C0a

Član
Učlanjen(a)
04.08.2010
Poruka
81
Ajmo da analiziramo prednosti i mane jednih i drugih, koji je motor bolji?
 
Član
Učlanjen(a)
16.09.2009
Poruka
4
Oto motor sigurno je bolji jer se primjenjuje u velikoj većini. Wankel motor je ostao na eksperimentu mada je koncepcijski zanimljiv.
 

C0a

Član
Učlanjen(a)
04.08.2010
Poruka
81
Meni se nekako vise svidja Wankelov motor, kolko sam ja upucen koristio se dosta do 70` godina kad je naisla neka kriza sa gorivom pa su se ti motori povukli iz upotrebe jer trose vise goriva i ulja od OTO motora, samo mazda jos uvek koristi te motore. Evo npr. Mazda RX8 motor je 1.3 ali ima 231KS, trosi 13l na 100km, ali su iz mazde najavili da ce napraviti novi model wankel motora koji ce biti 1.6 i trosice manje goriva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2010
Poruka
3
I meni se Wankel motor više svidja, jer postiže veoma visok broj obrtaja. Prednosti su definitivno VEOMA miran rad kao što i dokazuje RX-8, a mana je naravno manji obrtni moment, ali to opet s druge strane vraca visokim obrtajima. Kada bi se imalo para sva kola bi isla na rotacioni motor, barem ove luksuz klase :p
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
Meni se nekako vise svidja Wankelov motor, kolko sam ja upucen koristio se dosta do 70` godina kad je naisla neka kriza sa gorivom pa su se ti motori povukli iz upotrebe jer trose vise goriva i ulja od OTO motora, samo mazda jos uvek koristi te motore. Evo npr. Mazda RX8 motor je 1.3 ali ima 231KS, trosi 13l na 100km, ali su iz mazde najavili da ce napraviti novi model wankel motora koji ce biti 1.6 i trosice manje goriva.

kada logicno pogledas i OTO motor 1.3 sa 100.-tinjak konja trosi 13.l ako ne i vise. Wankel je daleko bolji motor,jedina mana je bila trosenje "karika" sto je danas prevazidjeno,to je bio jedini problem ranije i uzrokovao je probleme u trajnosti motora,danas je prevazidjen,u principu motor koji je daleko ispred OTO motora...nema svrhe uporedjivati ih. I nije ostao samo kao koncept,vec je koriscen u serijskim modelima,a u kojim ostavicu vam da malo googlate...
pozz
 
Član
Učlanjen(a)
27.04.2010
Poruka
1
Čak šta više ja posedujem i pentu za čamac sa Wankelovim motorom i mogu reći da je u mnogome bolji i jači od OTO motora. Posebna prednost kod pente je vazdušno hlađenje tako da nema šanse da se motor pregreje a uz to može i da se demontira i koristi u mnogo namena uz to mu je potrošnja značajno manja od tomosove desetke a ide brže inače motor ima 7.5 KW.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
47
Ha a dali se neko upitao zašto je propao eksperiment na vodu koji je bio skoro završen pa je nekim čudom ceo pogon izgoreo .
Šta mislite koja bi to bila ušteda i za celu planetu a i za sam ozon koji nas okruzuje ????????????
 
Natrag
Top