Overheating

Član
Učlanjen(a)
12.11.2011
Poruka
10
Pozz!
Imam dva računara, jedan koristim za uobicajene stvari, drugi za eksperimentisanje sa hardverom. Cuo sam buku, jace vrtenje kulera sa CPU, pa sam odlucio da ocistim racunar. Skinuo sam kuler i ocistio (usisivacem xD), zatim sam kuler vratio (dobro sam ga postavio) i okrenuo ona cetiri pina. Upalim ja komp i malo ga koristim, a nakon dva-tri minuta, on se gasi. E, sad, da li je to da sam s***o kulera (ukljucio sam ga ja u mp) ili je zbog termalne paste koja nije postavljana duze od nekih 7 godina?
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Termalna pasta bi trebalo da se menja na nekih 6-meseci do godinu dana :) Takodje trebalo bi preoveriti da li je kuler lepo nalegao na povrsinu procesora, takodje, da nesto ne koci ventilatore, ili protok vazduha(lose postavljeni kablovi i slicno), takodje treba pogledati da maticna ploca niej ostecena, moze se desiti da upotrebom usisivaca je doslo do koncentrisanja elektrostatickog naboja, koji je mogao da izazove probleme...
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2011
Poruka
10
Hehe, 7 godina, ok, promenicu je svakako. Smatram da nije ovo drugo, ali provericu :)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ako se gasi nakon dva tri minuta velika je vjerovatnoća da nisi namjestio cooler kako treba ali pastu treba svakako zamijeniti...
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2011
Poruka
10
Ima li veze pozicija (rotate - ne znam kako drugacije da objasnim) kulera, odnosno kako je okrenut u odnosu na matičnu ploču?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Neka stara Intel ASRock 775V88+ i tako star procesor :)

Ako je to originalni intelov hladnjak sa coolerom nema veze kako ćeš ga okrenuti...Rupe za tiplove se poklapaju kako god ga okreneš, ako si na to mislio. Malo bolje pogledaj jer se ovi tiplovi često polome zbog nepažnje i dovoljno je da si jedan slomio pa da se računar gasi...

intel_1.jpg
 
Natrag
Top