Orion telekom

Član
Učlanjen(a)
01.05.2012
Poruka
2
Orion

Nazalost, pre godinu i 6 meseci odjebah telekom, i fiksni i ADSL, te uzeh ovo smece od Oriona.
Moram da naglasim u vezi fiksnog telefona, da i nije bas fiksni, u slucaju da Vas neko zove iz inostranstva isto je kao da zove i mobilnog operatera. "Fiksna" linija firme Orion je malo reci katastrofa, uz pregrst reklamacija tipa nema signala, do toga kada nekoga nazovete Vama telefon ne daje nikakav signal a pozvanom korisniku zvoni i naravno vreme Vam tece. O sustanjima, fonetici itd...najbolje je da sami probate, obratite paznju na ugovornu obavezu od 2 godine...takodje u momentu dok razgovarate telefonom ne mozete biti istovremeno na net-u, u tom slucaju sagovornika cujete isprekidano. Telefonska slusalica uistinu ima nekoliko dobrih stvari ID, datum, sat ( imaju uglavnom svi operateri) i vremensku prgonozu koja je dosta tacna....medjutim...zbog veoma loseg prijema i cestih zalbi, dodeljen je Cisco pojacivac sa kojim se sve ove "pogodnosi" gube, tj. vreme i datum vise nisu tacni i ne mogu se podesti, tj. Vi podesite i to traje 6 minuta. Internet...posebna prica...kakva je to tek greska...u zavisnosti od doba dana ili noci surfovanje mogu da podelim u dve kategorije: "boze me sacuvaj" i "jedva cekam da istekne ugovor"..katastrofa...cak nije pomoglo niti prelazak na skuplji paket. Znaci, o gledanju filmova on-line nema niti govora, muzicki spot na youtube od 3 minuta, gledacete 15 minuta pa navise. U principu dobar je za slanje mailova, ako ne morate da kacite neke fotografije ili dodatni materijal.
Da ne bude sve crno ima i jednu dobru stranu, a to su forumi na kojima ovce poput mene mogu da napisu stvarno stanje i nadati se da vecina nece nasesti budalastinam o performansama ovog operatera.
Sto rece jedan moj kolega ovaj provajder je dobar kao auto bez tockova ili ajkula vegetarijanac.
Zaboravih naglasti da zivim u Novom Sadu (veoma urbani deo grada - grbavica)
S postovanjem.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2010
Poruka
1
Imaju odlicnu ponudu, cene su smesne. Za gotovo besplatno dobijate odlican internet.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2012
Poruka
10
mislim da uzmem orion internet pa me zanima, da li se placa sklapanje ugovora i ugradnja?
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2012
Poruka
2
Ne placa se nista ukljucenje itd...medjutim telefonski aparat moras da platis 7000 din (bilo pre 2 god.), ne znam da li si dobro procitao moje iskustvo sa ovim operaterom, cijenim da niti ostali operateri koji rade na slican princip nisu nista bolji. Ukratko, ne`s se napricati, osim sa tehnickom podrskom da setujes, resetujes ili sta vec kako bi vratio tel. u stanje za komunikaciju.

Ja sam presao sa PTT-a u Orion, kako bi racuni bili manji, medjutim nista se nije preomenilo, nisam nesto ustedeo sem kile zivaca sto potrosih na setovanje, resetovanje itd...

