Overklokovanje procesora intel 330 socet 478 2.66 Ghz?

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Zdravo svima!Citao sam na forumu neke teme ali nisam nasao odgovore koji su mi potrebni.Imam porcesor iz naslova teme i hteo bi da ga overklokujem na optimalna podesavanja,ne nesto preterano da ne moram da menjam napajanje ili hladjenje.Skinuo sam program ClockGen ali ne znam kako da ga podessim,nikada nisam overklokovao procesor,uzgred bi da pitam da li se isplati OC,odnosno da li ce biti primetna brzina i na koliko Ghz?Imam 1Gb rama,Windows 7,napajanje 230W,maticna P4VM800.
 
Učlanjen(a)
09.11.2013
Poruka
16
Imas malo napajanja bolje nemoj inace nemoj nikad pomocu programa nego iz biosa
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Ne ispalti se overklokovati na starijem hardveru jer je vec istrosen, tako da korisit ga tako produzices kompjuteru rok trajanja.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
zasto u sustini OC smanjuje vijek trajanja i cemu to sve smanjuje vek trajanja
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Uf ima sad suvise stvari koje treba uzetiu obzir u vezi toga, od pregrevanja, napajanja od dotrajalosti magistrala na maticnoj ploci, do sposobnosti coolera da hladi, od istrosenosti, tj. zamora materijala u gotovo svim komponentama :). Mozda najbolji primer je pogledati kablove u nekom starom uredjaju, recimo televizoru ili slicno, gde je na oko vidljiva promena na materijalu. Vremenom svaki materijal reaguje sa okolinom, i vazduhom, tokom hemijskih procesa, recimo oksidacijom, ajde drzacu se bakarne zice iz starog televizora, ta bakarana zica putem oksidacije gubi odredjena svojstva u ovom slucaju nam je bitna propustljivost elektricne energije. Isto tako treba se podsetiti fizike za 6-7 razred i videti kako se krece elektrican struja kroz neki materijal, pa propustanej vece ili manje struje drugacije deluje na metale, takodje menjanje temeperatura takodje utice na iste stvari. Mozda bolji primer je obicna sijalica. Nit u sijalici , posle odredjenog vremena zbog gore navedenih razloga gubi svoja svojstva i na kraju se prekine. Isto se dogadja i kompjuteru:) To bi bilo otprilike laicko objasnjenje. E sada zasto fabrike prave komponente da krace traju nego sto bi mogle da naprave to je vec druga prica :)
 
Natrag
Top