Orlovi u Turskoj

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Death, sve se to zaboravlja, jeste da smo se nervirali, ali najvaznije da je na kraju pogodio.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
To jeste.... ali onaj Navaro protiv protiv nas uvek kida, baš nas mrzi...

Neverovatan je. Jedino nam je on pravio probleme u zavrsnici. Svaka cast sudijama, mislio sam da ce na kraju biti na strani Spanaca. Bas mi je drago sto smo ih pobedili, Spanci su prepotentni, danas su izjavljivali da ce sigurno pobediti. Duda je kralj.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Neverovatan je. Jedino nam je on pravio probleme u zavrsnici. Svaka cast sudijama, mislio sam da ce na kraju biti na strani Spanaca. Bas mi je drago sto smo ih pobedili, Spanci su prepotentni, danas su izjavljivali da ce sigurno pobediti. Duda je kralj.
Jeste sudije su bile maksimalno korektne...a i imali smo sreće sa onim trojkama...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Verovatno mislis na onu trojku Keselja, kako sam skocio u tom trenutku, malo je hvalilo da polomim luster.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ta i ona zadnja posebno, pa one Veličkovićeve preko ruke pa Bjelica iz ćoška, pa Tepić, baš nas je išlo yes3
Savanovic je takodje dao jednu vaznu trojku. Ukupno 15 iz 27 pokusaja. Videcemo sa kim cemo igrati u polufinalu, a kako bi bilo lepo pobediti Amerikance u finalu.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Bravo majstori, svaka čast svim igračima. Teo je bog, šta reći... :D :D

Death, Tepić nije uboo trojku, samo je onaj težak šut za 2 pogodio. Jbg, nije u formi nimalo, ali barem nije imao izgubljenih lopti, i to je nešto. Rašićeva najslabija partija, al nema veze, on je i više nego opravdao očekivanja u prošlim utakmicama. Bjelica je dobru igru u napadu mogao da anulira očajnim potezima u odbrani, al srećom dobismo. Kešelj majstorski (što nisi tako igrao u Zvezdi bre). :mrgreen: Tea izgleda baš muči povreda, vidi se po slabijoj organizaciji napada, ali opet se na kraju iskupio za sve. Sad ko god da nam dođe nije bitno, igramo hrabro pa šta bude. :D
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Teodosić: “Pobeda tima”

11020258454c87d35d8b996765802093_extreme.jpg

Junak pobede košarkaša Srbije nad Španijom, svetskim šampionom, Miloš Teodosić istakao je da je taj trijumf potpuno timski.
Srbija je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Turskoj slavila protiv Španije rezultatom 92:89 i u borbi za plasman u finale igraće sa Turskom koja je ubedljivo savladala Sloveniju sa 95:68.
“Možda nismo ni svesni uspeha koji smo napravili ovom pobedom. Mislim da moramo da ohladimo glave i da se polako spremimo za polufinale”, rekao je Teodosić.
Ovo jeste jedna velika pobeda, ali se nadam da nije poslednja. Nisam možda igrao na svom nivou ili kako ja želim ili kako treba timu, ali mislim da sam se iskupio poslednjom trojkom. Ipak, do nje ne bi došlo da ceo tim nije igrao izvanredno, da se nismo bacili minimum 50 puta i mislim da je ovo pobeda tima”, naglasio je Teodosić.
Veliki udeo u trijumfu nad Španijom imao je i Novica Veličković, koji se složio u oceni da je to timska pobeda.

Ovo je sigurno timska pobeda. I pre utakmice smo pričali da moramo da u nju uđemo fajterski, da moramo da se pobijemo za ovu pobedu, što smo i uradili. Kao što je Teo rekao, mislim da moramo da ohladimo glave i da idemo na finale. Nije bitno ko je kako odigrao, igrali smo timski. ovo je tim i ne treba sumnjati u nas. Ovako ćemo da igramo i sledeću utakmicu, to mogu da obećam”, rekao je Veličković.
Kapiten selekcije Srbije Nenad Krstić rekao je da je eliminacija Španije slatka osveta za prošlogodišnji poraz u finalu Evropskog prvenstva u Poljskoj, ali i reči selektora Španije, koji je pre početka planetarnog šampionata tražio oštre kazne za naše reprezentativce zbog tuče na Akropolis kupu u Atini.

Bilo je veoma teško, psihološki pre svega, a posle i fizički. Ovo je slatka osveta posle prošlogodišnjeg finala, kada realno nismo bili spremni, ali i malih igrica pre početka ovog prvenstva od strane njihovog trener. Odlično se osećam i zahvalio bih se momcima što su zaista svi odigrali pre svega fajterski. U odbrani nismo padali kada su nas sustizali i zaista svaka čast”, rekao je Krstić.

Ivković: “Slava pripada igračima”

6838430574c87da573d1e1126214958_extreme.jpg

Selektor Srbije Dušan Ivković rekao je da je njegova ekipa zaslužila pobedu nad Španijom u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.
Ivković je takođe napomenuo da slava pripada samo igračima.
“Utakmica je bila jako teška i možda naša najbolja u Istanbulu. Protiv Španije smo dobili priliku da proverimo koliko smo napredovali za godinu dana, igrali smo sjajnu timsku košarku, prvi put smo imali šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, sjajni procenat šuta i kontrolu igre. Zaslužili smo pobedu”, rekao je Ivković.
Srbija je u Istanbulu pobedila branioca titule Španiju sa 92:89 trojkom Miloša Teodosića sa oko devet metara. Medijska sala bila je najispunjenija do sada, pošto je na konferenciju za novinare došlo više od 100 izveštača.

Ivković je rekao novinarima šta im zamera, a onda je odgovorio na pitanje šta bi se desilo da je Teodosić promašio trojku.

Ne dopada mi se što igrači i vi (novinari) potencirate moj rad. Moje je samo ogromno zadovoljstvo što treniram ove momke, ali slava pripada samo njima”, istakao je selektor, “Radim sa ovim mladim momcima tri godine. Na početku priprema smo rekli da želimo da dodjemo kao najspremija ekipa na Svetsko prvenstvo. Ne samo da smo pokazali koliko smo uložili u rad i napredovali, već smo potpuno zasluženo pobedili i zvaničnog evropskog i svetskog prvaka. Na tajm autu smo odlučili da šutnemo trojku iz daljine. Da je promašio, igrali bismo produžetak”.


B92
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top