U svakom slucaju srecno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.04.2010
Poruka
21
SBB-komunikacione usluge

Evo pre neku nedelju pojavi se i SBB sa svojonm ponudom fiksne telefonije.Za sada najniža pretplata za ovu vrstu usluge.Razgovori u mreži free /koiko ima pretplatnika za TV trebalo bi da im to profucioniše.Koliko sam shvatio celu priču minut razgovara sa fiksnim telefonom bilo kog provajdera iznosi 1 dinar.Čini mi se 6 din minut razgovara sa dosta zemalja 1 zone.Ono što me je iznenadilo je 9 dinara razgovor sa mobilnim telefonom /svih operatera/.Samo nisu rekli da li su ove cene sa uračunatim PDV ili bez njega.Biće kao i do sada slučaj sa Orion telekomom da krupna riba guta sitnu.Opstaju samo jaki.Dve godine relativno brzo prođu
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2011
Poruka
7
Šta će meni bogatstvo
I svetska slava sva
Kada mora umreti
Lepa Nirdala

Kraljice Nirdalo
Gmiži brzo ti
Jer te moćni Orion
Želi ubiti
 
Učlanjen(a)
14.09.2012
Poruka
121
Nije lose ali sta ce ti trebati samo skajp i razgovaras besplatno, po meni ovo je bacanje para.
 
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
1
Ako iko ovo procita nikada nece saradjivati sa orionom.Ja sam ukljucila njihov internet i televiziju ljudi tv nemozes da gledas jer na svakih 5 minuta koci a net je uzasan imam od 4kb a retko kad je i 2.Dva meseca ih molim da to srede ali niko ne reaguje.Bolje budite bez neta nego sa njima da saradjujete jer su bezobrazni i neprofesionalni.pozzzzz
 
Učlanjen(a)
06.02.2013
Poruka
1
ako vas nekada i privuce bljestava reklama Oriona, nemojte padati na lazni sjaj i kic!!!!! Orion Telekom je najveca prevarantska i hostaplerska firma koja postoji..... 20-tog septembra sam potpisala ugovor sa njima za adsl i tv. Internet sam dobila u roku od 24h jer sam vec imala svoj ruter a za dekoder za kablovsku televiziju mi je receno da ce stici za 7-10 dana. Naravno da nije ni dan danas stiglo, danas je inace 06feb13!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! U medjuvremenu sam naravno sklopila ugovor sa total tv-om koji mi je isporucio dekoder sa sve satelitskom za 24h. Moji problemi nastaju za dobijanje migracionog koda od ORIONA. naime ugovor je sklopljen na godinu dana a ja ga raskidam posle 4 meseca. treba da se plate penali, bezobrazluk s obzirom na to da ugovor raskidam jer nisam dobila opremu a uredno mi naplacuju mesecnu pretplatu sa sve TV-om..... Hostapleri. posle svakodnevnog preganjanja sa njihovim sluzbenicima na call centru dosli smo do toga da mi odobravaju raskid ugovora ali moram da platim neki zaostali dug od 1075din. do tada nisam ni znala da moze da se duguje za internet....... uplatim ja tih 1075din u nadi da ce u roku od 24h da dobijem svoj migracioni kod kad naravno, ne lezi vraze, koleginica koja je poslala to zaduzenje nije lepo sracunala pa je ostalo jos 2800din da se uplati. I opet kazem, ne znam zasta jer internet ili imas ili nemas....... uplatim ja i tih famoznih 2800din i sacekam jos 24h da im legne uplata i zakazivanje za izdavanje migracionog koda. pozovem ponovo i naravno opet neka salterusa -govorni automat za zivim jezikom-kaze kako je potrebno da se saceka jos 24h da bi se dobio Migracioni od telekoma jer oni to ne rade po automatizmu nego zakazuju. Cula sam da se i za presadjivanje bubrega manje ceka od mog migracionog koda.... dakle ako zelite da ostanete normalni nemojte ici u ORION. mislim da se u onu staru izreku o trima greskama koje coveka mogu da upropaste u zivotu (zivotna sredina, posao, izbor partnera) treba ubaciti i izbor Internet provajdera......
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Potpuno se slažem da je taj Orion muvatorska firma jer prodaju uslugu koju ne mogu da pruže. Prvo se obezbedi usluga pa se prodaje a oni obrnuto pa te još i opljačkaju pritom. Naravoučijeno Svi Kradu.
 
Natrag
Top