Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Osecam potrebu da kazem, a cutim

• Začetnik teme Katarina 30
  • Datum pokretanja
K

Katarina 30

Ja u stvari ne znam da li postoje stvari o kojima cutim. Postoje ljudi kojima mogu da kazem neke stvari, a neke ne. Postoje stvari koje mogu da kazem svima, i obrnuto, i tako redom. Mali je broj onih kojima mogu reci bas sve, pa evo razmisljam da li ih uopste ima, jer je retkost ljudi kojima mozes verovati. I da, uvek postoji nesto sto precutim.
Ne verujem da ce ikada iko moci da kaze nesto o meni, ko sam ja u stvari, ma koliko mislili da me poznaju. Ja jednostavno imam zid oko sebe, i bila bih strasno nesigurna kada bih dozvolila nekom da ga strusi. Moje cutanje ne mogu da podelim, tipa ''cutim o osecanjima'', ''cutim o intimi'', ili ''govorim o politici'', sve je to jako komplikovano objasniti. O svemu tome ja govorim, ali biram kako cu i kome to reci. Onog momenta kada procenim da ce moja izjava biti pogresno protumacena, sa strane slusaoca, ja precutim.
Ovakav stav mi nije dodeljen genetskim kodom, on se razvijao kao i ja. Cini mi se da je jedini moguci za opstanak na svetu u kome zivimo. Ogoliti sebe je najveca greska koju jedan covek sme sam sebi da dozvoli. Ispravan ili ne, ovo je moj stav, a zid i za koga se skrivam je svaki dan sve siti i sve veci. Da, na kraju vam necu dozvoliti da zakljucite da sam u stanju nekoga da slazem. To ne radim. Vrlo retko, jedino ako mi zivot to priredi, i na moju zalost, nisam u stanju to da uradim bespotrebno. A da precutim, to radim, i to sve cesce.

Nadam se da vam se svidelo, hvala. :)