tek kada opipam onda plaćam :D
Ako hoćeš da kupiš na aukciji moraš da učestvuješ na njoj i pobediš. Robu vidiš i možeš da opipaš tek kad je platiš i preuzmeš.
Znači MORAŠ da pobediš na aukciji (tvoja ponuda mora biti najveća) a onda MORAŠ i da platiš sumu koju si ponudio. A kad robu preuzmeš lično ili preko kurirske službe gledaj i pipaj do mile volje. Pre toga možeš da je vidiš samo na datim slikama.
Pumpanje cene da bi ti platio što više je masovna pojava koju sprovode prodavci u saradnji sa ortacima ili sami.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
14
Malopre gledam domaći aukcijski sajt na kome masa ljudi kupuje štošta u vezi ITa i ne mogu da verujem šta im rade a oni toga očigledno nisu svesni. Šta ćeš naivčina uvek ima što se kaže dok ima ovaca biće i novaca.
Napumpavanje cena je toliko vidljivo da to prosto boli. Ljudi naivno plaćaju i do 50% više od realne vrednosti. Da ne pominjem skrivene mane kupljene robe koje tek kasnije otkriju.
Izgleda da je trenutno i po evropskim otpadima (reciklažnim centrima) praznično sniženje a i mnogi rođaci-gastarbajteri su već uzeli godišnji pa ga spojili sa predstojećim praznicima i došli u zavičaj-Srbiju. Naravno pri tome su poneli gomile evropskih krševa kupljenih na kilo po otpadima i to sa prazničnim popustom. Sad ih u saradnji sa rođacima iz Srbije prodaju na tom sajtu kao "odlično očuvane i malo korišćene samo ne radi ... ili ... samo je malo slomljeno ...".
Dovoljno je reći da aukcija laptopova obično ima 3-4 strane a danas 13!!!
 
Natrag
Top