Otkljucavanje Biosa u EPROMU.

Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Postojili nacin za odkljucavanje BIOSA u EPROMU.Napomena vadjenje sistemske baterije ne pomaze kao i svepoznate radnje oko CMOSA.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Steta sto nisi dao koji je chip u pitanju pa da pogledamo za default password,al dobro to i ti sad mozes posto znas stos,ali ima i druga metoda,ako podjemo od predpostavke da prespajanje srafcigerom nije uspelo onda ti jedino preostaje da skines eprom modul i da sa donje strane procitas default pasword,jedino ako proizvodjac nije stedeo na farbi ,pa nema upisano,onda upisi marku ,pa da trazimo...
3225771.jpg
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Izgleda ima vise mogucnosti,da podjemo od naj lakse ...ako mozez da butas taj komp treba ti alat pod imenom:Acer eSettings Management,to se skida sa stranice:
Kod:
[URL="http://www.acer.com/worldwide/support/"]Acer worldwide[/URL]
znaci uljkuci javu ,upisi koji model imas i skini onaj program...
...Druga mogucnost...
tri puta pokusaj da u taj bios upises pogresan password ,kad ti na kraju izbaci nesto u stilu ovoga:[CNU1234ABC],zabelezi to na papir,skokni na ovu stranicu:
Kod:
[URL="http://www.tech-faq.com/how-do-i-reset-an-acer-bios-password.html"]Stranica[/URL]
...pa negde na sredini stranice nalazi se odeok sa:[hl]Using Online BIOS Password Generator[/hl],znaci ono sto si prepisao sa svog biosa tu upisi i pretisni compute...
Treci slucaj....
...otvoris racunar ,izvadis bateriju...takodje mora skines i hard,ne znam zasto ,al mora...e sad mozda i ne mora ,al nece rizikujemo...zatim nadjes jednu malu baterijicu unutra...takozvana:[hl]CMOS Lithium battery-a[/hl] izvuces je pazljivo...mora naj manje 1 sat da bude van,moze i duze za svaki slucaj,znaci dozvolis modulu da potrosi svu struju u sebi[reset BIOSA takodje treba izvrsiti,postavljanjem Jumper-a(CLRP1) u poziciji CLEAR ,pola sata] i posle vratis bateriju i ostale delove natrag ..pazljivo....bios vise ne bi trebalo da trazi password...
...autor onog teksta kaze da cak treba i onaj kablic sto povezuje bateriju sa maticnom iskljuciti neko vreme,samo ne zaboravi da sve vratis kako je bilo,bolje zapisi na papir sta si otkacivao...

...sad postoji zvrcka da ces mozda morati da nanovo izvrsis neka podesavanja BIOSA,recimo pogledaj ovo ovde..
http://serbianforum.org/threads/bios.583798/
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.10.2011
Poruka
2
ja sam na jednom indo forumu nasao semu i slike jednog od primjera jer je meni to trebalo,sef iz firme mi dao lap lenovo on je onako stariji ali sve su zastite popaljene bile na njemu u biosu a nisam mogao uci u bios i morao sam da ga rastavim i preko svog racunara da preko rs 232 ,i jos par dioda sam morao dodati i jedan tranzistor,jest me preznoio ali sam uspio,i bio je ostao tu ali je pass skinut i dan danas jos koristi laptop,a citao sam da ljudi bacaju maticne jer ne pomaze apsolutno nista kad je to u pitanju,baterija ja mislim najmanje da pomaze :D vjeruj mi.. ni jumper tu nije pomogao samo taj sklop cuvam ga jos mogu sliku postaviti ako hoces i semu sastaviti posto je sklopljen..mrzim te passove fuj
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ti mora da si neki krajnje obuceni expert sa lemilicom,kad si znao jos gde da dodas tranzistor,al je poenta u tome kolko sam cuo da mora izgubiti svu struju,jedino ako nije urezano u memoriju ,a nije...ili ako ima mini hard diskic unutra ,sto je vec fantastika,ali slusaj te i slicne zastite ce u buducnsti biti sve slozenije i slozenije,nema sumnje...
ja sam na jednom indo forumu nasao semu i slike jednog od primjera.... taj sklop cuvam ga jos mogu sliku postaviti ako hoces ...
..naravno da hocu...samo ako moze da napises i kratko objasnjenje,sta ,kako,..koja se struja propusta,odnosno procedura..korak po korak...bas onako kako si ti to uradio...
U ovom slucaju nikako ne pomaze vadjenje CMOS baterije, mozes je kratko prespojiti i 10 dana ne vrjedi, jer EPROM radi na drugom principu.
Postoje RAM i ROM, ram je privremena memorija i brise se gasenjem racunara, a ROM ostaje dok se modul ne raspadne, znaci flesovanjem tog osnovnog ROM-a, brise se password koji si uneo i vraca se na fabricka podesavanja, bar je tako bilo,e sad verovatno kod tih brandova postoji taj default password koje oni odmah otkljucaju i instaliraju sistem, znaci takoreci treba ti crackovan bios ili originalni password...u svakom slucaju zeznuta stvar.
--------------------------------
Evo ga objasnjenje za otkljucavanje FSI Amilo Pi Laptops,al na engleskom, ako imamo srece nesto slicno mozda uspe i na drugim lapovima.

Get a USB floppy drive and a floppy disk - format the disk to FAT16.

-Copy the BIOS file as "bios.wph" to the root directory of the floppy.
-Remove the battery and power cord from the laptop.
-Connect the USB floppy drive to the laptop, then insert the battery, then the power cord.
-Press both Ctrl+Home keys while actuating the power button. Keep Ctrl+Home pressed for another 2-3 minutes.
-The BIOS is being reflashed - after that, the machine should reboot on its own.
-When it boots up, go to setup and set new passwords. If you get asked for a password, just enter a few random characters.
-Boot the laptop up again, re-flash the vendor BIOS.
-Go to the BIOS, reset all passwords.

To bi bilo to, ovde cemo kasni9je da dodamo jos neki stos ako otkrijemo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Uovom slucaju nikako ne pomaze vadjenje CMOS baterije mozes je kratko prespojiti i 10 dana nevrjedi jer EPROM radi na drugom principu.
 
Natrag
Top